Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Középsuliba járók, ti döntitek...

Középsuliba járók, ti döntitek el hogy ha nem mentek suliba?

Figyelt kérdés
Úgy értem pl ha megbetegedtek, és úgy érzitek hogy másnap vagy reggel nem mentek be, vagy meg kell beszélni a szüleitekkel? Illetve koleszosok véleményre is kíváncsi volnék.

2014. aug. 7. 15:39
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
hát, ha nagyon nem érzem jól magam, akkor nem indulok el suliba. Sima nátha esetén még elmegyek, de ha már magas lázam van, vagy más betegség, akkor nem megyek be. Szülő úgyis látja, mikor beteg a gyereke, meg mikor nem akar csak simán menni, nekem is volt olyan, hogy valamiért nem szerettem menni és leigazolták. Koleszban sztem a nevelőtanárral beszélik meg, meg ott elküldik orvoshoz a gyereket és igazolást kell vinnie, hogy beteg.
2014. aug. 7. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha annyira rosszul vagyok, hogy nem tudok suliba menni, az látszik rajtam, szóval nincs kérdés, nem kell különösebben megbeszélni, mert látják rajtam, hogy rosszul vagyok.
2014. aug. 7. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Nekem muszáj megbeszélnem. Ha nem bírják felvenni a kapcsolatot a szüleiddel akkor beírnak majd egy szülői igazolást, amúgy meg felhívják őket (rosszabb tanár akár azért is ha nem mentél be bizonyos órákra). Én például azokról az órákról lógok amikor csak tudok ahol nem írja a tanár a hiányzókat.
2014. aug. 7. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Én mindig megbeszélem velük.
2014. aug. 7. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Hát, itthon kisebb koromban a hőemelkedés/láz volt egyedül indok a suli kihagyására, de amióta gimibe mentem, anyám úgy van vele, hogy neki tökmindegy, amíg gondoskodom az igazolásról (szülőit némi érvelés után ad :D). Nyilván azért van ez így, mert nem vagyok kimondottan lógós típus, ritkán fordul elő, hogy jobbnak látok kihagyni egy-egy napot, és akkor is szólok neki előre.

16/L

2014. aug. 7. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Bármikor dönthetek úgy,hogy nem megyek be suliba, egy feltétellel. Akkor menjek haza. (kollégista vagyok)
2014. aug. 7. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Általános iskolában mindig meg kellett beszélnem anyával.

Most gimis vagyok és kollégista. Kolisként akkor lógok, amikor akarok, a tanárnak elég annyit mondani, van igazolás, elmegyek a koliorvoshoz és leigazolja.

2014. aug. 7. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Vagy beteg vagyok, vagy pedig elegem van. Sajnos előző tanévben sikerült megcsúsznom, és majdnem megvolt a 250 óra hiányzás. Igaz, legtöbbször betegség vagy baleset volt a háttérben (volt a fülgyulladástól kezdve a térdsérülésen át az influenzán át minden), de első félévben volt, hogy csak nem volt kedvem bemenni. C'est la vie. Majd így utolsó évben megpróbálok kevesebbet hiányozni.

Apu azért szeret tudni róla, de őt sem nagyon érdekli, amíg nem rontok miatta, és van igazolása.

2014. aug. 7. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
szoktam szólni a szüleimnek ha nem érzem jól magam vagy épp valami miatt nem akarok bemenni de mindig megengedik a még szerzek igazolást és a jegyeim nem romlanak le.
2014. aug. 8. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Nekem tudnak róla a szüleim ha otthon maradok, de én döntöm el, hogy mikor veszem ki a 3 nap szabadságomat/megyek orvoshoz.
2014. aug. 9. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!