Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Hogyan vegyem rá magam, hogy...

Hogyan vegyem rá magam, hogy elmenjek dolgozni? 16F

Figyelt kérdés

Idén nyáron nem mentem sehová se, és apám nagyon cseszegetett, hogy menjek már el, hisz lesz tapasztalatom, később könnyebben fogok elhelyezkedni, ezenfelül pénzt is keresek. Anyám (külön élnek, én anyámmal lakok) bár nem mondta, de észrevehetően célzott rá, hogy jó lenne, ha mennék. Tudom, hogy igazuk volt és bűntudatom is van, hiszen egyre jobban kezdem azt érezni, csak a szüleim kárára vagyok és nem csinálok semmit. Bevallom, nagyon lusta vagyok, ha tehetném egész nap csak otthon feküdnék, emiatt szégyellem is magam. Haverokkal, tanulással nincs baj, de egyszerűen nem tudom rávenni magam a munkára. Nem vagyok követelődző, igazából az alap kiadásokon felül nem sokat kell rám költeni (ezt mindkét szülőm is megmondta), ráadásul van félretéve kicsivel több, mint 100 ezer forintom, de az égvilágon semmire se költöm. Néha elmegyünk pizzázni stb., de ez a kiadás hamar visszajön a nagyszülőktől, szóval nem is az anyagi haszon miatt kéne mennem, sokkal inkább a gyakorlatról van szó. Pluszba még elég kicsi az önbecsülésem mások előtt, szóval ha valamit elrontok (legyen az akármilyen kicsi hiba), úgy érzem, hogy alkalmatlan vagyok arra a feladatra. Jövőre mindenképp szeretnék csinálni valamit, de egyszerűen nem merek belekezdeni. Folyton az jár a fejemben, hogy mi van ha valamit elrontok?

Szóval tudnátok segíteni? Mit tegyek, hogy más legyen a hozzáállásom? Milyen munkát ajánlotok elsőnek? Hogyan győzzem le ezt a - ha lehet egyáltalán annak nevezni - megfelelési kényszert és a bűntudatot? Annyit hozzátennék, hogy a tanulással teljesen máshogy állok, abban se nincs bűntudat, ha rossz jegyet kapok, se nincs megfelelési kényszer. 3-as tanuló vagyok, egy szakközépiskolában, bár a matek/nyelvtan/töri jól megy. Mi lenne akkor a legjobb megoldás?

16F, most megyek 11. osztályba.


2014. júl. 30. 20:18
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
63%

Én szülőként úgy gondolom (bár még csak 3 éves a kisfiam), hogy én nem küldenék egy 16 éves "gyereket" dolgozni.

Lehet ebbe az is belejátszik, hogy nekem sosem kellett dolgoznom ennyi idősen, de úgy gondolom, hogy a nyári szünet a gyerekeknek a pihenésre, bulizásra, láblógatásra van, és ki kell használni amíg lehet, dolgozhat még eleget egész életében.

Szóval én biztosan nem erőltetném ezt a dolgot, max. ha olyan rossz anyagi körülmények között lennék, és a gyerek magától elmenne dolgozni, hálás lennék neki. De semmiképp sem cseszegetném ezzel.

Nekem is ilyen 0 önbizalmam volt akkoriban, és tök feszülten éreztem volna magam, ha el kellett volna mennem vadidegenek (ráadásul felnőttek) közé dolgozni, tuti én is mindent elrontottam volna zavaromban.

Aztán lassan az évek múlásával eljött az is, de úgy érzem, hogy akkorra nagyjából "megértem" a feladatra.

Én azt mondom, ne legyen emiatt lelkiismeret furdalásod.

