Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Humános vagyok inkább, jól...

Humános vagyok inkább, jól megy a magyar stb jó a helyesírásom, tudok jól fogalmazni. Most fogok menni középiskolába de nem tudom eldönteni később mi legyek. Valaki munka ötleteket ilyen téren tudna mondani? 14/l

Figyelt kérdés
Köszönöm előre is

2015. nov. 30. 17:06
 1/10 anonim ***** válasza:
69%

"tudok jól fogalmazni"


Nem igazán. "Jól fogalmazok." - így lenne helyesen.

Angolul tanulsz, mi? Az köszön vissza.

2015. nov. 30. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
77%

ha jól írsz, de nem akarsz milliárdos lenni, akkor újságírás, olvasószerkesztő stb. De jó ha tudod hogy ők vállalkozóként dolgoznak.

Ha jó a nyelvérzéked, tanulj meg annyi nyelvet amennyit csak tudsz és akkor elmehetsz műfordítónak, azzal sem leszel milliárdos, de viszont mellette dolgozhatsz tolmácsként vagy fordítóirodában, az már egész jó pénz.

2015. nov. 30. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
24%

egyébként én újságíró (is) vagyok, nem fogalmazol jól, vagy legalábbis itt nem sikerült...de fiatal vagy még, a kommunikáció fejleszthető. Ha alapból érdekel ez a terület, akkor ez egy tanulható dolog :)


2-es

2015. nov. 30. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
78%
Újságírás, pályázat írás, blog írás, kommunikáció, marketing, ügyvéd, ügyfélszolgálat. Ezek mind olyan területek, munkák ahol a humán tanulmányokat lehet hasznosítani.
2015. nov. 30. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
82%

Teljesen tanácstalan voltam, milyen faktokat válasszak gimiben és hogy mit kezdjek az életemmel.


Én azt csináltam annak idején, hogy elővettem a Felvételi tájékoztatót (vs. netes verzióját) és egyesével vétóztam meg a szakokat. És végül lett egy listám azokról a szakokról, amiket szívesen csinálnék, amit átbeszéltem a szüleimmel is, mert bennük bíztam.


Édesanyám iskolaigazgató volt akkoriban, így arról lebeszélt, hogy bölcsésznek menjek.:) Gondolkodtam még filmes irányon is, mert média oktv helyezett voltam, de nem tudtam volna a sokféle felvételi miatt a rendes érettségire eleget készülni =sehová sem vettek volna fel.


Végül közgazdász lettem, mert érdekelt a társadalom (és az ugye társadalomtudomány) és matekból is a normális szintet hoztam, de nem kiemelkedőt. A Corvinusra töri+angollal (akkoriban a nyelvvizsga kiváltotta az érettségit) mentem, így vettek fel nemzetközi gazdálkodásra.


Csináltam közgázból egy Bsc-t meg egy Msc-t, és egy másik társadalomtudományból mellé egy Ma-t. Azóta is ezzel foglalkozom és jó döntésnek bizonyult.


28 N

2015. nov. 30. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
79%

Még csak most mész középiskolába, miért kéne eldöntened, mi leszel?

Ha most a hunán tantárgyak érdekelnek, akkor menj gimibe egy humán tagozatra, onnan is bárhova tovább tudsz majd menni.

Én humánra mentem, mert az érdekelt, most mégis az orvosira készülök, felvettem a kémia-biosz faktot és járok különtanárhoz.

Van 4-5 éved dönteni, addig nagyon sokat fog változni az érdeklődésed, kevés esély van rá, hogy 5 év múlva is az akarsz majd lenni, ami most érdekel.

2015. nov. 30. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

14 évesen még elég nehéz eldönteni, azt hiszem.

Először inkább a középiskolákban gondolkodj, hogy milyen szak állna közel hozzád. Attól, hogy humános beállítottságú vagy, dönthetsz szakközép mellett is, illetve mehetsz gimnáziumba, attól függ, hogy szeretnél-e szakmát is szerezni, esetleg már most tudod, hogy Te majd tovább szeretnél menni főiskolára.

Sok mindentől függ ez, nem könnyű döntés.

Én ugyanígy voltam, mint Te, imádtam a nyelvtant, a magyart, abból voltam a legjobb mindig.

Végül magyar szakos tanár lett belőlem. :)

2015. nov. 30. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Uristen hogy mindenbe bele tudtok kotni.... Most itt johogy nem tudok jol fogalmazni de alapbol igen tudok... Nem kell egybol levenni mindenki fejet ha 1 mondatot elront. Na mind1 többieknek koszonom szepen 💞😘 Ja es nem szeretnek tobb ilyen beszolast koszi!
2015. dec. 1. 11:51
 9/10 anonim ***** válasza:
73%

Bármilyen furcsa is, "itt" is lehet normálisan fogalmazni. Sőt, ha azt akarod, hogy megértsenek, nem baj, ha megtanulod magad "itt" is szépen kifejezni magad. A kommunikáció mindig "alapból" történik, nincs olyan, hogy itt vagy ott nem kell "jól tudni fogalmazni" - főleg olyan helyzet nincs, hogy bizonygatod egy képességed meglétét, de azt a képet állítod fel magadról, hogy mindened megvan, csak az nincs. Hogy jobban megértsd: Tegyük fel, hogy egy hiperszuper matektanár vagyok, (illetve azt állítom magamról), de azt, hogy kettő meg kettő mennyi, már nem tudom. Ha a gyakorlatban nem mutatom ki a képességeimet, csinálhatok bármit, nem fogják elhinni, hogy már pedig én azzal rendelkezem.

Ha neadjisten elmész újságírónak, "ott" is "johogy" nem tudsz majd szépen fogalmazni? Vagy az már az "alapból" kategória lesz?

Hogy a kérdésre is válaszoljak valamennyire: én egy humán tagozatos gimnáziumot ajánlanék.

2015. dec. 2. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Jó ez az ország. Egy olyan emberből is lehet újságíró, aki képes leírni azt, hogy "de viszont".

Lám, mégse lesz itt hátrány a rossz fogalnazás.

2015. dec. 3. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!