Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Hogy mondjam meg, hogy egy...

Hogy mondjam meg, hogy egy másik lánnyal laknék együtt?

Figyelt kérdés

Most végzősök vagyunk, jövőre egyetem. Van egy barátnőm, akit már régebb óta ismerek, de nem vagyunk osztálytársak. A fejébe vette, hogy majd mi együtt fogunk lakni ősztől, mivel ugyanabban a városban jelentkeztünk egyetemre (csak más szakra). Én rábólintottam, hogy oké, nyárig úgyis kiderül, hogy egyáltalán felvesznek-e.. De ő már előre tervezi, hogy milyen jó lesz, hétvégente együtt megyünk bulizni, meg éjszakákat beszélünk át, stb. Hát, én elsősorban tanulni mennék, és az a szak, amire szeretnék menni rengeteg tanulással jár, semmi kedvem éjjel-nappal cseverészgetni vele.

Igazából van egy osztálytársam most, aki szintén ebbe a városba menne, nehéz szakra, úgyhogy ő el sem mozdulna a könyv fölül. Anya is igazából ezt a lányt szeretné, mert az ő családja tuti, hogy mindig időben befizetnék a bérletit, mikor a másik lány családját igaz, hogy régebb óta ismerjük, de róluk nem lehet tudni, hogy melyik hónapban mondanák, hogy fizessük már ki helyettük is, mert most éppen nincs miből, a szüleimet meg nem akarom ezzel terhelni, hogy ki tudja hány hónapon keresztül ők fizessenek egy albérletet, a lány meg ingyen lakik benne. Nem arról van szó, hogy rosszat akarok neki, de a szüleimnek sem!

Amúgy meg igaz, hogy jó barátnők vagyunk azzal a lánnyal, meg többször is találkozunk, de többször volt már olyan is, hogy úgy éreztem, csak kihasznált pár dologban.. A másik lánnyal meg lehet nem váltanánk pár mondatnál többet egy nap, de egyetem után hullafáradtan nem is lenne sok kedvem a traccspartihoz. Én is lány vagyok. Megbántani sem szeretném azt a lányt, meg rosszul is érzem magam amiatt, hogy nagyban tervez ezt-azt, aztán mondom neki, hogy bocs, de mégsem..


2015. márc. 6. 23:38
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Mondd meg, hogy máshogy alakulnak a dolgok, és úgy döntesz ahogyan a legjobbnak látod. De szólj időben, hogy a másik lány is kereshessen új lakó tarsat.
2015. márc. 7. 04:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Mindenképp mondd el neki, nehogy az legyen, hogy nem akarod megbántani, ezért nem mondod el.
2015. márc. 8. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

majd meglátod, hogy nem csak tanulásból áll az egyetem :DDDDD

amúgy meg simán megmondod neki, találtál más lakótársat, vele költözöl. Csak időben szólj, ne az utolsó pillanatban, mert akkor jogos lenne a sértődés

2015. márc. 8. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
És ez a másik lány egyáltalán szeretne veled lakni, vagy te is csak tervezgetsz, mint a veled való életet a barátnőd? Mert erről nem írtál semmit.
2015. márc. 8. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!