Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Hogy lehet észrevenni egy 15...

Hogy lehet észrevenni egy 15 éves gyereken ha drogozik?

Figyelt kérdés
Milyen jelei vannak? Viselkedésbeli,külső beli változásokra gondolok
2017. febr. 11. 14:10
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
69%
Attól függ milyen drog, leggyakrabban árulkodó jel lehet a tág pupilla, furcsa viselkedés, nem akar beszélgetni veled, mert fél, hogy lebukik, a fűnek jellegzetes szaga is van. És valahol be is kell szereznie, fogyasztania is kell, tehát ha sok időt van távol, csak akkor érdemes ilyesmire gyanakodni (olyan nincs, hogy megveszi a suli előtt a dílertől és otthon pöfékel), droghasználathoz kapcsolódó tárgyak is árulkodóak lehetnek.
2017. febr. 11. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha sokat távol van és telefonon nem elérhető. Fogynak/eltűnnek otthonról a gyógyszerek. Nem beteg, de mégis gyengül testileg. Titkolózik, fura haverokkal lóg.
2017. febr. 11. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Furán viselkedik, zavart, ha olyan drogot használ, akkor teljesen kivetkőzik magából. Vagy ha találsz nála fura gyógyszereket, véres vatta, iinjekció stb.
2017. febr. 12. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Az en lanyom teljesen kifordult magabol(elnezest,telefonrol irok)

A regi barataival egyaltalan nem foglalkozik,helyette rengeteg uj baratja van,idegen felnott ferfiakkal szoba all,es semmi kivetnivalot nem talal abban hogy ezekkel esetlegesen talalkozzon,vagy elmenjen veluk "bulizni"

Multkor meselte hogy a kornyek egyik legnagyobb drogos "bandabol" az egyik 21 eves srac elhivta bulizni,es azon gondolkodott hogy elengednem-e.Finoman kozoltem vele hogy szo se lehet rola,mire o "dehat anya tudok vigyazni magamra most mit aggodsz?"

Semmifele veszelyerzete nincs,azt hiszi vele nem tortenhet meg semmi, pedig regebben meg attol is felt hogy egyedul elmenjen barhova

Az uj baratai legnagyobbreszt lakasotthonos,drogos,utcagyerekek es csodalkozik ha nem orulok hogy veluk van

Egyre tobbet cigizik,eleinte itthon en engedtem neki de mar kezdi tulzasba vinni

Rengeteget iszik,lassan mar minden heten

Az egyik embernek ezt mondja,a masiknak azt,es teljesen kiborul ha szembesitik vele es hazudozik ossze -vissza

Roviden megfogalmazva nagyon furcsan viselkedik mostanaban es az uj baratai reven gondoltam hogy esetleg droghoz is hozzajuthatott mar

Borzasztoan onfeju,es mint mondtam mostanaban semmi veszely,-felelem erzete nincsen

Gondolkoztam mar tiltason,szobafogsagon de az csak rontana a helyzeten,ismerem a lanyomat, akkor inkabb elszokne,ongyilkossaggal fenyegetozne stb.

(Volt mar ra precedens,amikor depresszios volt,2 evvel ezelott)

Ilyen helyzetben mit tudok tenni? Az eddigi valaszokat koszonom

2017. febr. 12. 11:25
 5/12 anonim ***** válasza:
Miért fordult ki önmagából? 2 éve miért volt depressziós? Kikezelték normálisan? Ezeket jó lenne tudni ahhoz, h segítsünk nektek.
2017. febr. 12. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Ez az,hogy nem tudom miert fordult ki magabol

2 eve azert volt depresszios mert belekerult egy rossz parkapcsolatba amiben majdnem 1 even keresztul ment a huza-vona a fiuval,aki egy beteg lelek es folyamatosan bantotta a lanyomat es o ezt nem birta elviselni es annyira kikeszult a nyar alatt hogy depresszios lett,ezt pszichologus allapitotta meg

Jart is egy ideig,de aztan abbahagyta a terapiat

Illetve a pszichologus szerint a fiu+ regi traumak (az apja elhagyott minket sok evvel ezelott,azota sem torodik vele) es ezt o keptelen volt feldolgozni

2017. febr. 12. 14:20
 7/12 anonim ***** válasza:
Hány éves a lányod?
2017. febr. 12. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
15 eves
2017. febr. 12. 18:07
 9/12 anonim ***** válasza:

"abbahagyta a terápiát" ez baj. Lehet, hogy szakembert kellett volna váltanotok. Keresni egy olyat, akivel a lányod bizalmi kapcsolatot tud teremteni.

Nekem is van 1 barátnőm, akit szintén a fiúja tett tönkre. Azóta a lány feketben járt, vagdosta magát, ivott, drogozott, szarul tanult a suliban, egy csomó holmiját az utcán égette el. Szóval az aranyos kislányból egy őrült lett. A története később fordult jobbra, amikor idősebb lett. Azóta kiheverte a lelki sérülését, még az egyetemet is elvégezte.

A te lányod esetében is lehet a probléma átmeneti. Sajnos van egy érzésem, hogy a saját kárán fogja megtanulni, hogy nem érdemes kétes alakokkal barátkozni.

2017. febr. 12. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Nincs valaki a suliban, akivel jó a kapcsolata? Aki foglalkozna vele? Mert szerintem ebben a korban idegen szakember segítségét nem fogja elfogadni.
2017. febr. 12. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!