Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Miért darabos a menstruációm?

Miért darabos a menstruációm?

Figyelt kérdés

nem rendes vér jön. hanem ilyen darabos valami.

ez mi lehet?:O


2015. okt. 29. 21:35
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
a sargarol nem tudok nyilatkozji, de egeszen sotet, szinte fekete darabokat talalhatsz benne az alvadt ver miatt. van, amikor a ver nem urulvazonnal, hanem egy ideig pang a testben. ilyenkor megalvadva, darabosan tavozik. errol tudom, h normalis
2015. okt. 29. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

mióta átcseréltem a második betétet abba ment egy kicsi vér. igy össze vissza. de azóta nem jött. Mennyi esély van rá hogy éjjel átázok? mivel nem merek aludni a fehér lepedő miatt nehogy össze vérezzem

2015. okt. 29. 23:18
 13/20 anonim ***** válasza:
Fekvés közben általában nem "zúdul" a dolog, hanem amikor felkelsz, akkor a függőleges helyzetben indul meg. De ha izgulsz, tehetsz a betéthez pluszba még vattát is, az úgy már bomba biztos lesz. :) (pamutot, ha van).
2015. okt. 30. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

6-os válaszoló vagyok:)

Igen,azért véres a feneked is,mert hátra folyik,sajnos én is sokszor vagyok így az első pár napban:)

Nekem estére több praktikám is van.

A legegyszerűbb az éjszakai betét,mert az elég hosszú,így nem ázok át.Ha csak sima van,akkor vagy kettőt teszel úgy,hogy az egyiket előrébb,a másikat meg hátrább,hogy nagyobb teret lefedjen,így biztos,hogy mindent fel tud szívni,vagy ha így kényelmetlen,akkor csak egy betétet teszel be,oda meg ahová már nem ér el a betét tesztel tisztasági betétet,ez is felszív valamennyi vért,ha véletlenül hátrébb is menne belőlle.Egyébként ilyenkor én pizsinadrágot szoktam felvenni vagy cicagatyát,hogy a helyén tartsa a betétet,az ágyra meg esetleg rakhatsz egy törülközőt,ahogy azt már előttem is írták:)

Egyébként a fájdalom is normális,amit érzel,nekem olyan szokott lenni,mintha hasmenésem lenne és ez a hasi görcs átsugárzik a hüvelyembe és a combomba,térdembe.Ilyenkor jó,ha kicsit melegíted a hasad vmivel,mondjuk a radiátorra tehetsz egy vastagabb sálat,utána meg rárakhatod a hasadra,az a görcsöket is enyhíti:)

Máskor próbálj meg cickafarkok teát inni,majd ha aránylag beállt a mensid,akkor úgy kell csinálni,hogy előtte egy héttel már iszogass napi egy pohárral,meg mensi alatt is,ez is segít megszüntetni a hasfájást:)

Egyébként visszatérve a fürdős kérdésedhez:)

Ilyenkor szigorúan csak zuhanyozni szabad,mert nyitott a méhszáj,így könnyebben felmegy a fertőzés,meg nem is túl gusztusos hogy a saját véredben fürdesz:)

A forró vízzel semmi gond nincs,sőt néha az is segít ha görcsöl a hasad,ilyenkor én is szoktam ezzel melegíteni a hasam:)

Egyébként nálunk is kád van,és zuhany fej,könnyen meglehet szokni a zuhanyzást,akár állva is,csak azért figyelj rá,hogy ne ússzon a fürdőszoba:)

Mosakodás után én azt javaslom,hogy a hüvelyed wc papírral töröld először meg,hogy a törülköző ne legyen véres.

A tamponnal való fürdést én nem javaslom,mert akkor nem tudod magad rendesen megmosni,ráadásul tamponnál nagyobb a fertőzésveszély,így az csak vészhelyzeti megoldásnak jó pl ha úszás van.

(A sárga dolgot viszont nem tudom hová tenni,ha újra tapasztalod szerintem érdemes lenn elmenni nőgyógyászhoz,hogy megvizsgáljon.Nincs más tüneted,viszketés,égő érzés,hüvely szárazság?)

Egyenlőre ennyi jutott az eszembe,ha még szeretnél valamit tudni nyugodtan kérdezz:)


Itt van pár hasznos oldal a témával kapcsolatban:)

[link]

[link]

[link]

2015. okt. 30. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

A fürdéssel nincs semmi gond kedves utolsó.

Peteéréskor is nyitva van a méhszáj...

2015. okt. 30. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
Biztos higy ennek a kérdésnek ebben a kategóriában van a helye?
2015. okt. 30. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:
Viszkető érzés nincsen. csak égő. meg mikor hozzáérek akkor nagyon fáj
2015. okt. 30. 20:12
 18/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a választ!

a hasam nem fáj szerencsére. de köszönöm az ötleteket!

2015. okt. 30. 20:13
 19/20 anonim ***** válasza:
A fekete darabokkal semmi baj nincs. A nyálkahártya vérzés mellett leválik. kisebb nagyobb dabarok mindig előfordulnak. Ez természetes folyamat.
2015. okt. 31. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Körömnyi sötétvörös/fekete cafatok természetesek, zuhanyzáskor látom mindig.

Nyugi,elején ilyesztő a havi de megszokod.

2015. nov. 6. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!