Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Szülők ti mennyire avatkoztok...

Szülők ti mennyire avatkoztok bele a 18 évesetek dolgaiba? És mennyire kíváncsiskodtok az életükbe?

Figyelt kérdés

Értem itt pl

-A tanulmányait mennyire kíséritek figyelemmel, jegyeit, hogy mikor mennyit tanul másnapra.

-Hogyan járhat el otthonról. Pl mennyire kell engedélyt kérnie, ha elakar menni valamerre.

-Hétvégén mennyire időre mehet el és hova.

-Egyéb magánéleti dolgaiba mennyire avatkoztok bele vagy a döntéseibe.


2015. okt. 5. 17:21
 1/6 anonim ***** válasza:
78%

- Semennyire mivel már dolgozik.

- Akkor megy amikor akar.Engedélyt csak arra, hogy elviszi a kocsit.

- Ameddig és ahova akar.

- Ami rám is tartozik, vagy elmondja nekem. Döntésekben tanácsot adok ha kér.

19 éves a fiam.

2015. okt. 5. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
91%
16 éves vagyok de jót nevetnék a szüleimen ha azt mondanák hogy otthon tanuljak.
2015. okt. 5. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
72%

Igaz nem szülő vagyok, hanem 18 éves gyermek, de:

-a jegyeimet sosem ellenőrizték, amit elmondtam (a jegyeim úgy 96%-át) arról tudtak, amit nem, arról nem. Persze az évvégi/félévi jegyeket persze mindig látták, és mindig meg voltak elégedve. Azt, hogy mennyit tanulok, nem ellenőrzik, tudják, hogy tanulok, és azt is, hogy csak éjjel tudok (két kicsi tesóm van, viszont a tanuláshoz nekem csend és nyugalom kell, így marad az éjjel). Ennek ellenére kitűnő tanuló vagyok.

-Eljárás: általában megkérdezem, hogy mehetek-e illetve, hogy kell-e akkor segítenem/ jó-e, ha ekkor és akkor elmegyek? Vannak fix családi programok (tesót kell edzésre vinnem stb), amikorra nem is szervezek programot. Végülis engedélyt nem kell kérnem, ennek ellenére mindig megbeszélem anyával, apával, hogy mikor-hova-miért-kb mennyi időre megyek.

-Hétvége: mostanában nem igazán járok el (inkább alszom). Ha mégis megyek, akkor mindig mondom, hogy kivel, hova, mit csinálni, és kb mikor jövök. Azt, hogy meddig mehetek nem szabják meg. Tudják, hogy vigyázok magamra, sosem iszom túl sokat, stb.

-Egyéb magánélet: lehet, hogy nem normális, de nekem például anyu a legjobb barátnőm, így mindent (tényleg mindent) tud rólam. Apuval is meg szoktam beszélni a problémáimat, szóval ő is képben van nagyjából. A döntéseimbe nem beleszólnak, hanem a véleményüket mondják el, mert azt mindig kérem.

Én ezeket nem beleszólásnak/beleavatkozásnak/kíváncsikodásnak tartom. Nekem természetes, hogy elmondok nekik mindent, illetve beleavatom őket a dolgaimba, elvégre elvileg ők ismernek a legjobban, és lesznek mindig mellettem. 18L

2015. okt. 6. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
49%
Én általában megmondom hogy mikor megyek haza. Ha nem ugy alakulnak a dolgok ahogy terveztem akkor küldök sms-t.
2015. okt. 6. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Miért van mindenki lepontozva?
2015. okt. 8. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

18 éves lány vagyok

a jegyeim többségét elmondom, néhány kettest van amikor nem osztok meg. de a félévi és évvégi jegyeimmel nincs problémájuk

hétköznap már általában tudom hogy mit csinálok hétvégén, és ezt közlöm, hogy programom van. ha nincs helyette családi akkor természetesen elengednek. az nincs megszabva hogy hány órára menjek haza, de általában 2-3- óra felé otthon vagyok. ha valami ottalvós, vagy nagyobb buli van, akkor mindig szólok hogy nagyjából mikor jövök.

barátom nincs, egyéb magánéleti dolgaim se nagyon :D

mindig tudják hogy kivel megyek és hova. ha valami esemény van a baráti társaságban (szerelem vagy szakítás) azokat mindig elmesélem. vagy például ha találkozok egy sráccal, azt is elmesélem, hogy kicsoda, és milyen volt.

2015. okt. 11. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!