Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Hogyan tudom rávenni a 14...

Hogyan tudom rávenni a 14 éves 8. osztályos lányomat, hogy tanuljon?

Figyelt kérdés
Évek óta meg van a célja (kisgyermek gondozó, óvónő szeretne lenni), de nem tanul, nem tesz érte. Felvételi előtt állunk, hármas az átlaga, sajnos az angol nagyon nem megy, idén lehet kettes lesz. Lehetősége volna a tanulásra (külön szoba, rendezett családi háttér) Segítsetek, mert nagyon el vagyok keseredve. Mi lesz ha nem veszik fel sehova?

2015. nov. 5. 08:07
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
52%
meg kell találni, ami lelkesíti. Ének? az nagyon jó lenne a kisgyerekekhez - járhatna valahová énekelni, tanulni. Furulya is jó lenne- az az énekhangtartomány, nagyon tisztítja a hallást, segíti az éneklést. (az angolt is segítené, ha énekeket,verseket tanulna be, rövid szövegeket szó szerint bevágni nagyon hasznos, aki elakadt a nyelvben!)
2015. nov. 5. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
79%

Olyan nincs, hogy nem veszik fel sehová, amíg tanköteles korú.


ha van célja, akkor valami egyéb okának kell lenni, hogy nem tanul. Máshol jár az esze, van esetleg reménytelen szerelme, vagy hasonló problémája?

2015. nov. 5. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
32%
sztem sehogy ebben a korban a többség lustább(élettani szempontok miatt ) a jobb tanulók többsége jó képességű simán felveszik 3mas átlaggal ha felvételin jól teljesít ,bízz benne tudja ő mi a dolga,mit szeretne.
2015. nov. 5. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
38%
Anno engem édesanyám 2-3 pofonnal helyre rázott, és szoba fogsággal. Máig hálás vagyok neki érte...
2015. nov. 6. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
36%
Mellesleg... Mobil megvonás, szoba fogság amíg nem javulnak a jegyek. Se számítógép, se play station, se haverok! Tudom nehéz szigorú szülőnek lenni, de a későbbiekben meg lesz az eredménye!
2015. nov. 6. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
94%
Vidd el nyílt napra egy "gyűjtő" iskolába, a lehető legrosszabba. Magyarázd el neki, hogy ha nem tanul, csak oda veszik majd fel. Hátha megretten
2015. nov. 6. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
53%
A gyüjtő iskolák se rosszabbak bármilyen gimnáziumnál ha valaki nem hajlando tanulni.
2015. nov. 6. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

#7 a gyenge középiskolák rossza, mert azt a 4 értékes évet elpazarolják, rosszul tanítanak, sok a fegyelmezetlenség -de ugyanakkor követelni viszont szoktak. Nehéz az ott lévőknek! Az erős középiskola sokat ás jól tanít, ha figyel a gyerek sokat megtanul ott és a követelés szinte ua mint máshol!

Kérdező: vidd el hajnalban a piacra magaddal és beszélgess ott a nénikkel: mikor kelt, mennyit utazott, mennyit cipelt és meddig ül ott, milyen iskolába járt, mit csinál ,ha hazamegy- (Halálosan fáradt!) Nem kell semmit mondani, csak beszélgetni - a lánynak magának kéne felismerni, hogy nehéz lesz, ha nem tanul.

2015. nov. 6. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a sok hozzászólást!Beszélgetünk vele sokat,talán ez is a baj,de jót akarunk neki.Segítjük ha kell,tanulunk vele,ha szükséges.Elmondtuk már sokszor neki,ha nem tanul mit tud majd csinálni az életben,ha tanul elérheti a céljait.Nem mindegy,h mit fog dolgozni (kapálás vagy óvónő).Tudom h valahova fel fogják venni,mert a hármas bizonyítvány nem olyan rossz,de ahhoz amit ő szeretne kevés.Szerintem a testi fenyítés nem megoldás!!!Rossz jegyekért volt büntetés régebben,de mivel ez se segített,feladtuk.Próbálok tovább beszélni neki,hátha időben megért.
2015. nov. 7. 07:32
 10/13 anonim ***** válasza:

Van akinek nem megy, ha elém raksz egy csont száraz mondjuk irodalom tételt aminek még az értelmét se látom elolvashatom 20x is de nem marad meg semmi. Ha elém dobsz valamit aminek van értelme (üvegesnek tanulok, nálam ilyen a szakmai elmélet ahol a szakmában használatos teknikákat tanuljuk) elolvasom 1x és megírom ötösre.

Próbáljátok úgy tanítani hogy érdekes legyen számára az anyga, pl történelmi filmek, angol nyelvű számára szórakoztató olvasmányok, amikkel észre se veszi és tanul.

2015. nov. 7. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!