Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Hogyan tudnék neki segíteni?

Hogyan tudnék neki segíteni?

Figyelt kérdés
Van egy 16 éves fiam, akit mindennél jobban szeretek, de már egy ideje nagyon sok a gond vele. Folyamatosan a lányok nála a központi téma, de mivel eddig nem sikeres, ezért görcsös, és sokszor ez határozza meg a hangulatát. Erre én nem tudok mást mondani neki, mint hogy nyugodjon meg, mert össze fog jönni neki is, és hogy kinek mikor jön össze az változik emberenként, de nem akarja megérteni, így a beszélgetéseink során rendszeresen veszekedés alakul ki, aminek nem egyszer az a vége, hogy ő depressziós hangulatba kerül és iszik, én meg sírok, mert olyanokat mond...(még úgy is nagyon bánt, hogy tudom, hogy nem gondolja komolyan). Az ivás amúgy is jellemző rá, meg néha a dohányzás is. Gengszterrappet hallgat, és azt is hirdeti magáról, hogy ő gettóban és az utcákon nőtt fel és él, amikor az egész életemet amióta megvan arra áldoztam, hogy neki jó legyen és vigyázzak rá, és egy normális, középosztályi család vagyunk, szóval tényleg nem engedhetünk meg magunknak mindent, de a gettótól elég messze vagyunk. Ami viszont engem mind közül a legnagyobb szomorúsággal tölt el, az látni a szenvedését, és hogy mennyire nem boldog amikor mindent megteszek érte. Hogyan tudnám elérni, hogy pozitív legyen a világnézete, és szeressen élni?
2016. jún. 25. 10:19
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
83%
Egyszerűen közöld vele, ha ilyen akaratgyenge, hisztis 3,14csa, ne csodálja, hogy egy lánynak se kell. Hirdeti, hogy mekkora nagy gettógyerek, közben meg egy hétköznapi, normális családból való? Magából csinál orbitális nagy hülyét. Nézzen szépen magába, mielőtt a világban keresi a hibát, ráférne.
2016. jún. 25. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
65%
Pátyolgatás helyett egy kis szigor nem ártana (nem fizikai erőszakra gondolok). Tudod, ki nézné, hogy kesereg, picsog és iszik bánatában (jó út az alkoholizmushoz és még kölyök).
2016. jún. 25. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Egy lánynak sem kell-nem is akarja ő bekönyörögni magát lányok kegyeibe, mert azt hiszi, hogy ez úgy megy mint a filmekben, hogy ha akarja se tudja majd elkerülni, hogy neki kelljen választani a rányomuló lányok közül, és állítólag a barátai már így meg úgy szétcsajozták magukat, de az meg sem fordul a fejében, hogy azok az előadott sztorik esetleg nem teljesen úgy, vagy egyáltalán nem igazak.
2016. jún. 25. 11:15
 4/20 anonim ***** válasza:
Szerintem rossz a barati tarsasaga. Jot tenne neki egy uj kozosseg, pl ha sportolna egyesuletben, ahol nem a pialas az ertek. Ha bulizik, az rendben van, ott ihat de nem esz nelkul. De maskulonben ne igyon. Azt nem engednem. Otthon pial? Vagy elmegy vhova, vkivel igy veszekedes utan?
2016. jún. 25. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
Kicsit vonulj a háttérbe. Nagyon körülötte forog otthon a világ. Meg kell értenie, hogy a felnőtteknek, így neked is megvannak a gondjaid, amiket, gondolom, te nem ömlesztesz a nyakába. Hagyd, hogy önmaga próbáljon segíteni magágán, te maximum hallgasd meg, mint egy jó pszichológus.
2016. jún. 25. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
84%
Mi az, hogy 16 évesen iszik, ha baja van? Hát a nagy lópikulát!!!! Tanulja meg kezelni a csalódást, ez is az élet része! Sírás helyett tedd helyre a fejét, tanuljon meg viselkedni, szokjon le a kamuzásról, és lesz nője.
2016. jún. 25. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim válasza:
51%
Milyen gengszter repet ugye nem mr bustát meg a csicska csapatát? :D
2016. jún. 25. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
Nem igazán tudom hogy milyen az a gengszterrap de ha ilyen kamudumát nyom akkor hogy akar becsajozni?
2016. jún. 25. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
72%

Hát nekem - és az értelmesebb csajoknak - nem kéne egy hazudozós hisztigép :D


Nem kell pátyolgatnod őt, sem vitatkozni a sirámai miatt. Egyszer elmondod neki, hogy amíg nem kapja magát össze, addig ne is álmodjon normális kapcsolatról (max. valami rbancot szedhet össze), és ennyi.

Ha tovább picsog, az ő baja, de neked is van épp elég.


Az meg, hogy MÁR iszik, ha baja van?! Én rekordsebességgel vinném át másik iskolába, kiszakítva a remek lehúzó társaságából.

2016. jún. 26. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
Nem a társaságot kell hibáztatni amiért hülye a gyerek
2016. jún. 26. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!