Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Szülők, ti melyik esetben...

Szülők, ti melyik esetben engednétek el a 16 éves lányotokat a Volt fesztiválra?

Figyelt kérdés

Rólam annyit, hogy nem iszok, nem cigizek, mert akkor ellent mondanék az elveimnek. A cigit nem szeretem, mert roppant káros és nem csak arra, aki szívja, ezt pedig felelőtlenségnek gondolom. Valamint nem szeretnék lány létemre részegen fetrengeni valamelyik útszéli bokorban. A pénzt összegyűjteném én a fesztiválra, a szüleimnek vagy semmit, vagy csak egy nagyon keveset kéne beleadniuk (ha addigra nem tudok enni- innivalóra is gyűjteni). Egy barátnőmmel és az apjával mennék, velük (meg a barátnőm anyjával és bátyjával) már hatodikos korom óta eljárok strandra, szilveszterezni, stb., ha hívnak. Eddig még soha nem történt semmi gond. Most kérdezte az barátnőm apja, hogy ha elengednek, akkor mennék-e velük a Volt fesztiválra, ők ketten tavaly egy napot ott töltöttek, és nagyon tetszett nekik. Felajánlották, hogy hoznak-visznek. Melyik esetben engednétek el és miért (nem)?

A)Egy napra mennénk, a barátnőm apja hozna-vinne minket, de ott egyedül lennénk.

B)Több napra mennénk, a barátnőm apja hozna-vinne minket, de ott egyedül lennénk. (Plusz esetleg a barátnőm apja ránk nézne néha, hogy minden rendben van-e.)



2014. márc. 17. 13:30
 1/6 anonim ***** válasza:

Ha a tanulmányaid rendben vannak, a házimunkába is eleget besegítesz, eddig még sosem hazudtál a szüleidnek, felveszed a telefont, ha hívunk és a megbeszéltekhez mindig tartod magad (=megbízható vagy) és ismerem is az illetőket, akikkel ott leszel, elengednélek.


És inkább adnék pénzt (plusz óvszert, kaját, stb.), minthogy másképp kelljen megoldanod (gondolok itt a tarhálásra, ilyesmikre).

2014. márc. 17. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szerintem 16 évesen már lehet valaki annyira felelősség teljes hogy el lehessen engedni. A leirasod alapján te az vagy de a szüleid nyilván ezt jobban tudják. Nem írtad hova valósi vagy pedig ez egy fontos szempont mert ha csak ketten mentek a barátnőddel akkor jobban örülnek ha nem az ország másik végében hanem inkább egy 1-2 órás kocsi útra lennél mivel kettőtökkel azért bármi történhet. Ezt a barátnőm apja ránk nézne dolgot nem igazán ertem. A barátnőd apja soproni vagy naponta lekocsikazna es ratoknezne es menne vissza? Mert ha igen hát az elég gáz mert mint a te szulod ezt nekem kene megtennem. Ha esetleg több napra mentek akkor hol aludnatok? Mert a satorozas két lánynak nem éppen a legoptimalisabb megoldás kortól függetlenül. Viszont leginkabb a Voltra engednelek el mert véleményem szerint ez az egyik legkulturaltabb fesztival Magyarországon. Erre a par kérdésre meg jo lenne ha kiternel mert fontos szempontok.
2014. márc. 17. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Felelősségteljes lánynak tűnsz, ezzel nyilván a szüleid is tisztában vannak. Én ugyan nem vagyok szülő, de 16 éves lány voltam már, és több fesztiválon is jártam már (VOLT-on is). Nem örülnék a szüleid helyében, hogy a barátnőddel egyedül lennétek a fesztiválon, de megbízhatónak és értelmesnek tűnsz annyira, hogy elengednélek a helyükben mindkét variációval. Nyilván több napra csak úgy mehetnél, hogy minden nap jelentkezel, telefonon beszélünk.

Egyébként meg nagyon vigyázzatok magatokra :)

2014. márc. 17. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Saját estet tudok mondani, 16 vagyok, lány, idei Voltbérlettel és napijegyes tapasztalattal tavalyról.

Nem cigizek, néha iszok barátnőkkel, legtöbbször házibuliban, de sosem voltam még részeg, és mindig tudták, hol vagyok és mit iszok, mikor megyek haza. Nem éri meg átverni őket, mert megbíznak bennem, így elengednek ilyen helyekre.

A bérletet saját pénzből veszem, de egyébként szüleimmel megyek Sopronba, visszük a barátnőmet is, őt elengedik velünk (mi családunkban van a kocsi :D) és egy kinti szálláson leszünk, reggel kitesznek, bemegyünk, hajnalban értünk jönnek. A sátrazárba még nem mentek bele, de kényelmesebb lesz. Szüleim is tudnak pihenni egy kicsit, várostnézni, nem vagyok ott, hogy nyaggassam őket, hogy menjünk már tovább. A barátnőm ugyan egy évvel idősebb, de elengedik velünk, mert hasonlóan nem egy hazudós, lázadó típus. Bár ez szülőn múlik nagyon, hogy mi a véleménye/benyomása az ilyen fesztiválokról. Mivel szeretnék még Szigetre is menni, inkább nem avatom be őket, ott mi van, de a Volt nem olyan durva. A részeg rokkerek még jófejek is, amikor szétázva leülnek melléd és a Tankcsapda koncertről beszélnek :D


Szerintem mondd a szüleidnek, hogy ez egy hatalmas lehetőség, hogy lásd XY-t, a barátaiddal legyél, stb. Ha visznek, hoznak titeket akkor az úgyis rajtatok múlik főleg, mit csináltok odabent. Keveredhettek zűrös helyzetbe, de tapasztalat, hogy az első koncerttől az utolsó végéig akkora tömegben meg annyi emberrel körülvéve lesztek, ha nem kerestek direkt sötét alakokat, hogy nagy valószínűséggel minden rendben lesz.


De ha mentek, akkor minél hamarabb vegyetek jegyet, a szállás meg már igencsak hiánycikk. Sok sikert! :)

2014. márc. 17. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
6%
nem
2014. márc. 17. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
ha felelősségteljes szülő hoz-visz akkor 16 évesen szerintem semmi akadálya.
2014. márc. 18. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!