Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mit tennétek a helyemben?

Mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés
Egyik nap, NEM KÍVÁNCSISÁGBÓL, belenéztem a lányom levelezésébe (13 éves) és egyik barátnőjéről volt szó. Egy számomra ismeretlen fiúval levelezett, aki azzal zsarolta(?), hogy ha nem mutat magáról ruhátlan képeket, akkor kirakja a barátnője meztelen képeit a Face-ra. Nem hitte el, hogy van olyan neki, és elküldte. Engem lesokkolt (a kislány 13 éves). Most nem arról van szó, hogy került hozzá a félmeztelen kép, hanem hogy kislányokról van szó. Szóltunk a kislány szüleinek, és a lányommal elbeszélgettem, aki nagyon kiakadt, hogy belenéztem a levelezésbe. Nem tudom, hogy fog-e bízni bennem ezek után. Hogy nyerhetném vissza a lányom bizalmát? Ez olyan dolog volt, hogy kellett szólnom a szülőknek, én is elvárnám mástól, hogy figyelmeztessen, ha ilyen történik a lányommal. Jól tettem, hogy szóltam a szülőknek? És hogy kezeljem a helyzetet? Szülőnek lenni nagyon nehéz egy tinilány mellett!!!

2016. nov. 13. 22:40
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem két lányom van, de még picik, ovisak. Már előre rettegek ezektől. Szerintem ne legyen bűntudatod, jól tetted, hogy belenéztél, ez egyféle megérzés lehetett részedről. Mond el a lányodnak őszintén a félelmeid, mond el, hogy mennyi veszély leselkedik rá és hogy te ezt érezted, tudtad, hogy bajban van, muszáj voltál cselekedni és utána járni. Sajnálod és nem akarod, hogy bizalmatlan legyen veled, de hogy te a világon a legjobban szereted és a legjobbat akarod neki, ne haragudjon, amiért így nyomoztál utána, de értse meg, féltetted és meg akartad óvni a bajtól. Nekem már az is fáj, amikor a 6 éves lányom leszól, ha sírok egy fellépésén (táncol), hogy anya milyen ciki vagy, miért sírsz, te mindenen sírsz stb. Ismerem magam és én is biztos belenéztem volna egy ilyen levelezésbe, ha alkalmam adódott volna rá. A tinik nagyon sokat hazudnak a szüleiknek, ez tény, én is ilyen voltam, de ma már ezerszer több veszély leselkedik rájuk és nem elég mondani nap mint nap. Nyilván tisztában van olyan dolgokkal is, amit te nem is sejtesz, hiszen a te kicsi lányod, éppen ezért beszélgessetek el a szexről, a testiségről, a nőkről, a viselkedésről, mondj el személyes tapasztalatokat, ne ijeszd el a férfiaktól, de mond el, hogy nagyon is válogassa meg, kikkel is áll szóba és hogy a bizalomhoz idő kell.
2016. nov. 13. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Felnőtt gyerekeim vannak de én is ezt tettem volna a helyedben.
2016. nov. 13. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Jol tetted
2016. nov. 13. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Én tovább mentem volna. Nem csak a kislány szüleinek szóltam volna, hanem a zsaroló fiú szüleinek is ha ő is hasonló korú mint a lányok. Ha viszont idősebb akár 18 éves akkor simán elmentem volna a rendőrségre is, és zsarolás miatt feljelentettem volna.
2016. nov. 13. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
34%
Nagyon jól tetted. A lányod pedig ne pampogjon. Ha enyém lenne, örülhetne, hogy nem veszem el a gépet és nem töröltetem face-ről. Az eszem megáll a sok pofátlan, hisztis kis taknyon.
2016. nov. 14. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Nem kéne felháborodnia a lányodnak.
2016. nov. 14. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Kiskamasz, persze, hogy felháborodik. De te vagy a felnőtt, ne hagyd magad egy gyereklány hisztije miatt elbizonytalanodni. Lehet, hogy most elárulva érzi magát, de ettől nem leszel rosszabb anya, sőt. Ne érezd rosszul magad, állj ki határozottan a döntésed mellett. Egyébként te is felhozhatod neki, hogy bánt téged az, hogy ilyen komoly dolgokat nem oszt meg veled.
2016. nov. 15. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Szerintem annyit mondj neki, hogy nagyon buta volt, amiért ezt titkolta előtted, nem csak a másik kislánynak, de saját magát is úgy megalázta volna egy életre, ha ez nem derül ki, hogy azt soha nem mossa le magáról.

Bármennyire is ronda dolgot műveltél (belenézni más levelezésébe, akkor is, ha a kislányod, egyszerűen bunkóság, bocs), kivételesen isteni nagy szerencséd volt, hogy ezt megtaláltad, hanem a helyedben óriásit családnék a lányomban, hogy ennyire nincs benne felelősségérzet meg ennyi esze sem, hogy rögtön szóljon erről. Levelezés ide vagy oda, inkább ezen gondolkodjon el, aztán ha feléri ésszel, majd tárgyalhattok a sértett önérzetről.

2016. nov. 15. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Jó ég!:(

Nekem mondjuk fiam a nagyobb, a kislány még csak 1 éves de néha már gondolkoztam azon mi lesz velük ha kamaszok lesznek... Minthogy kiemelted :"Nem kiváncsiságból". Gondolom megérzés volt és jól tetted. Nem tudom min képedtem el jobbam. aHogy egy 13 éves kislàny ilyet csinál magáról, vagy hogy a fiúk (gondolom hasonló korú) már erre vannak "kiéhezvr" . Ha nem túl indiszkrét elmondanád a diú hány éves volt. Értem hogy a lányod kiakadt hogy belenéztél a magánlevelezéseibe, de ettől független te is megsértődhetnél, hogy nem szólt neked egy ilyen komoly dologról. Mindenesetre mondd el neki, hogy sajnálod hogy belenéztél, ée biztosítsd hogy több ilyet nem fogsz elkövetni , de ülj le vele beszélgetni mindenképp!

A fiú szüleivel is elbeszélgetnék alaposan..:(

Borzalmas

2016. nov. 16. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

13 éves voltam amikor az osztálytársam (fiú) félpucér képeket kéregetett Facebookon az osztály- és évfolyamtársainktól.

És szerintem is jól tetted amit tettél, viszont a fiú szüleinek is szólni kellene.

(Egy gimnazista)

2016. nov. 20. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!