Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Kimenjek Ausztriába 1 évre...

Kimenjek Ausztriába 1 évre vendégdiáknak? Pro-contra érveket kérek :D 14F (többi lent)

Figyelt kérdés

Szóval 4 éve tanulok németül. 8.-os vagyok. 10. osztályt Ausztriában szeretném elvégezni, de sok ellenérvet találtam :S


Pro:

-Kiváló nyelvgyakorlási lehetőség

-Új ismerősöket, barátokat szerezhetek

-Megismerhetem közelről Ausztriát és az osztrák kultúrát


Contra:

-Sokat kell pótolnom az itteni sulihoz a pótvizsgákra

-Nem élek a családommal 1 évig együtt

-Az órákat németül hallgatom majd és közel se biztos h mindent értek majd normálisan

-Az új ismerősöket "elveszítem" ha visszajövök majd

-Az itteni suli életéből kimaradok

-Ismerősökkel, barátokkal csak akkor találkozok ha hazajövök közben néha


Hirtelen ennyi jut eszembe

Kinek volt tapasztalata ezzel, ki volt már kint vendégdiákként?


2014. máj. 23. 22:16
 1/10 anonim ***** válasza:
63%

Pro: amit leírtál + normális országban lehetnél legalább 1 évig.

Contra: nem lenne gusztusod haza jönni. Nekem sem sok volt.

2014. máj. 23. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
73%

Nem tudom elképzelni, hogy 4 év alatt annyira megtanultál németül, hogy könnyedén elsajátítsd a tananyagot. Meg értelmét sem látom: a 10. osztályos anyag is valamire épül, ami nem biztos, hogy annyira össze van hangolva a magyar rendszerrel.

Így nem hiszem, hogy a sok tanulnivaló mellett sok időd lesz barátokat szerezni, és jól megismerni az országot.

2014. máj. 23. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
83%

Szia!


Én Svédországban voltam egy évet 16 éves koromban. A pro érveid teljesen jók, a kontrákhoz hozzáfűznék pár dolgot. :)


1. Ha pótvizsgázni akarsz a jelenlegi sulidban (nyilván azért, hogy ne csússz 1 évet), az nagyon kemény dió. Megfelelni az osztrák suliban pont eléggé leszívja az energiádat, na most erre egy egész éves tananyagot minden tantárgyból bevágni, hogy le tudj vizsgázni...nem mondom, hogy lehetetlen, ha valaki nagyon szorgalmas és ügyes, de nem biztos, hogy megéri. Én annak tudatában utaztam el, hogy ha visszajövök, akkor újra járom a 10. osztályt, tehát az eggyel alattunk lévő évfolyamba jövök vissza. Ez így elsőre rémisztően hangozhat, de én sokat profitáltam ebből, 1 év csúszást meg sem érzel, nekem nagyon megérte ekkora "áldozat", és a többi hasonló cipőben járó társamon is ezt láttam, látom.


2. Nyilván nem élsz a családoddal, ez ennek a lényege. Nem is mondom, hogy könnyű, de a cserediák-szervezetek általában nagyon ügyelnek arra, hogy milyen családokhoz kerülnek a diákok, úgyhogy valószínűleg olyan pótcsaládod lesz, akik tudják csökkenteni a hiányérzetet. Engem tényleg gyermekükként szerettek a "kinti szüleim", és a mai napig jóban vagyunk. A mai világban -hála az internetnek- mi sem egyszerűbb a kapcsolattartásnál, ráadásul Ausztriában a szüleid is bármikor meglátogathatnak (bár egyes szervezetek ezt nem javasolják, de a tudat, hogy ott a lehetőség, megnyugtató lehet).


3.Biztos, hogy nem fogsz mindent normálisan érteni, de ezért mész ki, nem? Hogy nyelvet tanulj. Én 0 nyelvtudással ültem be a svéd osztályomba, és igen, sokáig csak pislogtam, hogy mi is van. Aztán ragad a nyelv, ettől nem kell félni, ez rettentően hatékony nyelvtanulási forma. Attól meg ne félj, hogy emiatt kinéznek, vagy a tanulásban hátrányosan értékelnek, mindenki tudja, hogy cserediák vagy, és senki nem fogja elvárni, hogy az osztrák osztálytársaid szintjén légy - sem lexikális, de főleg nem nyelvtudásban.


4.Aki fontos, azzal megmarad a kapcsolat, hidd el. Nekem nagyon sok barátom lett, akikkel azóta is (évek teltek el) jóban vagyok. Itt is kiemelném az internet és az olcsó fapados jegyek áldásos hatását :)


5.Kimaradsz 1 évet a sulid életéből, de cserébe egy sokkal pörgősebb, izgalmasabb, élménydúsabb évet kapsz külföldön. Nagyon kevés diáknak adatik ez meg, ki kell használni. És amikor visszajössz, minden várni fog, és minden percét meg fogod tudni élni a gimis éveidnek ugyanúgy.


6. Lásd korábbi érveim...ezzel jár a csereév, de többet nyersz, mint vesztesz. 1 évet ki lehet húzni úgy, hogy a neten tartjátok a kapcsolatot.


Ha kérdésed van, ki vele bátran! :)

2014. máj. 23. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Szia!


Köszönöm ezt a kimerítő választ!


Igazából csak a szüleimmel beszéltem erről, hogy jó lenne ez, maximálisan támogatnak ebben, bár az anyagiak az már más téma, Ausztria nem olcsó...


Te hogy találtál kinti családot? Vagy hogy működik ez az egész? Lehet h hülye kérdés, de jó lenne tudni :D

2014. máj. 23. 22:42
 5/10 anonim ***** válasza:
79%

Ezt a legegyszerűbb (és nem is hiszem, hogy máshogy kivitelezhető lenne) egy cserediák-szervezeten keresztül összehozni. A szervezet gondoskodik neked családról, suliról, végig rajtad a szemük és mindenben segítenek.


Magyarországon két ilyen szervezetről tudok, a YFU-ról és a Rotary-ról. Én YFU-val mentem. Érdemes a két szervezet honlapját böngészni, és amikor aktuális lesz, akkor akár nyílt napokra is elmenni. Ezek a nyílt napok Magyarország nagyobb városaiban szoktak lenni, a szervezet hivatalos képviselőin kívül régi cserediákok is szoktak ott lenni, hogy meséljenek az élményeikről, és meghozzák a kedvet a csereprogramhoz. Ezek a nyílt napok mindig időben beharangozásra kerülnek az YFU honlapján és a facebook oldalukon, érdemes lájkolni. :)

2014. máj. 23. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Fuhhh ez nagyon kemény...

Ausztria majdnem 2 millió forint :S

Ugy látszik, erről le kell mondanom :(

2014. máj. 23. 23:11
 7/10 anonim ***** válasza:
79%
Vannak különböző pályázatok, ösztöndíjak, amivel lehet csökkenteni a költségeket, de azért így sem lesz kevés, ezt bele kell kalkulálni sajnos. :(
2014. máj. 23. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
:(
2014. máj. 23. 23:23
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem még fiatal vagy hozzá, én nem engedném ki a gyerekemet 14 évesen, minimum két év múlva. Addig tudsz gyűjtögetni is pénzt, nyilván nem milliókat, de utána tudsz nézni különböző ösztöndíjaknak :)
2014. máj. 24. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Mikor mennék már 15-16 lennék :D
2014. máj. 24. 15:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!