Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Nektek mikor engedték meg,...

Nektek mikor engedték meg, hogy úgy öltözzetek, ahogy akartok vagy a hajatokat úgy vágassátok le, ahogy tetszik? Smink, körömlakk?

Figyelt kérdés
Nem ilyen emos cuccokra gondolak, hanem hogy kicsit csinosabban öltözködj. Vagy, hogy milyen hosszú a hajad, nem mindegy az neki?
2017. okt. 23. 15:16
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
93%
Kb 12-13 évesen jutottam én oda, hogy már magamnak akartam ezeket eldönteni. Hagyták igazából..
2017. okt. 23. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
76%

10-11 évesen kezdhettem el növeszteni a hajam, előtte mindig levágták nagyon rövidre azzal a felszólítással, hogy úgyse fésülöm meg felesleges akkora lobonc. Esélyt sem adtak, pedig mindig is önellátó voltam, meg besegítettem a házimunkába már 6-7 évesen is, szóval nem hiszem, hogy a fésülködés maradt volna el. Szóval úgy néztem ki rövid, göndör hajjal, mint egy nagyon elfiúsodott lány.


Gyerekként sem voltak csajszis cuccaim, max. ünneplő, inkább unisex és fiús cuccaim, pólóim voltak. Szék ruhákba pedig akkor jártam, amikor már telet rá a fizumból, addig anyám turkálóból szerzett mindent, vagy örököltem, vagy megvarrta.


Smink, körömlakk az alapból nem játszik nálam. Kb. 15 éves korom óta használtam alapozót a patik és a karikás szem miatt, de amúgy sem festem magam, főleg nyárom, mert utálom, amikor rám olvad.

2017. okt. 23. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
100%

Óvodás voltam,mikor azt mondtam,hogy le szeretném vágni a frufrum,és ők bele is egyeztek. Szerencsére egyáltalán nem bántam meg ezt a döntésem,pedig azóta nagyon sok idő eltelt. Mára már a fenekem tetejéig ér a hajam.

Még kb. első-másodikos korom környékén is anyukám öltöztetett,és nekem ezzel nem volt bajom,később már azért én is beleszóltam a ruhaválasztásba. Mára már úgy öltözök ahogy szeretnék,de ha valami olyasmit akarnék felvenni ami nagyon nem a koromhoz illő,akkor azt persze nem engedik,de ilyen meg nem szokott történni,hogy olyasvalamit akarok felvenni.

Mikor beléptem a pubertás korba,elég sok pattanásom jelent meg,és anyukám mindig segített lekorrektorozni,de azon kívül mást nem használtam,max valami alkalomra egy kis szájfényt. Manapság púder+korrektort használok,illetve valami nude színű rúzst,szempillaspirált és szemhéjpúdert csak alkalmakra használok,hétköznapokon ilyenre nincsen szükségem,sem bármi egyéb más sminktermékre.

A körmeimre az utóbbi időben nagyon nagy hangsúlyt fektettem. 15 évesen,nyáron volt először épített körmöm,de az is csak géllakk,de első alakom után megutáltam,mert szörnyen gyöngévé és töredezővé tette a körmöm. Nagyon gyakran festem ki a körmeim,majdnem mindig fehér színű lakkal,de néha valami nude színt választok,ez a kedvemtől függ. Ja és,először szerintem a 12.-ik születésnapomon volt kifestve a körmöm,egy nagyon kis halványka színű rózsaszínű körömlakkal.

16/L

2017. okt. 23. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Én is 16 évesen kezdtem el csajosodni (körömlakk, hajvágás, szebb ruhák, smink) , dw kurv.ázással és veréssel befagyasztották a dolgot. Legalább a fogszabályzót sikerült kierőszakolnom. Nekem tényleg kellett volna, vámpírfogaim vpltak, szószerint. Igen, ez volt a becenevem is.

Mindig úgy néztem ki, mint egy lelenc. M3g az egy póló elég egy hétre. A hajamat most 18 évesen se engedi vasalni, különben borzalmas. Vastag, dús, hosszú. Vágatni nem lehet, mett szép hosszú, eközben mint egy hajléktalan, aki 10 éve nem látott fodrászt. 14 éves koromig én sem voltam, volt amit az isten adott, 14 évig.

Majd ha lesz pénzem, öltözhetek úgy, ahogy akarok, talán!

