Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Milyen módszerekkel korlátozzá...

Joza kérdése:

Milyen módszerekkel korlátozzátok a kiskamasz net/telefonhasználatát? A többi lent.

Figyelt kérdés

11 éves a kislány és meggyőződésem, hogy netfüggő.Az ő generációjának mindennapos része a net/teló, de ő:

- átlagosan 40 perc wczés telefonnal, fülhallgatóval felszerelve,

- telózás zuhanyozás közben :D (igen),

- telózás tanulás közben (mellette chat a barátnőkkel),

- telózás lefekvés után az ágyban éjfélig.


Szeretnék egy rendszert bevezetni abban, hogy mikor és meddig használhatja a netet, de nem szeretnék igazságtalan lenni.



2016. aug. 18. 14:43
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
79%

Nem tudom, nekem kisebb a fiam.

De wc-zés, zuhanyzás, és lefekvés után tuti nem fogom engedni.

Tanulás közben sem. Utána lehet persze.

De remélem szívesebben lesz a kertben, meg a barátaival, mint a telefonjával.

Ha kell, elveszem.

2016. aug. 18. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
A korlátozás módja az érdekes: a telefont csak kicsavarni lehetne a kezéből (ő a párom velünk élő lánya, és komolyan kikérné magának, ha elvenném tőle), a wifi jelszót lehet naponta módosítani, de ezzel a nonstop youtube-ozás, videókészítés és selfiezés még virul. :(
2016. aug. 18. 14:57
 3/21 anonim ***** válasza:
97%

Jesszusom, ez nagyon durva:(

Én is fiatal vagyok, de azért fürdéshez, wc-zéshez nem viszem a telefont.

Én tanulás közben ki is kapcsolom a laptopot, hogy ne vonja el a figyelmem ha írnak(igaz én sokkal idősebb vagyok mint a kislány.

A selfiket utálom, nem igen osztok meg semmit, arra használom a netet amire való, meg az a pár ember akivel beszélek megérti ha dolgom van és fordítva is.


Az a baj, hogy most van abban a korban,hogy lázad,meg minden.

Van egy 10 és fél éves unokahúgom, tehát őt tudnám fehlhozni.

Tudtommal neki még facebookja sincs. Youtubozhat, nézhet neki való dolgokat de azért az, hogy egész nap netezzen, az nem pálya.A párodnak kellene vele beszélni. Nem buta lány.

Vagy valamit, valamiért. Segítsen be a háztartásba, bízzatok rá feladatokat és szervezzetek olyan programokat, ami leköti. Én speciel könyv függő vagyok. Szeret olvasni? Hívjátok el a barátait ha ismeritek, itt a nyár, menjetek kirándulni. Addig sem netezik.

2016. aug. 18. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
56%

[link] Olvasd még el ezt:) Eéőző vagyok.

Írd meg mi a helyzet mindenképpen:)

2016. aug. 18. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
97%
Beszélgetek vele, azt az időt, amit a nettel töltene, velem tölti, mert foglalkozom vele. Emlékszem én hogy ki voltam hagyva mindenből, a kutya sem beszélgetett velem, azt csináltam amit akartam és ha akkor lett volna internet, akkor én is így végzem. Na ezt a hibát én nem fogom elkövetni.
2016. aug. 18. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
22%
Nem kéne neki internetképes telefon.
2016. aug. 18. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
91%
A módja a megegyezés. Erővel nem megy. Üljön le vele édesapukája, és állítsanak fel közösen egy szabályt. Ilyen korú gyerekkel partnerként kell bánni, én felhívtam a sajátom figyelmét arra, hogy mi az a határ, amíg erre hajlandó vagyok.
2016. aug. 18. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
68%

Én alapból 2 okot látok arra, hogy egy 11 évesnek saját okostelefonja legyen.


1. Baj esetén könnyedén érjen el minket.


2. Mert manapság mindenkinek van, és ciki lenne, ha valakinek nincs... Tudom, ennek nem kellene igazi indoknak lennie, de aki élt már át megaláztatást, csúfolódás tárgya volt emiatt, az megérti, hogy miért olyan fontos ez a gyerekeknek. Amikor én voltam ennyi idős, akkor kezdtek elterjedni a (buta) mobiltelefonok, és én voltam az utolsó az osztályból, aki kapott. Addig folyamatosan azzal cikiztek, hogy nekem nincs, csórónak hívtak, stb... Nagyon rossz érzés volt és mérges voltam a szüleimre.


Szóval azokkal nem értek egyet, akik szerint ennyi idős gyereknek nem kell telefon.


Viszont: a fent vázolt két esetből otthon egyik sem áll fenn. Nincs szüksége arra, hogy felhívjon minket, és menőznie sem kell vele a többiek előtt. Ezért ha ekkora függőség alakult ki nála, mint amit leírtál (mert ez már nem normális), akkor otthon egyszerűen elkérném tőle, ha kell, elvenném, és minden nap csak egy adott időtartamig használhatná. Pl. egy órára kapná meg otthon naponta (a suliban úgyis mindig nála lenne). Egy 11 évesnek szerintem napi 1 óra net bőven elég (plusz amit a suliban a szünetekben netezik), ilyenkor beszélhetne a barátnőivel, megnézhetné ami érdekli. Tanuláshoz is használhatná a netet, de csak akkor, ha konkrétan elmondja, mit akar kikeresni, megnézni, ne csak kamuból kérje el és maradjon nála.


Én mindenképpen korlátoznám, mert most 11 évesen talán még el lehet érni valamit, mert ha így folytatja nagy bajok lesznek... Egy 11 éves gyerekről van szó, nehogy már ő legyen az úr a házban... neki még kell szabályokat állítani, és elvenni azt a telefont, ha ilyen mértékben függő, még akkor is, ha hisztizik, ordít. Majd abbahagyja.

2016. aug. 19. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
90%
Internet nélküli telefonról nem tudja elérni a szüleit?
2016. aug. 19. 03:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

"én voltam az utolsó az osztályból, aki kapott. Addig folyamatosan azzal cikiztek, hogy nekem nincs, csórónak hívtak,"


Nem tudom, mennyi idős vagy. Én 32.

És én tényleg csóró gyerek voltam. Mégsem cikiztek emiatt. Én voltam az osztály "nagydumása". Én álltam ki azokért, akik nem tudtak magukért...

(akkor lett mobilom, amikor az egyik évfolyamtársam kapott újat, és eladta nekem részletre az Ericson T10-ét 15.000-ért 15 éves koromban...)


SZóval ezzel nem értek egyet, hogy azért venni, mert másnak van. Nem kell mindig beállni a sorba, és nem feltétlen cikiznek amiatt, ha valami neked nincs, ami másnak van. Rengeteg barátom volt úgy is, hogy nem volt mobilom, drága ruháim, sok zsebpénzem...


A szülőket egy 3310-essel is el lehet érni...

2016. aug. 19. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!