Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Miért van az, hogy kamaszként...

Miért van az, hogy kamaszként is "paranoiás" vagyok?

Figyelt kérdés

Emlékszem, mikor kicsi voltam rettenetesen féltem a sötétben, mindig rosszat álmodtam, de leginkább a padlástól és az ablakoktól(visszatérő rémálmom volt, hogy egy arc benéz az ablakon) féltem...

Mostanában nem túl gyakran de visszajönnek ezek, csak senkinek nem szólok róla mert mégis 16 leszek mindjárt és azt mondják a koromhoz képest érettebb vagyok az átlagnál, ezt pedig nem akarom lerombolni azzal a bejelentéssel, hogy én bizony félek az ablakból visszanéző arctól... Amúgy sincs ez mindig így csak néha rámtör. Olyankor lehúzom a redőnyt és elvan intézve... A másik meg, hogy néha félek benyitni egy szobába mert ki tudja mi van az ajtó mögött... Csak annyi változott, hogy a lények amiktől kiskoromban féltem, most a fejlődő fantáziámnak köszönhetően sokkal ijesztőbbek..xD


Tudom, hogy szánalmas, de fogalmam sincs mit tegyek...


2010. febr. 1. 06:05
 1/6 anonim ***** válasza:
Mindenkinek van valamilyen félelme. Nekem is van. Én mindig azt álmodtam, hogy a lift nem oda visz, ahova szeretném (pl pincébe, tetőre, vagy lezuhan). Még 19 évesen is féltem a liftekben, amíg ki nem szálltam belőlük. Aztán felkerültem Pestre egy liftes házba, és hozzászoktam. Már nem félek. Próbáld meg legyőzni. Akkor is nyiss be a szobába... Hátha előbb utóbb elmúlik. De szerintem nyugodtan megmondhatod, nem lesz semmi.
2010. febr. 1. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
szia, ne aggódj, ez szerintem normális, csak az átlagnál jobban foglalkoztat az ilyesmi. én már 30 vagyok, és még mindig vannak ilyen paráim, pl. ha feljövök a lépcsőn, lent már sötét van, fent még világos, és vajon ha nem nézek hátra, mi kezd el mögöttem lopakodni, hogy visszarántson. direkt lassan jövök fel, és nem törődöm vele, hogy közben majd besz@rok... :)))) közben esetleg fütyörészek is. álmodni is szoktam elég érdekeseket.... amúgy teljesen normális életet élek, van férjem, gyerekem, nem kezelnek sehol... :))))
2010. febr. 1. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én 29 éves anyuka vagyok, de még mindig vannak ilyen félelmeim. Szerintem nem korfüggő! Nem tudom, mennyire segíthet, de kineziológushoz talán érdemes lenne elmenni!
2010. febr. 1. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ezt generalizált szorongásnak hívják és egy jó pszichológussal át tudnád beszélni, mi az alapja a félelmednek. Nem kell ezzel együtt élni, meg is szabadulhatsz a félelmeidtől, ha szakember segítségével szembenézel velük, honnan erednek. Ugye nem szeretnél még 30 évesen is ezektől félni?


Mivel még kiskorú vagy, szerintem a szüleiddel mégiscsak meg kéne beszélni. Ez nem gyerekesség, hanem valami belülről nem oké, írod, hogy az átlagnál érettebb vagy, ezzel is összefügghet.


Sok sikert!

2010. febr. 1. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
16/F vagyok és én is nagyon félős voltam kiskoromban. Néha még most is elő fordul hogy már mindenki alszik, nálam már csak a kis lámpa ég és kicsit félve nézek magam mellé nehogy legyen ott valami. Nálam azért nem olyan vészes mint neked, de előfordul. Tervezem hogy veszek egy AirSoft pisztolyt, saját megnyugtatásom végett. :D
2010. febr. 1. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

hát, gyerekkoromban én is azt hittem, hogy majd ha megnövök, elmúlik, és hogy a felnőttek nem félnek semmitől...hát de :D ugyanúgy félek a sötétben meg egyedül, mint gyerekkoromban, én meg a tükröktől félek éjszaka, hogy majd valaki lesz a hátam mögött, vagy visszanéz belőle valaki más, meg az ablakoktól is, hogy meglátok odakinn a sötétben valami félelmeteset...éjszaka pl mindig felkeltem szegény vőlegényemet, hogy kísérjen ki a wc-re, mert félek egyedül :D ez nem szégyen, mindenki szokott félni, csak van aki nem akarja bevallani :)


21/L

2010. febr. 1. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!