2017. okt. 23. 18:09
 5/12 anonim ***** válasza:
57%
Én 13 éves vagyok , a hajamról együtt döntünk. Ruhákroól szintén de azért hagyják hogy kibontakozzak. Smink az alapozó+korrektor naponta, szempilla spirál néha. Körömlakk hétvégén + szünetbe de azért szolidan.
2017. okt. 24. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
14%
A hajamat nem engedik levágatni, sminkből is keveset (pl. alapozót nem használhatok, az erős rúzsért is beszólnak). A ruhámat pedig megnézik mielőtt elindulok. Ha nem tetszik nekik, visszazavarnak átöltözni. (16/L)
2017. okt. 25. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Ha anyámon múlt volna, soha. Nekem meg volt egy nagy lázadásom 14 éves korom körül. De volt, amit (pl. smink) még akkor sem mertem, mert azért ment a suskus meg a lesajnálás a hátam mögül. Ha rajta múlt volna, nem hordhattam sosem leengedve a hajam, mert neki felkötve jobban tetszett, nekem meg nem, mert fiús az arcom. Ruhából semmi olyat nem engedett volna, ami picit is testhez álló (husis lány voltam, de akkor nem voltam kövér)... helyette nagy pulcsik, tornapóló fazonú kínai felsők. Volt egy időben 12-13 éves koromban csíkosmániája, csak csíkos felsőben akart volna járatni.

De pl. 16 éves koromban is ekézett hónapokig, amiért venni és hordani mertem egy magassarkú cipőt (nem k...s volt, vastag sarkú zárt, nem platformos, sima fekete).Fodrászhoz csak az övéhez, akiről ő is tudta, hogy szar, de legalább olcsó.

2017. okt. 30. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Egészen pici koromtól kezdve volt beleszólásom, hogy nézzek ki. Ha ruhát vett nekem, anyu mindig megkérdezte, tetszik-e, és nagyim is sokszor varrt nekem ruhákat, tőle pláne azt kértem, amit akartam. (Mindig nekem voltak a legkirályabb ünneplő ruháim meg hercegnő jelmezeim. :D) Öt-hat éves koromban kaptam az első körömlakkomat, kérésem szerint pirosat, de ezt persze csak hétvégente meg esetleg ünnepekkor használhattam. Mindig voltak ilyen gyerek sminkkészleteim, amivel magamat is meg anyut is sokszor "kicsinosítottam". Egyszer-kétszer anyu igazi sminkjeit is kipróbáltam. (Utcára, vagyis hát nem utcára, de más emberek közé először tizenkét évesen viseltem sminket egy szilveszteri buliba a nagynénéméknél.) Igazából mostanság szinte egyáltalán nem sminkelek, utoljára a szalagavatómon volt rajtam smink tavaly decemberben. A hajamat hat éves koromban vágták le először (rendesen a hosszából, előtte csak a végét vágták le, ahol töredezett), azóta is mindig én dönthettem, hogy mit akarok. Az egyetlen dolog, amit soha nem engedtek, az a hajfesték volt, de azt tizennégy éves koromig nem is akartam. Akkor pedig kimosható színezővel befesthettem, szóval annyira ezt sem tiltották, csak a tartósat. Ennek mondjuk így utólag örülök, mert a hajamra vagyok a legbüszkébb, semmi pénzért nem kockáztatnám, hogy tönkremenjen. Igazából nem csak a külsőmmel kapcsolatban, de minden más téren is elég engedékenyek a szüleim. Sosem kényszerítettek semmit, én dönthettem, hogy melyik délutáni elfoglaltságra járjak, mindig volt beleszólásom, hogy hova menjünk nyaralni (mondjuk én a mai napig úgy vagyok vele, hogy mindegy, ha visztek, én boldog vagyok bárhol), mi legyen az ebéd, sőt a lakás vásárlásról is kikérték a véleményemet. Nyilván, a fontos döntéseknél nem az én szavam volt az utolsó, de számított a véleményem. Onnantól kezdve, hogy tudtam beszélni, társként kezeltek, és ezért nagyon hálás vagyok nekik. :) 19/l
2017. nov. 2. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
77%

Kb 11 éves korom óta magam választom a ruhákat,mivel már kialakult a tíluom.

A hajamról általában én döntök,vagy anyával besszélem meg.

Smink csak szolidan,bb krém,ajakápoló,szempillapirál.

A hajamat 13 éve korom óta vasalom.

Általában műkörmöm van vagy géllakom.Suliba géllak,szünetekbe mű.Vagy anya vagy körmös csinálja.

13/L

2017. nov. 4. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
stílusom*
2017. nov. 4. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!