Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Kamaszok! Lenne pár kérdésem...

Kamaszok! Lenne pár kérdésem hozzátok? (bővebben lent?

Figyelt kérdés
Akik most 8. Os, ti is kaptatok egy papírt már az osztályfőnoktől hogy adatokat meg leirni az iskolát ahová akarsz menni? Várjatok már a sulit? Miben másabb a középiskola mint az általános? Nagyobb fiúk szoba fognak állni a 9. És lányokkal? 14/L

2015. jan. 4. 18:31
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
92%

Szia!


Végzős gimis vagyok így van összehasonlítási alapom.


Szóval: Miben más a középsuli mint az általános iskola?


Sokkal komolyabban és keményebben vesznek majd titeket.

Sokszor érezheted majd, hogy a tanárok azt gondolják, hogy csak az ő tantárgyuk létezik a világon és feladnak nekem pl 3 oldal filozófia leckét, holott a tantárgy nem is kell az érettségihez.


Rögtön a lényeghez is kanyarodtunk. Én azt tanácsolom neked, hogy az érettségi tantárgyakat tanuld, az számít az egyetemi továbbtanuláshoz, a többit szard le ( lehet lepontozni, köszönöm ). Fizika, biosz, hittan ilyenekből kettes vagyok, de matekból, magyarból és töriből is dicséretes 5-öst kaptam negyedévkor.

Tételeket dolgoztok ki majd érettségihez.


Társasági élet: Igazából add magad, és ha kedveltek általánosban, tuti fognak kedvelni majd a középsuliban is, de azért kicsit komolyodj meg, főleg ha szeleburdi típus vagy. Mi fiúk minden évben elmegyünk megnézni a kilencedikes csajokat szeptemberben szóval ne lepődj meg ha látsz sertepertélni nagyobb srácokat :)


Sok sikert!


18/F

2015. jan. 4. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

Amint azt az első válaszoló is leírta, a tanulást komolyabban kell venni. A kilencedikes tananyag még nem vészes, minimális de koncentrált tanulással simaliba az az év. Később csak rosszabb lesz, a kilencedik felkészít arra, hogy lesz, amikor egy nap 4 tantárgyból kell számot adnod a tudásodról. Ez jellemzően 10.-ben már észrevehető probléma, a tanárokat nem nagyon fogja érdekelni, hogy hány másik dolgozatot kell írnod aznap. A kulcs, a rendszeres tanulás. Tanuld meg a kis adagokat, amiket feladnak, és aztán csak fel kell frissíteni egy-egy doga előtt, plusz ha váratlanul feleltetnek, akkor is van valami fogalmad az anyagról, egy hármast még rossz esetben is össze lehet hozni.

Az ismerkedés miatt ne aggódj, hamar összeszoktok majd az osztállyal, és igen, a végzős fiúk jellemzően körbenéznek a gólyák között :D

Legtöbbször azonban ennek a célja csak a játék, komolyabban ritkán veszik az ennyivel fiatalabb lányokat, de persze kivétel erősíti a szabályt.

Szóval sok szerencsét a gimiben!

2015. jan. 4. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

Szia, én ugyan egyetemista vagyok, de hátha tudok segíteni.

Az, hogy miben másabb, az attól függ, milyen suliba mész. Nekem nem volt nagy változás, nem mentem túl erős vagy túl gyenge suliba. A társaság szerintem egyértelműen jobb, mert azért hasonló "képességű" emberek mennek egy középsuliba nagyjából, és ekkor már picit érettebbek, szerintem toleránsabb a közösség középsuliban, akkor már felfogják, hogy nem kell kiközösíteni azt, akinek ilyen-olyan ruhája van, ami sajnos nálunk általánosban sokszor előfordult.

