Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » A fiatalkorú fiam szexuális...

A fiatalkorú fiam szexuális életet él, hogy jussunk dűlőre?

Figyelt kérdés

Nem számítottam rá, hogy ilyen korán eljön ez is, de így alakult. A fiam most 16 éves, 10. évfolyamos, és a barátnőjével már szexuális életet élnek, aki egyel felette jár az iskolájukban. A kislánynak eddig egy fiúval volt “dolga”, a kisfiamnak ez az első.

Hálás vagyok, mert a fiam azonnal elmondta, hogy hányadán állnak, én csak annyit kértem tőle, hogy nagyon figyeljenek a védekezésre, ha neki kellemetlen, akkor megveszem én az óvszert, csak szóljon mikor kell. Azt mondta ezt ő megoldja, nem kellemetlen.

Azt is kértem még, hogy vagy a kislányhoz menjenek (ha a szülők megengedik) vagy legyenek itthon. Nem szeretném, ha furcsa helyeken lennének együtt titokban.

Szépen működik a dolog, de talán egy kissé romlottak a jegyei, mert hát a hétvégéi igen csak foglaltak, illetve kevés időt tőlt velünk is, és hiányzik nekünk...

Minden évben elmegyünk síelni a csalàddal, most ő nem jött, mert inkább a barátnőjével van. Ezt is próbálom megérteni, hiszen én is voltam fiatal, de mi is szeretnénk az élete részei lenni. A férjem nem mondja, de rajta is látom, hogy bántja, hiszen régen sok közös programjuk volt, sokat fociztak, horgásztak.

Amúgy a barátnője nagyon aranyos, szeretjük, illik a fiamhoz.

Mit tegyünk, hogy mindenki elégedett kegyen? Természetesen próbáltam beszélni a fiammal, de szerinte túlzásokba esem, és értsem meg, hogy ő szerelmes.


2018. febr. 25. 18:37
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez most tényleg tök jó.45F.
2018. febr. 25. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
99%

Hagyjátok hogy élje a saját életét. :)

Már nagy srác! El kell engedni, ti is tudtátok, hogy idővel nem a család lesz neki az első, illetve, hogy nem ti hanem a saját szíve választottja. Így működik a világ. A suliért persze szólhatsz neki, hiszen az az ő érdeke is.

2018. febr. 25. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
99%

Ne haragudj, de mi is a probléma?


Szerintem egyébként nem kell aggódnod.

2018. febr. 25. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
19%

én csak azt látom, hogy már nem te irányítod a fiú életét 100% ban. Lassan felnő, és egyre függetlenebb tőled, ami szerintem téged nagyon is megvisel.


Szerintem kellene hagyni azt a srácot hogy szokja az önállóságot, hagyni kell hogy hozzon saját önálló döntéseket, ne mindíg azt tegye amit anyuci jónak lát..


Fogadd el hogy önállósul, ne erőltesd rá magad... Ha így folytatod, majd nem tudod később miért fogja irritálni azt is ha egyáltalán hozzászólsz...


Méghogy te ajánltad fel neki hogy megveszed az óvszert? Te nő, te nem veszed észre magad? Neki már szüksége van saját intimitásra, a pucáját nem akarod fogni amikor beledugja a lányba?


Szánalmas vagy...

2018. febr. 25. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a megértő hozzászólásokat!

A 4-es rakcióját nem értem, mert nem tartom szánalmasnak. Nem voltam még ilyen szituációban, van még két lányom, ha ott tartanak, nekik is fel fogom ajánlani, hogy megveszem majd én a gumit. A lánynál is legyen óvszer, ne csak a fiúnál.

Köszönöm, nem állok ott gyetyát tartani. A fiamnak nem puncija van, hanem farka, amit a jelek szerint tud is használni!

2018. febr. 25. 19:03
 6/16 anonim ***** válasza:
18%

"Egy hülye sosem fogja fel hogy hülye" tipikus esete ...


Hagy a fiúnak szabad teret mert meg fog utálni... elég világosan fogalmaztam?


Ha nem szégyelnéd magad azt is megkérdeznéd mikor/hányszor/hogy szexelnek... (bár tekintve az általad leírtakat, kinézném belőled hogy annyi szégyen sincs benned is kifaggatod szegény tinédzsert minden intim részletről, mert te vagy az anyuci aki mindent kell tudjon...)


Egy minimális aggódás oké, akkor ha nem végeztél jó munkát amit a nevelést illeti és aggódnod kellene hogy a kicsi fiadat nem világosítottad fel időben. akkor aggódhatsz, bár az is a te hibás lenne.


Ha nem buta gyerek, hagyd hogy élje életét... Én nem lennék büszke ha ilyen anyám lenne.

2018. febr. 25. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Gondolom fruszrtált vagy de nagyon... 😄

Szerintem keress magadnak egy nőt és könnyíts magadon, bár gondolom nincs az a nő, aki veled leállna. Tudod mit, én meg egy ilyen gyereket nem szeretnék, mint te. A 16 éves fiamnak több vér van a pucájában, mint neked te frusztrált szájhős!

2018. febr. 25. 19:15
 8/16 anonim ***** válasza:
31%
Mit akarsz 16 éves a fiad!! Nem megy veletek sielni? Neharagudj de a 4#6# nak igaza van akármilyen rosszul is esik vagy akármilyen nyersen is fogalmazott (a többinek is ez a véleménye csak szélen van fogalmazva) én sem értem a problémádat.
2018. febr. 25. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
93%

Nincs a kérdezővel semmi baj. Nem a 26 éves fiától kérdezte meg, hogy besegítsen-e az óvszer vásárlásba, hanem a fiatalkorú saját keresettel nem rendelkező fiától, nem mellesleg a minőségi óvszer drága.

Kérdező, a fiad most kamasz és ebben a korban sokszor ciki a szülőt választani. Ezt mindenki máshogy éli meg, mondjuk én biztosan nem hagytam volna ki egy nyaralást sem egy olyan valakiért akivel egyébként is minden nap találkozok és a hétvégéket meg együtt toltjuk, de ez én vagyok. Neked és a férjednek is hozzá kell szokni, hogy a fiatok önállósul, lassan saját családja lesz.

Arra azért vigyázni kell, hogy ha tovább szeretne tanulni, akkor a tanulást ne hanyagolja el.

2018. febr. 25. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
76%

Szerintem jól csinálod.

Persze, hogy szerelmes, de azért nem kell állandóan együtt lenniük. 1 hetes távollét (szülőkkel síelés) kifejezetten jót tesz a kapcsolatnak. Szerencsére nálunk a tinik ezt felfogták, és nem redukálták a szülőket ATM autómatává csak azért, mert barát/barátnő van. Még csak 16 áves. 26 évesen már nyilván nem fog a szüleivel síelni, nyaralni, de azért még gyerek.

2018. febr. 26. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!