Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Lehet még egy 14 éves fiú...

Lehet még egy 14 éves fiú kézügyességét és mozgáskoordinációját fejleszteni, vagy elkéstünk?

Figyelt kérdés

Kicsi korától gyenge a finommotorikája, ovis korában sokat rajzoltam-gyúrmáztam-kézműveskedtem vele, és még így is csúnyán ír, nem szeret/nem tud rajzolni, emellett azért jó 4-es tanuló. De ami pici korában még nem volt nagy baj, most már annak látszik. Egy esetlen, ügyetlen kamasz,akivel mindig történik valami, mindig összetör valamit, nem figyel, szétszórt. A kézügyessége ugyanolyan gyenge mint kicsi korában, nem érzékeli a finom mozgásokat, úgy csapja be a bejárati ajtót, hogy az majd szétcsattan, utána meg csodálkozik rajta ha rászólunk, hogy pedig ő finoman zárta be. A múltkor úgy ült le "finoman" a testvére ágyára, hogy az leszakadt. És most a csúcs, iskolában úgy jött be a bejárati ajtón, hogy az üveg kitörött, biztos "finoman" zárta be.

Most megvan a büntetés, nem mehet sehova, az üveget a zsebpénzéből ki kell fizetnie, az apja mérges. De én úgy érzem, a büntetés nem megoldás, nem szándékosan ilyen, valahogy segíteni kéne neki, de hogy?



2014. nov. 27. 12:10
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez nem a finommotorikával függ össze, egyszerűen lakli kamasz. :) Gondolom alaposan meg is nyúlt mostanában, jellemző a nyurga kamaszokra az esetlenség, nyegle mozgás.
2014. nov. 27. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen felesleges az ügyetlensége miatt büntetni... Valószínűleg nem direkt törte be az ajtó üvegét. Ha valamit véletlenül összetörök, akkor nagyon rosszul érzem magam, nem hiányozna, hogy még össze is szidjanak miatta. Ezzel csak azt éritek el, hogy elveszitek az önbizalmát.
2014. nov. 27. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Tudom, és sajnálom is. De valamit ki kell találni, mert állandó ez a nemfigyelekösszetörökvalamit eset.

Igen sokat nyúlt, hirtelen nőtt. Tudom hogy a finommotorika és a nagymozgások között nincs özvetlen összefüggés, de mindkettővel baj van. Az írása már lassan olvashatatlan, jön a továbbtanulás, jó lenne egy gimit megcélozni, de így?

És félek, hogy ezzel az esetlen török-zúzok mozgással még egyszer nagyobb kárt is okoz, akár önmagában is, azért jó lenne valamit kitalálni, hogy lehet-e ezt fejleszteni valahogy.

2014. nov. 27. 15:31
 4/6 anonim ***** válasza:
Nem sportol semmit igaz? Pedig kéne, az levezeti az energiáit, meg megtanulna kifinomultabban mozogni.
2014. nov. 27. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Sportol, focizik, extrém sport szakkörbe is jár bmx görkori falmászás van benne, egyik sem egy balett ugye.

Másra itt nincs lehetőség, ami rendezettebb mozgásra tanít pl.

2014. nov. 27. 17:30
 6/6 anonim ***** válasza:

Bizony mondom néked ültesd le a számítógép elé, hogy valami lövöldözős játékkal elkezdjen játszani. Nagyon sokat segít a finom mozgás kialakításában, vannak valami tanulmányok is erről, de természetesen linket nem tudok mutatni róla.

Úgy ült rá az ágyra, hogy leszakadt? Véletlenül nem egy mammut a fiú? :D

2014. dec. 9. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!