Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Szülők! Mit szólnátok, ha...

Szülők! Mit szólnátok, ha (ősszel) 19 éves lányotok Afrikába szeretne menni egy barátjával nyáron 1 hétre? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Persze,tudom,hogy Afrika nagy,de olyan helyre mennének,ahova sok nyaraló jár.Ősszel tölti a 19-et,az a barátja,aki menne vele pedig 23 éves.Felvennék a kapcsolatot az egyikőjük volt tanárával,aki már évek óta kinn él,és idegenvezető.

Mit szólnátok hozzá?Megpróbálnátok megakadályozni?Miért?

Amúgy az út 80%-a a saját,megkeresett pénzéből lenne fizetve.


2014. máj. 21. 23:09
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
19 éves felnőtt, azaz engedélyt kérnie nem kell, tanácsot viszont örülök, ha kér. De, itt pénzről is van szó, amit ki kellene pótolni. Ha megtehetnénk, nem okozna problémát akkor nem akadályoznám meg akkor sem, ha nagyon féltem, hisz ez egy örökre szóló élmény. Ha nem engedhetnénk meg magunknak az anyagi segítséget sem tántorítanám el az ötlettől, inkább leülnénk és megbeszélnénk, hogy valahogy még próbálja meg összeszedni a maradékot.
2014. máj. 21. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
16%
Én nagyon félteném.Gyötrődnék tőle. Ha minden kötél szakad, felvenném a tanárral a kapcsolatot vagy én magam is vele mennék.
2014. máj. 22. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
37%
Ez nagyban függ attól is, h hová megy. Afrika elég nagy földrész :-) Turisztikailag frekventáltabb helyekre szervezetten, irodával simán engedném, de mondjuk egy Serengetit egyedül ne nézzen meg, csak ha tapasztaltabb utazó lesz.
2014. máj. 22. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Én is 19 voltam, amikor először nyaraltam külföldön, baráti társasággal. De mi "csak" Görögországig mentünk.

Elengedném, de nagyon aggódnék, mert Afrika az mégis csak Afrika. A tanárral én is szeretnék beszélni, vagy legalábbis jelen lenni egy beszélgetés alkalmával, hogy tudjam jó kezekben lesznek.

2014. máj. 22. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nem tudnék vele mit csinálni,nem próbálnám lebeszélni,menjen,lásson világot,de azt mondanám neki,hogy EGÉSZSÉGESEN jöjjön vissza!

Ja meg figyelmeztetném,hogy mindennel oltassa be magát,ami ilyenkor kell.Persze 19 évesen az ember erre már gondol,na de akkor is...

2014. máj. 22. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Örülnék neki, és tán még egy kicsit irigyelném is. :) (Persze a tréfát félretéve az ember nem irigyel semmit a gyerekétől, de én is szívesen elmennék Afrikába. Ahogy Dél-Amerikába, és a Távol-Keletre is.)

Több barátom is volt Afrikában (sőt, olyat is ismerek, aki gyémántbányában volt munkavezető egy darabig), senkinek semmi baja nem lett, nem értem a problémát.

Nyilván az extanár, aki kint él még nagyobb biztosíték arra, hogy ne tévedjen el a „gyerek” a szavannán, vagy tudomisén, mitől paráznak itt az anyukák.


Oké, nyilván aggódnék kissé a gyerekemért, de pont annyira, mintha mondjuk Párizsba utazna.

2014. máj. 22. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
Megtiltani nem tudnám és nem is akarnám, de Afrika veszélyes hely, úgyhogy szerintem vele mennék. :) Az más, ha mondjuk Görögországban, vagy Olaszországban akarna pl barátokkal nyaralni, oda simán elengedném (persze akkoris félteném), de Afrika az más.
2014. máj. 22. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!Sajnos anyagilag nincs lehetőség egynél több fő utazásának fizetésére.Sajnos maga a repjegy is elég drága...

Úgy látom sokan felvennék a kapcsolatot a tanárral mindenképpen.Ezek szerint akkor ez tényleg nagyon megfontolandó,ha mások is így látják. (:

2014. máj. 22. 18:10
 9/9 anonim ***** válasza:
Am nem mindegy,hogy hova megy. Tunéziába vagy ilyen helyre én simán elengedném. Nem kicsi már.
2014. máj. 23. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!