Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Az unokatesóm (12L) nagyon...

Az unokatesóm (12L) nagyon nehezen kezelhetővé vált az utóbbi 1 évben. Tudnátok tanácsot adni, mit tudnánk csinálni?

Figyelt kérdés

Az apukáját nem ismeri, az anyja nem költözött el, így a mamánkkal laknak 3-an. Az anyja több műszakban dolgozik, sokszor nincs otthon, nem is foglalkozik vele sokat, ez is megviseli a kislányt, illetve most új párja is van, ami végleg kiborította. Nagyon csúnyán beszél, káromkodik folyton, tiszteletlen a mamával, ha én átmegyek, folyton azt mondja, menjek már el, senki nem hívott... a húgommal is így beszél (ő is 12), csak én nem foglalkozom vele, de ő nagyon érzékeny és nagyon meg szokta bántani. Szeretünk átmenni mindketten a mamához, és ő is örül nekünk, de egyszerűen az unokatesónk miatt már elmegy a kedvünk tőle. Tudom, hogy tinédzser és nem akar rosszat, csak így jönnek ki rajta a dolgok, de így nem lehet viselkedni. Ha beszélnénk az iskolapszichológussal, hogy foglalkozzon vele, az jót tenne?

Köszönöm a válaszokat.

20L


2017. jan. 28. 13:52
 1/2 anonim ***** válasza:
Szerintem többet érne, ha megtudnád, hogy mi az, ami érdekli és szerveznétek közös programokat: hiszen Te is látod, leírod, hogy el van hanyagolva - megpróbálhatnátok kicsit kimozdítani otthonról, foglalkozni vele.
2017. jan. 28. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Sajnos nem változott a helyzet, még mindig ilyen... Illetve vannak jó pillanatai, húgommal is néha tök jól elvannak, mint kiskorukban, máskor meg megy a féltékenykedés, hogy ő nagyobb tortát kapott a szülinapjára, meg több ajándékot stbstb... de nagyon undorító stílusban, ilyenkor mindennek elmondja szegényt...

Múltkor elvittem az unokatesómat vásárolni kettesben, tök jól érezte magát, láttam, hogy örül a cuccoknak, meg annak is, hogy kicsit foglalkozik vele valaki kettesben... magától mondta, hogy legközelebb hármasban vigyem el őket fagyizni :)

aztán visszamentünk mamához és megint kezdte, hogy menjek már el, idegesítem, ne is menjek többet... és a mama mondja mindig, hogy ne foglalkozzak vele, de borzasztóan idegesítő, hogy 2 percenként mondogatja... esetleg valakinek valami tanácsa?

2017. júl. 4. 19:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!