Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mit gondoltok arról, hogy sok...

Mit gondoltok arról, hogy sok lány csúnyának (vagy legalábbis nem szépnek) érzi magát? Mi lehet ennek az oka?

Figyelt kérdés

Mitől lehet, hogy egyre kevesebb a fiatal lányok önbizalma, (és persze a fiúké is) egyre többen elégedetlenek a külsejükkel?

Nem mindenki szupermodell, ez így igaz, de mindenkiben van szerintem valami szép. Mégsem tudják ezt egyesek meglátni magukban reggelenként a tükör előtt.

Miért van az, hogy csak azt látjuk, ami szerintünk "nem okés" magunkon?

Elmondanátok kérlek ezzel kapcsolatban a tapasztalataitokat, véleményeteket, tehát kb. mindent? Nagyon megköszönném :)



2015. máj. 5. 20:46
 1/6 anonim ***** válasza:
65%
talán sok pasi kosarazza ki, nincs barátja
2015. máj. 5. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Mert szupermodell a viszonyítási alap. Sajnos sokan tényleg így vannak vele. Pedig egy egészséges önbizalom szerintem dob legalább annyit mint egy arc.
2015. máj. 5. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
100%
A neten állandóan fogyókúrák, szupermodellek képei, "te is lehetsz" ilyen hirdetésekbe ütközünk. Az újságok, tévé ugyancsak tele van ilyenekkel. Rajtunk kívül mindenki tökéletes, makulátlan bőrrel, arányos, vékony, sportos testalkattal...:( Ez az elvárás, aminek meg kell felelni. Én sem felelek meg és állandóan szégyellem magam mert csúnya vagyok. (15/l)
2015. máj. 5. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
média
2015. máj. 5. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Vicces, amikor valaki azt hiszi, hogy a lányok önbizalma a fiúk véleményétől függ. :D

Kérdező, szerintem is a média a felelős. Gondolj bele: kinyitsz egy női magazint és mit látsz? Vékony, magas, gyönyörű szupermodellek az egyik oldalon, a következőn meg az áll, hogy "hogyan fogyj le 10 kg-t három nap alatt".. A tv-ben és az interneten is azt tolják a lányok fejébe, hogy a szupermodell kinézet a jó, ha nincs "thigh gap"-ed, akkor egy ocsmány dagadék vagy, és szerintem estig sorolhatnám. Ezek tükrében szerintem nem csoda, hogy egyre több az önbizalomhiányos lány, és egyre több olyan van, akinek evészavarai vannak.

2015. máj. 7. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem csak a kamaszokat érinti, hanem kb. mindenkit, csak felnőttként max. jobban átlátjuk a dolgokat.

Ezt kell bennük erősíteni, tehát hogy nem létezik tökéletes ember és a média által közvetített értékek hamisak.

2015. máj. 11. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!