Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Miért vagyok ilyen? Mit tegyek?

Miért vagyok ilyen? Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Szasztok!

17 éves lany vagyok. Az általános iskolai éveim maga volt a pokol. Nyolcadikra teljesen szetestem, depresszió, pánikbetegség és sorolhatnám. A gimiben elkezdtem helyrejonni. Nagyot nott az önbizalmam is, jobban eretem magam a boromben. De azota sem,javult annyira a dolog. Volt egy időszak amikor frontinfuggo voltam. Nyolcadiktol kezdve vagdosommagam, es panikrohamaim vannak. Anyámék szerint semmi bajom, sonte egyaltalan nem beszelek veluk, több okból kifolyólag. Szorongok emberek közt, bár ez sokat javult. Egyetlen bajom az evessel van. Ha társaságban kell ennem. De regebben még boltba sem tudtam menni emiatt. Nem tudom,mit tegyek, hisz bár nemsokára nagykorú leszek, még mindig úgy érzem magam mint aki Sosem jön helyre ebből az egészből amit 8 év alatt átéltem, és ami itthon is megy. Nem tudom mi lesz velem igy például az egyetemi évek alatt.. Nem talalom ebből a kiutat. Csak vágom a kezem, tanulok, es nem tudom elni az életem,ugy ahogy szeretném, mert nem vagyok kepes helyrejonni.



2015. dec. 1. 22:43
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
23%
uristen. Ne haragudj de ha a szüleid teljesen nemrendesek es te pedig igy belátod a bajaidat, miert nem fordulsz orvoshoz?
2015. dec. 1. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
61%
Azonnal pszichiatria es pszichologus. Sot ha van ra penzed kineziologust is ajanlanek. Nagyon sokat tudnak segiteni. Hihetetlen hogy a szuleid ezt nem veszik eszre,vagy nem erdekli oket!? Sajnos valoszinuleg a szeretet es figyelemhiany (is) okozhatja ezeket nalad. Mielobb fordulj szakemberhez. Segitseget kerni sosem ciki!!! Kivanom hogy rendezodjon a helyzetet es normalis eletet elhess! ;)
2015. dec. 1. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
13%

Agresszív vagy, azért vagy ilyen. Csak egy agresszív valaki képes arra, hogy vagdossa magát. Ilyen géneket örököltél, ennyi. Nálad sose lehet tudni mikor fordítod a kést, pengét, stb. mások ellen. Egyenlőre még csak magadat szabdalod, holnap meg lehet, hogy feldarabolsz egy tucat embert.

Kérd magad zártosztályra, ott talán helyrehoznak. Mert az ilyen "közben otthon vagyok" kezeléseknek nem sok értelme van.

2015. dec. 2. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
36%
Persze, küldjétek pszichiáterhez, aki megint teletömi őt drogokkal, hát írta, hogy Frontinfüggő volt, nyilvánvalóan attól a szartól fordult ki ennyire magából! Pszichológushoz menj, aki a betegségedet szünteti meg BESZÉLGETÉSEKKEL és nem a tüneteket nyomja el drogokkal.
2015. dec. 2. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Pszichiatert azert irtam,hogy tovabbkuldje pszichologushoz. A pszichiater csak gyogyszereket ir,anti-depresszanst,nyugtatot. Igazad van elottem szolo,nem fejtettem ki. Viszont pszichologus,kineziologus ajanlott.
2015. dec. 2. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Sajnos jelenleg nincs munkám, így az orvoshoz (pszichológus/pszichiáter) menés egyelőre nem megoldható, főleg, hogy anyumék szerint csak "túlreagálok" néhány dolgot. Hiába próbáltam velük beszélni, el lettem küldve, hogy semmi bajom. Szóval sajnos ez egyelőre nem jöhet szóba. Arról, hogy zártosztály és stb nem nyilatkozok, de köszi, hogy közveszélyesnek tartasz. :D Örülök, hogy ilyen jól megismertél. :) Nem hinném, hogy a depresszó, pánikbetegség, és még néhány lelki eredetű betegség miatt lennék közveszélyes aki másokat ánt. Nem vagyok agresszív, de ahogy tetszik. :) Nem fogom mentegetni magam egy olyannal szemben aki ilyen felületes. :D

A többieknek köszönöm szépen a válaszokat!

2015. dec. 2. 18:43
 7/17 anonim ***** válasza:
Elég mozgalmas az életed? Úgy veszem észre ebben a korban rengeteg probléma gyökere egy barát/barátnő hiánya.
2015. dec. 2. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Szia Kedves!

Teljesen megértelek és át tudom érezni a helyzetedet. Én is a lehető legmélyebb gödörből álltam talpra, minden segítség nélkül. Vannak jól bevált módszereim.


Ha érdekel a megoldás és tényleg, komolyan változni akarsz akkor írj privát üzenetet.(másoknak is szívesen segítek)

2015. dec. 2. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Azert irtam a pszichiatert,mert az ingyenes,o onnan ingyenesen tud tovabbkuldeni beutaloval pszichologushoz. Csak a beutalo kellene tole hogy ingyen mehess a keruletedbe pszicgo-dokihoz. Hidd el nagyon sokat tudna neked segiteni. :) 16 evesen nekem is voltak panikrohamaim,emberiszonyom..stb. (nem vagdostam magam) Nekem segitett. Viszont en ugy veszem ki a sorodbol,hogy otthon nem kapsz eleg szeretetet,odafigyelest meg plane es ezekkel probalod felhivni magadra a figyelmet. Akar nem tudatosan is. Sajnos anyukaddal elbeszelgetnek,mert pontossan ezzel a gozzaallassal fogja elrontani,viszont az hogy te leirod egy ilyn oldalon es segitseget kersz,ez abszolut arra ad kovetkeztetest,hogy neked sem jo ez az allapot. En nagyon szoritok hogy rendezodjonek a problemaid. :) Amugy merre laksz? Ha Bp-en,hanyadik kerulet?
2015. dec. 2. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Sajnos vidéki vagyok. :( Az itteni pszichológusok arany árban vannak, ami ingyenes az pedig a béka segge alatt van. Elég messze van innen Bp, olyan 1,5 óra. Már minden létező dolgot végiggondoltam, de végül arra jutottam, hogy a 18-at meg kell várnom ezzel igy, hogy a szüleimtől nem kaphatok támogatást. A vagdosas inkabb stresszlevezetés, legalábbis csak akkor teszem ezt amikor már túl sok minden összejön. De lehet, hogy tényleg bizonyos szinten figyelemfelhívás, bár a hegeket mindig eltakarom. Már végül arra is gondoltam, hogy anorexiás legyek, az már talán elég feltűnő ahhoz, hogy észrevegyék, hogy valami nem oké. De az egeszsegemet ennél jobban nem akarom szetrongalni. Szóval kihangsúlyozom ez csupán elméleti szinten jott számításba, nem tennék ilyet. :)
2015. dec. 2. 23:31
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!