Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Ez ellen mit tudnánk tenni?

Ez ellen mit tudnánk tenni?

Figyelt kérdés
A 17 éves lányom most 11.es egy gimnáziumban és az egyik tanárától nagyon fél és már suliba se mer menni, sőt már gyomorproblémái is vannak a sok idegességtől. (Orvosnál voltunk és semmi belső elváltozása nincsen vagy betegség), szóval megállapították, hogy a stressztől és a félelemtől van. A tanárról annyit kell tudni, hogy szó szerint semmit nem tanít, az órákon nem magyarázza el az anyagot. Többször volt már szülőin is ezzel probléma és már a tanár leváltását is kértük, de az osztályfőnök semmit nem tett ezért. 2 hete történt egy incidens, amit a lányom, csak most mesélt el, mivel eddig nem bírtam kiszedni belőle, hogy mi a baja, mert nagyon látszott rajta, hogy valami nincs rendben. Szóval a tanár kihívta órán a táblához és nem tudta a feladatott rendesen megcsinálni, mivel a tanár megint nem magyarázott el semmit és megalázta az egész osztálya előtt a lányomat, lehülyézte meg lebutázta, számon kérte tőle, hogy mit keres még ebben az iskolában meg nem lesz belőle semmi és még elég sok mindent a fejéhez vágott. A lányom alapból nagyon stresszes miatta és fél tőle és a lányom már a végén kint sírt a táblánál és a tanár ugyan úgy folytatta. Eléggé tanácstalan vagyok ebben a helyzetben, hogy mi tévő legyek, mivel ha bemegyek személyesen a tanárhoz, akkor utána csak még jobban rá fog szállni a lányomra és azt meg nem szeretném, de ezzel szerintem már túllépte a határt a tanár.

2015. okt. 4. 18:28
 1/6 anonim ***** válasza:
37%

Nekünk is van ilyen tanárunk, sajnos leváltani nem tudják (nem tudom miért). Viszont 17 éves lánynak már nem kéne sírva fakadnia ilyenért. A 14 éves lányok már rágózva megmondják a tanárnak, hogy írja be az 1-est csak hagyja őket, békén, a te lányod meg úgy kezeli ezt a helyzetet mint egy 7 éves...


Szerintem inkább amiatt nem jár be mert a többiek nevetnek rajta emiatt. Biztos nem ő volt az egyetlen akit lehülyézett a tanár.

Vidd szakemberhez, az életben ennél sokkal nagyobb megaláztatásoknak lesz kitéve.

2015. okt. 4. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Miért jár még oda? Ennél kevesebbért is menekíteném a gyerekem máshová. N32
2015. okt. 4. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A többi diákkal is ezt csinálja a tanár? Mert akkor már biztos leváltották volna. És miért dír egy ilyen apróságon?
2015. okt. 5. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Azért, mert folyamatosan ezt csinálja a lányommal. A többiekkel ilyet nem szokott. Nem tudom, de szerintem ti sem örülnétek, ha a lányotokkal ezt csinálnák. Valamelyik szülő már azért is be megy balhézni meg a gyerek is fel van háborodva, ha a puskázásért egyest kap. És akkor ez nektek semmiség? Nem tudom ti, hogy éreznétek magatokat, ha egy olyan helyen, ahol szinte minden nap 7-8 órákat kell lenned így viselkednének veled.
2015. okt. 5. 10:11
 5/6 anonim ***** válasza:
85%

Nem ugyanaz a szitu sem a kort sem az esetet tekintve.De!


Sosem voltam erőszakos ember.Amikor a 11 éves lányomat a barátnője támogatta haza mert a testnevelés tanár 45(!) percig futtatta az udvaron május végén déltájban mert szerinte beszélt a gyerek a tornasorban..Nos másnap reggel bementem,a tanáriszoba előtt elkaptam a kishölgy gallérját-szó szerint-és falra kentem.Ezen társalgási formában megtárgyaltam vele az esetet,aztán otthagytam.Látta tanár és diák mivel szünet volt.Soha többet nem volt panasz a tanárra.És a lányomra sem szállt rá.


Nekem az a véleményem hogy ha a panaszotok nem egyedi hanem több szülő is emlegeti,neked is ezt kellene tenned.Miért?

Mert a lányodat véded vele.Lehet hogy lesz nagyobb megaláztatásban része életében amitől esetleg nem tudod majd megvédeni de ettől megtudod.Amit leirtál az alapján a tanár erőszakos primitiv és nem szereti a diákjait.Nos igy viszonyulj hozzá te is.Kapd el a grabancát.Csak az első mozdulat nehéz.Ha közben a megalázott kislányodat látod magad előtt,rágyógyul a kezed a gallérjára.


Akinek az a véleménye hogy a lányodnak nem kellene sirnia ilyesmi miatt,nincs igaza.Lehet az a gyerek máskor másban kemény lelkű de sosem lesz mindenhol.A tiéd ott sir a tanár előtt a másé meg máshol.Ne foglalkozz ezzel.Ha újra bántja a lányodat nyomatékosits.Az ilyennek ez használ.Helyre kell tenni.Ilyen a világ.Én biztos nem hagynám annyiban!


Jöhet a lepontozás de nem ettől lesz egy gyerek életképtelen és mimóza ha megvédi a szülő!

2015. okt. 5. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Igazgatónak szépen megfogalmazott kérvényt papíron, szülők és gyerekek is aláírhatnák.
2015. okt. 5. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!