Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Hogyan reagálnál, ha kiderülne...

Hogyan reagálnál, ha kiderülne, hogy a 13 éves lányodnak egy csomó igazolatlan hiányzása van az iskolában?

Figyelt kérdés

Kiderült,hogy már majdnem 20 nap igazolatlan hiányzása van,ugyanis nem jár be az iskolába,hanem a barátjával csavarog a városban!

Egyáltalán nem így neveltem,rettenetesen lesokkolt engem ez a hír!


2016. okt. 2. 19:13
1 2
 1/18 anonim válasza:
96%
Gatyába kéne rázni.
2016. okt. 2. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
90%
Zsebpénzt elvenni, hozni-vinni az iskolába, más szabad program nuku, internetet lekorlátozni...
2016. okt. 2. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
54%
Talán nem foglalkozol vele napi rendszerességgel, nem kérdezed ki a leckét tőle, nem tanulsz vele, nem adsz neki elvégzendő napi feladatokat a család és a lakás kapcsán, csak papolsz neki.
2016. okt. 2. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
93%

Ha nem teljesíti a kötelességét, akkor elégedjen meg a minimummal:

Ha eddig volt telefonja, akkor innentől nincs, internet és tévé felejtős, tiszta ruhája akkor lesz, ha kimossa és kivasalja, és enni azt fog, amit talál. Ha jót akar magának, akkor bejár a suliba, mert ott van menza napi háromszor.

Kerül, amibe kerül, elintézném, hogy reggel az iskola kapuig kísérje valaki akkor is, ha a munka miatt ezt én nem tehetem meg.


Illetve amennyiben megoldható (márpedig csak akarni kell) napi kapcsolatban lennék az osztályfőnökkel, hogy aznap megjelent-e őnagysága.


És nem érdekel, hogy a tinik mennyire lepontoznak, de az egészen biztos, hogy a pasiját elfelejtheti, és örüljön, ha nem tudom ki az, mert véletlen vele is elbeszélgetek.


Lehet, hogy köteles a szülő eltartani, de az kimerül abban, hogy kap enni, van hol laknia, és nem fagy meg télen.

2016. okt. 2. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
83%

Magyarul ebben a tanévben még nem volt suliban.

Leülnék vele beszélni.Vinném az iskolába. Elgondolkodnék, hogy eddig miért nem foglalkoztál vele.

Mondjuk nekem erősen jamu kérdés. Mert kizártnak tartom, hogy az oszrályfőnök ennyi ideig nem szól.

2016. okt. 2. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
97%

És most derült ki hogy 20 NAP nem volt benn? Régen 4-5 igazolatlan ÓRA után már ment a jelzés, behívó a szülőnek, hogy baj van.

Ilyen mértékű engedetlenség után fogalmam sincs milyen büntetést adnék neki, ami súlyban hasonló lenne, mint az, hogy nagyjából idén még nem járt iskolában. Hatalmasat csalódtam volna benne.

2016. okt. 2. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Letezik ilyen? Senki nem szolt? Belenezel a konyveibe?
2016. okt. 2. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
51%
Ez elég nagy kamu, 1: nem is volt még 20 munkanap kb, amióta megy a suli, 2: ha nem ment be az elejétől kezdve, akkor az ofő már tuti telefonált volna korábban.
2016. okt. 2. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Az iskola köteles 10 ÓRA után figyelmeztetést küldeni a szülőnek, majd 30 után további lépéseket tenni. Nem nap, óra. a hiányzást meg nem napban mérik, hanem órában.
2016. okt. 2. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
62%

Ez érdekes kérdező.Hagy idézzek neked egy jogszabályt:


"Tanköteles tanuló esetén:

-Az első mulasztás után kap értesítést a szülő az iskolától.

-Az igazolatlan mulasztások ismétlődésekor az iskola a gyermekjóléti szolgálatot, majd 10 igazolatlan óra fölött a fővárosi Kormányhivatalt, vagy (vidéki tanuló esetén) a települési Jegyzőt értesíti – ezek következményeként a gyermekjóléti szolgálat keresi fel a családot, és kezdi el gondozó munkáját a család iskolával való együttműködésének erősítése érdekében."


Ha igaz amit írsz,akkor te figyelmen kívül hagytál egy szülői értesítést és egészen eddig meglógtál a gyermekjólétisek elől is...

Szóval vagy volt kitől tanulnia a gyereknek vagy menj szépen aludni drágám,mert holnap suli és fáradt leszel.

Egyébként is túl rövid az élet ahhoz,hogy kamu kérdések kiírására pazarold;)

2016. okt. 3. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!