Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mire kell pénz egy 12-14 éves...

Mire kell pénz egy 12-14 éves gyereknek? Vagy nem kapnak egyáltalán manapság zsebpénzt?

Figyelt kérdés

Olyan sok kérdést látok, hogy dolgozhatok-e 14 évesen, meg tőzsdézhetek-e 12 évesen, meg tipmixelek 13 évesen.

Minek "nagyobb összeg" a mostani fiataloknak? Vagy nem kapnak egyáltalán zsebpénzt?


2016. febr. 15. 15:29
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
büfére, ruhára, játékokra/könyvekre...nekem erre kellett annak idején...
2016. febr. 15. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Ruhát, játékot könyvet nem veszik meg a szülők? A büfére meg ott a zsebpénz nem?
2016. febr. 15. 15:36
 3/16 anonim válasza:
75%
dohány
2016. febr. 15. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
98%
Én pl. Forma1 jegyre gyűjtöttem ilyen koromban. A kaja és zsebpénzemet erre költöttem, inkább nem kajáltam, max egy kis büfé, meg blicceltem a buszon. De van, aki koncertjegyre, fesztiválra, sminkcuccokra gyűjtött.
2016. febr. 15. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
98%
nem, hárman voltunk testvérek, tanár szülőkkel...ha ruha kellett extrában (a turisokon túl amiket megvettek) mert pl szerettem volna egy farmer inget de épp nem volt rá feltétlenül szükség akkor a zsebpénzemből kellett összespórolni. ez van, nem haragszom érte, meg tanított rá hogyan bánjak a pénzzel és megtanított rá hogy szerény legyek.
2016. febr. 15. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Én 9-12 éves korom között mindig magazinra spóroltam, 13 éves koromtól könyvekre. Mégsem kérhettem havonta-kéthavonta 3000 forintos könyveket a szüleimtől. :)

A tesóm a számitógépéhez spórolt mindig cuccokra (egér, játékok)

2016. febr. 15. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Mert a szülők általi lehetőségek végesek.Főleg ha "drága" hobbit talál egy tini.

van aki több mindent megkap és ebben a korban nem szeretnék hogy cikizzék őket pl. Szeretnének márkás ruhát vagy tudom is én mit...

2016. febr. 15. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Én sokszor magazinokra tartogatom a pénzt, de van az, hogy mint nemrég fülhalgatót vettem mert az előzőtönkre ment. Most is egy rendezvényre szeretnék nyáron elmenni és arra spórolok :)
2016. febr. 15. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Azt értem, hogy spórolnak(spóroltok).

De annyira akarjátok, hogy 12-14 évesen mindenáron dolgozni akartok, hogy pénzt kapjatok?

2016. febr. 16. 12:28
 10/16 anonim ***** válasza:
92%

Inkább úgy álljon hozzá már tizenévesen hogy elmegy "dolgozni" és a maga megkeresett/spórolt pénzén megveszi amit szeretne.Ez rendben van.Van egy ismerősöm akinek a lány mindig megy a mamákhoz segíteni és mindig akad valami pici munka amiért kap egy kis pénzt.Gyűjtögette a névnapi/szülinapi pénzekkel és minden évben vett valamit magának (bár kicsit ki kellett pótolni a szülőnek) telefont,új szekrényt,márkásabb cipőt.Az ő "megkeresett" pénze.Sokkal jobban megtanulja értékelni mint azt ha a se..e alá teszik.

Én amint tudtam mentem diákmunkára 16évesen és nem csak nyáron hanem évközben is.Amire szükségem volt megkaptam persze de volt saját keresetem anno 40-60ezer ft amit arra költöttem amire csak akartam.Vettem magamnak belőle saját dvd lejátszót,nike cipőt,jobb euhákat.Eljutottam minden évben az iskolával külföldi egy hetes nyaralásokra.Persze belepótoltak a szülők is de mindenkinek könnyebb volt így.Ha máshogy gondolkodtsm volna akkor inkàbb félreteszem vagy legalabb egy részét!

2016. febr. 16. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!