Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mit tegyek? Ketsegbeejto!

Mit tegyek? Ketsegbeejto!

Figyelt kérdés

15 eves lanyomnal talaltam egy doboz cigarettat.

Korabban is ereztem azt a jellegzetes szagot,de nem tulajdonitottam neki nagy jelentoseget.Betudtam annak,hogy biztos a baratai dohanyoznak,es atvette a ruhaja a szagot.

De most ugye megtalaltam,valamint meg aznap(ma) le is buktattam. Azt mondta 8 ora korul:"Anya,elmegyek egyet setalni,mert faj a fejem"). En ostoba be is vettem,aztan beugrott. Kineztem a konyha ablakon,es lattam,ahogy dohanyzik. Nem vetettem fel neki meg egyik ugyet sem,de kerdem en..... Mit lehet ilyenkor tenni? Mar igazan banom,hogy nem gyanakodtam elobb,de hat honnan tudtam volna? Volt valaki hasonlo helyzetben? Mit csinaljak?

(Bocsanat,amiert nincs ekezet,de angol billentyuzetem van jelenleg.)



2014. aug. 11. 23:13
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Hát szerintem nem sok mindent tudsz tenni.

Persze én értem, tudom, h rossz amit tesz.

De megtiltani nem tudod, max ugye akkor csinálja, amikor nem az otthon közelében van.

Én mondjuk leülnék vele szépen nyugodtan beszélgetni erről. Csak ne akadj ki meg ilyenek! :)

Nekem most pici a gyerekem, de úgy voltam hasonló helyzetben, h én, illetve öcsém is így titokban cigiztünk.

2014. aug. 11. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
73%
Nem tudsz mit csinálni. Nem lehetsz 24 órában mellette. Én is "dohányoztam" kamaszlány koromban kemény két hétig. A piát is kipróbáltam. Egyik se lett belőlem, se piás, se dohányos. Tudasd vele szerintem, hogy láttad, és tudod, és nagyon nem örülsz neki több okból sem. (egészségi és anyagi).. Remélhetőleg nem szokik rá.
2014. aug. 11. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
100%
En ugy nottem fel, hogy a nagymamam es mindket nagypapam dohanyzott. Anyuek kicsi koromzol kezdve ugy neveltek, hogy nem tiltottak semmit viszont elmagyaraztak a rossz oldalat mindennek, hogy szerintuk mit miert nem kene megtennem. Sosem szoktam ra a dohanyzasra csak 2x kiprobaltam, baratok miatt, rossz ize volt. Kozben lattam, hogy a papa meghal tudorakban, a masik papa szinten rakban, a mama is tudorakos lett. Mama meggyogyult mert fogadtam vele: ha nem gyujt ra tobbe, en sem ragom a kormom. Azota egy szalat se szivott es en is leszoktam a koromtagastol. Tehat a tanacsom az, hogy mondd el neki, hogy megtalaltad a dobozt, nem haragszol ra viszont a dohanyzas hosszu tavon ezzel es ezzel jar raadasul csomo sracot nem is erdekel olyan lany aki dohanyzik, sot igerhetsz is neki valamit (kompromisszum) ha o is megigeri ha nem cigizik. Bocs h hosszu lett remelem segitettem :)
2014. aug. 11. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Én 14 évesen csináltam titokban. Egész család dohányzik,egy szavuk se lehetett volna,papolni arról,hogy ne tegyem.
2014. aug. 12. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!