Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Egyedemisták. Mennyi pénzetek...

Egyedemisták. Mennyi pénzetek van vásárolni?

Figyelt kérdés
gondolok itt ruhákra, cipőkre, kiegészíttőkre
2014. ápr. 22. 23:19
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
80%
Amennyit megkeresek magamnak suli mellett. Mikor-hogy. ŐSzintén szólva nemigen veszek ruhákat, csak ha már tönkrement, ami van. Évente egy cipőt és nadrágot meg meg tudok venni az alkalmi munkákból. Szóval nem, nem vagyok divatőrült, mint látszik. Inkább ételt, könyvet, belépő jegyet veszek a pénzemen (pl. szeretem a színházat).
2014. ápr. 23. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
én egyetemista vagyok. Havi 100 € t simán elköltök ruhákra, körmök, kiegészíttők. Most pl alsónemú. Mindig másra de minden hónapban van valami. Körmök az az állandó. Nagyon várom már hogy mennyek dolgozni mert sajnálom a sz¨leimet
2014. ápr. 23. 00:21
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Nekem általában nem sok. Két szakon tanulok egyszerre, szóval a tanulás mellett nem igazán fér bele az időmbe év közben a diákmunka. Nyáron viszont szoktam dolgozni, olyankor jóval több pénzem van. Év közben általában azt csinálom, hogy összespórolom a pénzem egy-egy drágább darabra, vagy ha éppen azt szeretnék vagy az kell akkor ruhát vagy vásárlási utalványt/pénzt kérek ünnepekre (karácsony, szülinap, névnap) és abból veszek. Az is elő szokott fordulni, hogy ha már nagyon kell valami akkor anyukámmal elmegyünk vásárolni és megveszi nekem, de az ugye nem az én pénzemből megy. Amíg otthon laktam addig amúgy én is sokat és rendszeresen költöttem ruhákra, cipőkre stb. Viszont az egyetem miatt elköltöztem otthonról és most már nem az van hogy nyugodtan szórhatom a pénzemet bármire, mert úgyis azért kapom, tök mindegy, hanem az hogy ha nem osztom be rendesen akkor nem lesz mit ennem a hónap végén. Szoktam kapni ösztöndíjat, havonta 20-25 ezer körül, annak egy részét tavaly ilyesmikre raktam félre/költöttem el, most viszont másra gyűjtök szóval ez már nincs.

Ha összeget kellene mondanom, akkor ünnepekkor kb. 20-30 ezer forintot kapok, vagy hasonló vagy talán még nagyobb összegben kapok ruhát, ha azt kérek. Ha csak úgy magamnak veszek valamit akkor mondjuk 2-3 hónapba telik összegyűjtenem 5-10, esetleg 15 ezer forintot (egyéb kiadásoktól függően), de mondjuk kb. 3000 az amit el tudok költeni egy hónapban, ha nem gyűjtök másra. Nyáron szintén attól függ, hogy kell-e másra, de akkor ha akarnám akkor az egész fizetésemet elkölthetném ilyesmikre (nem teszem).

Én nem tudnám úgy havi szintre lebontani az összeget amit költök mint te, nem havonta vásárolok hanem akkor ha kell valami. Olyan is volt, hogy fél évig nem vettem semmit. Arról hála az égnek azonnal leszoktam, amikor egyetemre mentem hogy állandóan vásárolgassak és feleslegesen szórjam a pénzt. Meg amúgy van egy olyan szokásom, hogy vagy drága cuccokat veszek vagy turkálósat, szeretem hogy jó minőségű, egyedi cuccokat lehet találni. Ritkán van időm/alkalmam elmenni turiba, de olyankor kevés pénzből sok mindent tudok venni :)

2014. ápr. 23. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
40%

Nekem pofám leszakadna, ha ennyi pénzt költenék a szüleim pénzéből egyetemistaként. Én nem tudok melózni suli mellett, úgyhogy a nyári diákmunkáim pénzét, valamint a tanulmányi ösztöndíjamat szoktam költeni, néha kérek csak pénzt a szüleimtől, de akkor is szégyellem magam. Ők persze szívesen kisegítenek, de számomra meg elég nagy támogatás az is, hogy "ingyen" lakhatok itthon.

Meg egyébként nekem az értékrendem sem olyan, hogy vagyonokat költsek ruhára meg kiegészítőre, meg mittudomén... Ha költök pénzt, akkor azt általában ajándékokra, kajára, szórakozásra költöm (mozi, színház, koncert).

2014. ápr. 23. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
53%
Mókás, ha egyetemistaként kamasznak tartod magad.......
2014. ápr. 23. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Én a tanulmányit költöttem erre, meg a bursát abban az 1 évben, míg kaptam (utána nem igényeltem meg), valamint dolgoztam mellette (Tesco - pénztár) ez havi 25-50E közti összeg volt. De már akkor is együtt voltam a férjemmel, így kettőnké volt ez a pénz ( ő másik suliban nem kapott semmit)
2014. ápr. 23. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
64%
Én nem sajnálom a szüleidet. Ezt az értékrendet adták át neked. Sajnos ez van. Én téged sajnállak, majd amikor rájössz, hogy a kezdő fizud elég a rezsire meg a kajára, és már nem pénzelnek majd így. Amikor nem telik ezekre. Az a kemény menet. Lehet, hogy támogatnak még 10 évig, de akkor meg nem nősz fel. Az sem élet úgy, csak tengődés. Most még gyerek vagy, de egyszer eljön a nap, amikor fel kell nőnöd és az fájdalmas lesz, nagyon. Szerintem inkább mostanában próbáld meg, mert még "biztonságos" környezetben próbálgathatod a szárnyaidat. Légy kritikusabb önmagaddal és szervezd át az életed, amíg még fokozatosan teheted!
2014. ápr. 23. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
88%
Egyetemista vagy ezzel a helyesírással? Hihetetlen!
2014. ápr. 23. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
nem magyarországra járok és nem magyarba
2014. ápr. 23. 19:47
 10/14 anonim ***** válasza:
Gondoltam, hogy ez lesz a válasz.
2014. ápr. 23. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!