Az hogy mennyit kell tanulni, függ tőled és a sulidtól. Én átlag nehézségű középsuliba jártam, 5 év alatt (nyelvi előkészítő, nem buktam :D ) összesen ha tanultam 4 órát. Ezt úgy értem, hogy érettségire készüléssel együtt. De ez én vagyok, nekem elég volt odafigyelni órán, minden érettségim jól sikerült és eltére járok. Vannak akiknek sokat kell tanulni, de 8 év általános alatt szerintem kiismerted magad, hogy mennyit kell órákon kívül készülnöd. Az első 2-3 hónap lehet maximum nehéz, amíg kitapasztalod, mennyire nehezebb/könnyebb az új suli, melyik tanár milyen, stb.

A mi sulink kicsi volt, 9 osztály kb 30-30 gyerekkel, mindenki beszélt mindenkivel, szóval nálunk szóba álltak simán a felsőbbéves fiúk a gólyákkal, de nem tudom nálatok hogy lesz. De azért nem történik semmi akkor se, ha csak az évfolyamtársaid közül ismerkedsz fiúkkal, ebben a korba azért sokat számíthat a 2-3 év korkülönbség.

Összességében, én sokkal jobban szerettem középsuliba járni, mint általánosba, nem kell félni tőle :)

20L

2015. jan. 4. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Jöhetnek még válaszok :)
2015. jan. 4. 19:44
 5/19 anonim ***** válasza:
Nyolcosztályosba járok, nem is megyek innen sehova, azt osztályfőnök meg közölte, hogy melegen reméli, senki nem akar másik iskolába menni, és kábé ennyi. Innentől kezdve jövőre részemről maximum annyi változik, hogy lesz egy új osztálytársunk és mellettünk négy kezdő osztály.
2015. jan. 4. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
Most vagyok kilencedikes, szörnyű volt ez a fél év.:) Mindennap 7-8 óra, a tanárok mindenért beszólnak, rengeteg házi..15/L
2015. jan. 4. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

kilencedikes nagyon szar egy héten 3x van kilenc órank egy nap alatt feldolgozni 10 óra anyagát kőkemény

a tanáraim azt mondták hianyozni fog az általános amire én csak legyintettem most pedig nagyon szar

egy rèszt elszakadtunk egymástól a volt osztálytársaimtol ami nekem egy nagyon nagy teher mert en nyolcadikba egy masik iskolaba jártam ahol nagyon jól kijöttunk az osztálytarsaimmal ellentetben a hetedikes osztàlytarsaimmal es a nyolcadikosok nagyon hianyoznak masreszt az osztalytarsaim nagyon taplok es bunkok az anyag pedig nehez az osztálybol senkivel nem jövök ki jol

olyan szinten kesz vagyok hogy sokszor a siràs kerulget

raadasul hogy elszakadtunk a volt osztálytársaimmal nincs kivel megbeszélni a problémaimat

őszinten tiszta szívből kívánom hogy te sokkal nagyobb sikerrel járj

az ékezetekert elnézest kerek telorol ortam

egy 15 eves kilencedikes fiu

2015. jan. 4. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
0%

De aranyosak vagytok :D Egyetemen nem ritka hogy reggel 8-tól este 6-ig órám van :) Örüljetek a 7-8 órának :D úgy is otthon vagytok kora délután :)

Visszamennék középsuliba :3

2015. jan. 4. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

5 ora az miota kora delutan??? sokszor 5-6 orakkor erek haza

hetedik valaszolo voltam

2015. jan. 5. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

8 órától, ha minden szünetet 15 percnek veszünk, ami nem úgy szokott lenni, akkor az 5. órának 12:45-kor van vége.

Az én sulimban úgy voltak a szünetek, hogy a 6. órának 13:20-kor vége, a 7.-nek 14:20-kor, esetleg még 0. órám volt. Elhiszem, hogy ha van a valami fakt vagy anyámkínja, akkor tovább tart. De ne mondjuk már, hogy a középsuli kibírhatatlanul sok :D

2015. jan. 5. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!