Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Hogyan tudnám megvigasztalni?

Hogyan tudnám megvigasztalni?

Figyelt kérdés
A lányom ma kapta meg a bizonyítványát ő lett az osztályelső amikor kiderül hogy az egyik lány benyalt és az ofő megadta neki a kitűnőt. Szegénykém nagyon le van lombozódva.

2017. jún. 21. 07:14
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
88%
??? Jézusom, sürgősen tanítsd meg neki, hogy ne legyen egy irigy némber... -_- Amúgy hogy kapta meg reggel hétkor a bizonyítványát???
2017. jún. 21. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Tegnap kapta meg
2017. jún. 21. 07:18
 3/20 A kérdező kommentje:
és már megbocsáss de az én lányom nem irigy
2017. jún. 21. 07:18
 4/20 A kérdező kommentje:
bocs elírtam a mát, tegnap kapta meg
2017. jún. 21. 07:19
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
Mi is a probléma? Hogy más valaki is kitűnő lett, nem csak ő? Ezért lelombozódni nem éppen helyénvaló. Az ő teljesítményét nem csökkenti más eredménye. Meg mi az, hogy benyalt?? Mit tudsz te a másik gyerek teljesítményéről? Ott ültél a tanár vállán egész évben és láttad, hogy ő nem érdemli meg a kitűnőt?
2017. jún. 21. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
igen megnéztem a naplót szülöin és igen tényleg jobb volt az átlaga méghozzá nemis kicsivel
2017. jún. 21. 07:24
 7/20 anonim ***** válasza:
94%
És akkor mi van? Attól még a te gyerekednek szép a bizonyítványa, örüljetek annak. Ha jól értem, így nem ő az osztályelső. Na bumm, legalább nem fogják azzal cikizni az osztálytársai, hogy stréber. 3:) Ez akkor is irigység.
2017. jún. 21. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
A bizonyítvány számít, nem az osztályelsőség. Az nem jelent semmit, csak villogni lehet vele.
2017. jún. 21. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
A lányom nem lett kitűnő 4.9 lett az átlaga.De azt hiszem az itt lévő emberek tanulhatnának szöveg olvasást, és nem értem hogy a ti mit nem értenek ezen, ez nem igazsságos és mégis azt a felet szidjátok akinek így is szomorú,nem ez nem igazsságos de az én kérdésem nem ez volt, hogy igazságos-e,hanem hogy hogy vigasztaljam meg.
2017. jún. 21. 07:39
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

Nem teljesen értem, kérlek segíts. Azt írod, ő lett az osztályelső, de az egyik lány megkapta a kitűnőt. Akkor a másik lány most ugyanolyan eredményt ért el, mint ő, vagy jobbat? Mert ha jobbat, akkor ugye nem ő az osztályelső.

Ha az egyenlő eredmény miatt van elkeseredve, az nagy baj. Ha azért, mert a másik lány jobb eredményt ért el, akkor csak teljesítménykényszere van, ami szintén baj, de ebben ti szülők vagytok a felelősek. Látván az első válaszra adott válaszod, valószínűleg miattad van. Főleg, hogy azt mondod, benyalt a másik lány, vagyis úgy minősíted, hogy ő érdemtelenül kapott jobb eredményt. Nem hinném, hogy létezik olyan, hogy benyal valaki, és emiatt az osztályozó értekezleten felfelé kozmetikázzák a jegyeit. Persze lehet, de nektek akkor sem kell foglalkozni ezzel.

Értesd meg a lányoddal, hogy ez nem verseny. Magának tanul, a saját eredményeinek örüljön. Nem kell a másikkal összehasonlítgatni, ez sok gyerek esetében rendkívül frusztráló lehet. Szerintem a lányodnak is. Nekem is jó eredményeim voltak mindig általános iskolában, kitűnő, vagy csak szimplán jó erős bizonyítvánnyal. Mindig volt nálam 1-2 jobb az osztályban, de soha nem voltam irigy rájuk, hanem tiszteltem őket azért, mert okosabbak.

Persze minden ember más.

2017. jún. 21. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!