Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mit csináljak? Hogyan nyugtass...

Mit csináljak? Hogyan nyugtassuk meg?

Figyelt kérdés
A lányom most lett 4.-es és nagyon érzékeny,ijedős.Ma kezdődött az iskola és olyan ideges volt,hogy rázkodott.Beszéltem vele,hogy mi a baja (pl.beteg,valaki bántotta),de nem szólt semmit.Most pedig pár órája folyamatosan hányt.Beleültettem az ölembe és újból beszéltem vele.Elmondta,hogy az új osztályfönőkétől fél.Nem tudom,hogy ez igaz-e vagy csak kitalálta.Mindegy.Azóta is csak hányt és remegett,miközben a háziját csinálta.Mondtam neki,hogy nézze a mesét és játszon.Most elvan és megnyugodott.Nem szeretném ha lelkibeteg lenni.Mit tegyek?
2014. szept. 1. 20:38
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ismered az ofőt? Osztálytársakat? Érdemes lenne körbekérdezni, mert ez a hányás, remegés durva. Első nap van házi???
2014. szept. 1. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Hamarosan lesz szülői és fogadó óra..biztos,hogy befogók menni!Viszont mit csináljak,hogy lenyugodjon?Vigyem orvoshoz?Azt hihetik,hogy miattam ilyen.Pedig nem is úgy nevelem!
2014. szept. 1. 20:50
 3/9 anonim ***** válasza:
87%
Megkérdezhetnéd, miért fél tőle. A gyerekek zsigerből őszinték, ha hajlandó elmondani, az osztályfőnök lehet szépítene azon a bizonyos félelmetes dolgon.
2014. szept. 1. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
86%
Nem fogják azt hinni szerintem. Előfordul ez iskolakezdésnél, újszerű ingerek.
2014. szept. 1. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Beszélned kell vele. Én is nagyon izgulós típus voltam, ez mostanra javult egy kicsit. Rágtam a körmömet, mellette a bőrt úgy, hogy vérzett is, de ilyen durva sosem volt a helyzet. Mielőtt bármit tennél, beszélj vele. Nem tudom elképzelni mit tehetett az a tanár, hogy a lányod így reagált. Persze az is lehet, hogy a tanár csak szigorú volt, a lányodban ezt a hatást az iskolakezdési stressz, nyár vége + a tanár váltotta ki. Majd írd meg,hogy mi történt. 13/L
2014. szept. 1. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Kérdezd meg az egyik osztálytárs anyukájat, akivel jóban vagy, hogy mit mesélt otthon a gyereke. Nálunk pl igy derült ki, hogy a tanító néni szeretett kezet emelni a gyerekemre, csak szerencsétlen annyira félt tole, hogy nem merte elmondani,,,,
2014. szept. 2. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Ma mentem az iskolába és megkérdeztem pár anyukát.Azt mondták,hogy az ő gyerekeik ki nem állhatják az új osztályfőnökőt.Állítolag folyamatosan kiabál a gyerekekkel.Most úgy pár órája beszéltem a lányommal,aki végre kiöntötte a lelkét.Elmondta,hogy véletlenül kiöntötte az üditőjét és,hogy az osztályfőnök megrángatta és ordibált vele,hogy azonnal törölje fel.Nagyon mérges vagyok,hogy lehet így bánni egy gyerekkel!Holnap lesz szülői értekezlet és az anyukákkal számon kérjük rajta.Bár még nem láttam,de azt mondják egy fiatal csitriről van szó.Egyébként köszönöm a válaszokat!
2014. szept. 2. 19:49
 8/9 anonim ***** válasza:
Na? Sikerült elérni valamit? Ha több gyerek állítja, akkor több anyuka is lesz ott,, ugye? Menjetek el az igazgatóig, vagy tovább, ha kell! Nekem is volt szigorú ofőm, féltem tőle, de nem rettegtem, mert igazságos volt, és szabályokat állított fel, azok szerint viselkedett, és várta el tőlünk is. Ismertem az amúgy ésszerű szabályokat és kész.
2014. szept. 3. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ha megrángatta a gyerekedet, fel is lehet jelenteni, ki is lehet rúgatni - és érdemes is... Az nem normális, hogy az első napon már ennyire fél tőle mindenki!
2014. szept. 4. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!