2014. júl. 30. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :)
2014. júl. 30. 22:23
 3/12 anonim ***** válasza:
53%
hát figyelj,én is most megyek 11. osztályba,és 16 éves vagyok,mondjuk lány,és dolgozom.Igazából én is nagyon lusta vagyok,én is nehezen vettem rá magam.Annyiban igaza van az első válaszolónak,hogy a nyár a pihenésé is,de azért a munkával nem rontod el az egész nyarad,mondjuk dolgozz 1,5-1 hónapot (én is így csináltam,így augusztusra semmi más nem mard,mint a pihizés,és bulizás a fizetésemből:D). Nekem sincs alapvetően szükségem a pénzre,de úgy vagyok vele,hogy nincs pofám anyától pénzt kérni a bulizgatásaimra,amikor jobb helyre is mehetne a pénz,bár ennek ellenére adna anya.És tényleg igaz,hogy jobban becsülöd a pénzt,amit saját magad keresel meg.Én is féltem a felelősség miatt,az egyik legrosszabb diákmunkám van,egy gyárban dolgozok,de a barátaimmal,így több,mint elviselhető,hogy együtt vagyunk:) A diákokkal meg viszonylag elnézőbbek a szalagvezetők,és mindent szájbarágósan elmondanak.
2014. júl. 30. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Soha nem diák munkáznék, mert nem fizetik meg rendesen, másrészt gondolom pont azért tanulsz, hogy ne olyan munkákat végez amiket most találnál. Szüleid pedig valami olyat akarnak csinálni amit melletted nem tudnak.
2014. júl. 31. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
16 évesen milyen gyakorlatra akarsz szert tenni, semelyik munkáltatót nem fogja érdekelni nyaranta milyen alja diákmelót végeztél
2014. júl. 31. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

nem írtad milyen munkáról lenne szó


mert azért van olyan munka is amit 14-16 évesen is elismerést lehet kivivni vagy szép pénzt keresni ezek jellemzően a kreatív munkák


vagy kezdj saját vállalkozásba


szal milyen munkáról lenne szó?

2014. júl. 31. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
Én biztos hogy nem vállalnák diákmunkát.
2014. júl. 31. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
27%
szerintem 16 éves gyerek mennyen diákmunkára. 1 hónapra is elég. Nem a pénz miatt hanem amiatt hogy lássa hogy a pénzért meg kell dolgozni nem az égből hullik.
2014. júl. 31. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
53%

16 évesen dolgoztam először. Én is féltem tőle. Viszont szerettem volna pénzt, amiért ugye meg kell dolgozni.

Egy kisebb boltban voltam egy hónapig árufeltöltőként. Szerencsére ismertem a dolgozókat, de ettől függetlenül féltem.


Idén nyáron is dolgoztam, az önkormányzatnál. Most már nem féltem, csak izgultam. Vajon helyt tudok-e állni itt? Milyenek lesznek az emberek? A környezet? Miket kell csinálnom?


A tapasztalataim azt mondják, nem kérnek olyat, amit nem tudsz megcsinálni. Ha valamit nem értesz, nem tudsz, nyugodtan kérdezz, nem harapnak, sőt. Sok helyen örülnek is, hiszen látják az igyekezetet, hogy nem akarod elrontani, ezért inkább megkérded. Szóval nekem pozitív tapasztalataim vannak a diákmunkával kapcsolatban.

Hibázni sem bűn, hidd el, azok akik hosszú évek óta csinálják ezt, ők is hibáznak néha. Emiatt nem kell szégyenkezni, vagy bűntudatot érezni, előfordul az ilyen. Meg kell jegyezni, mit rontottál el, s tanulni belőle. Ennyi az egész. :)

2014. júl. 31. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Azt mindenkepp megtanulod legalabbis belekostolsz milyen a munka vilaga,reggel felkelni, elmenni betanulni,megtanulod kezelni az embereket.ha nem is ugyfeleket vagy vasarlokat de a kollegakat mindenkepp.latod hogy epul fel egy munkahelyi hierarchia,ki hogy viselkedik.Kicsit hulyen hangzik de fogd fel ugy mint egy kornyezettanulmanyt :D a masik,hogy nyilvan egy elado vagy arufeltolto melo nem a legfenyesebb csillaga lesz majd az oneletrajzodnak,de kezdokent nyugodtan bele lehet irni mert a semminel tobb! Hidd el mar az is er valamit hogy dolgoztal egyaltalan eletedben. Es a sokadik de legfobtosabb szempont szeruntem,hogy sosem lehet tudni kikkel hoz ossze az elet,akar jo kis kapcsolati toket is legwt epiteni ezt is el kell kezdrni valahol.en pl diakmunkan dolgoztam egyutt valakivel,akinek az apja munkat aajanlott miutan befejeztem a sulit es nem is rosszat.ez mar reg volt de szerintem most is elofordulhat barkivel. Es a penzrol nem is beszelve.mikor eloszor lattam egy osszegben 60 ezret hat sirni tudtam volna oromomben :D 300 ftos oraberben voltam,gondolhatod mennyit guriztem erte.de megcsinaltam es buszke voltam magamra. Szoval mindenkepp epito jellegu a munka,akarmennyire is sz.r
2014. aug. 1. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!