Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Vannak itt olyan kamaszok,...

Vannak itt olyan kamaszok, akik kimentek Németországba lakni?

Figyelt kérdés
Mi a szüleimmel nyáron tervezünk kimenni lakni, apukám már kint van...az érdekelne, hogy nektek hogyan ment a beilleszkedés? Hogyan találtátok fel magatokat? 18/L

2014. ápr. 6. 18:45
 1/7 anonim válasza:
100%
Szia! Velem is pont ez a helyzet, nekem a szüleim már kint is élnek. Pár korodbeli ismerősöm is kint él. Semmi nyelvtudás nélkül mentek ki, és 3 hónap alatt megtanultak beszélni (tv-ből). Az emberek megértőek, kedvesek. Ha csak egy kicsit is beszélsz németül de nem tökéletesen, merj megszólalni, nem fognak kinevetni, segíteni fognak.
2014. ápr. 7. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszod...te milyen idős vagy? :)
2014. ápr. 7. 20:08
 3/7 anonim válasza:

mi is kijöttünk, már 2 éves itt vagyok :)

előttem szólónak igaza van, beszélj sokat és ne félj, nem nevetnek ki! a Németek szeretik, ha valaki bátor, megmondja a véleményét és nem csak úgy van :)

a beilleszkedés nem volt könnyű, de ráérez az ember és megtalálja a baráti körét ;)

nekem először olyan ridegek voltak az emberek meg az osztálytársak, de ez csak az új környezet miatt volt szerintem... ráérzel, csak beszélj, ne légy félénk és biztos beilleszkedsz!

tanulsz németet? vagy tudsz valamennyit?

én 3 hét után nagyjából értettem mindent de beszélni nehezebb volt... ha nem is tanultál még sosem németet, akkor is fogod érteni úgy 2 hónap után biztos :)

2014. ápr. 7. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
18 évesen költöztem szülők nélkül. 1-2 hónap alatt belejöttem az itteni dolgokba. 2-3 év után parfektül beszéltem már. Egész nap németül beszélek, csak az otthoniakkal váltok telefonon néhány szót magyarul.
2014. ápr. 8. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
59%
15 leszek. :))
2014. ápr. 9. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :) most megnyugodtam egy kicsit :) igen tanulok németül :)
2014. ápr. 12. 09:40
 7/7 kicsilány 53 válasza:
Mi is kint elunk nemetorszagba mar 1 eve de igazabol nem nehez beilleszkedni.A nyelvet meg hamar meglehet tanulni! :)
2014. ápr. 12. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!