Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mit tennétek a helyemben?

Mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés

A szomszédunkban van egy 10 éves autista kislány és egyik nap, mikor mentem haza az iskolából, akkor láttam, hogy három 12 év körüli gyerek piszkálta a kislányt a házuk előtt. Én természetesen rájuk szóltam, de ma megint láttam, hogy piszkálják őt.

A kislány szüleinek meg hiába szóltam. Azt mondták, hogy úgysem tudnak velük mit csinálni.

16/F



2018. nov. 16. 20:21
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
94%
Ha a szülei tudnak róla, akkor csak azt teheted, hogy elzavarod a piszkalóit mikor látod. Nem kell a vedelmezőjévé előlépned, mert ez egy idő után nagyobb teherré válhat, de ha mikor belefutsz egy ilyen szituációba nyugodtan állj ki mellette.
2018. nov. 16. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Jézus,ezt még olvasni is rossz,komolyan.

Nagyon jó lelkű ember vagy,ha próbáltál kiállni a kislány mellett,több ilyen normálisan gondolkozó fiaal kellene.

Sajnos,ha a szüleit nem érdekli,akkor attól tartok nincs mit tenni,maximum odahívni pár barátodat és elbeszélgetni velük.

2018. nov. 16. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Arra már én is gondoltam, hogy elbeszélgetek pár barátommal velük, esetleg kiderítem, hogy hol laknak és szólok a szüleiknek, hogy állítsák le őket, hátha.

De a legszívesebben adnék mindháromnak egy akkora pofont, hogy a fal adná a másikat.

2018. nov. 16. 20:44
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Igen,nekem is lenne hasonló ötletem,de sajnos fizikai erőszakot nem lehet alkalmazni,mert abból még nagyobb baj lenne.

Szerintem beszéljetek velük,de normálisan.Aztán meglátod,hogy hogy reagálnak.

2018. nov. 16. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Le a kalappal előtted.

Viszont vigyázz, nehogy evvel meg magadnak okozz gondot. Viszont ha máskor is így kiállsz érte, az dicséretre méltó.

Azokkal a fiúkkal ellentétben rád büszkék lehetnek a szüleid.

2018. nov. 16. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim válasza:
3%
Mondjuk foglalkozz magaddal,képzeld el hogy egy autista mennyire pokollá tudja tenni az ember életét.
2018. nov. 16. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

6-7: Téged nem lepontozni, hanem kitiltani kéne innen.


Kérdező, te viszont egy igazi klassz srác vagy! Jó olvasni, hogy a mai kamaszok között ilyenek is vannak!

Sajnos, ha a szülei nem törődnek a kislányukkal, te keveset tehetsz. Az mindenképpen jó, ha minden esetben következetesen elzavarod a piszkálódókat onnan. Mondd el ezt a szüleidnek is, ha ők is (illetve minél többen a környéken) figyelnek erre és elzavarják azokat a 12 éveseket, akkor talán előbb-utóbb leszoknak a kislány szekírozásáról (és más céltáblát keresnek maguknak, sajnos).

2018. nov. 16. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim válasza:
5%
na mindegy felejtsük is el egy kicsit kiakadtam.
2018. nov. 17. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

#6 Tegyük fel, hogy így van... És? Most ezért hagyjam, hogy piszkálják?

Ő egyébként pont nem az a fajta autista, akivel annyi probléma lenne. Kívülállóként meg nem mondanád róla, hogy az. Olyan, mint egy egészséges 10 éves kislány. Nem jár furán, nem beszél furán, csak van neki egy kis saját világa a fejében. Én is csak azért tudom ezt, mert voltak már nálunk és a szülei mondták. Meg beszéltem is vele.


Köszönöm a válaszokat!

2018. nov. 17. 11:39
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon rendes vagy! Le a kalappal! Fizikai erőszakot ne alkalmazz, szerintem hosszú távon az is elég lesz, ha a zaklatók érzik, hogy van, aki a kislány mellett áll. Elég szomorú, hogy a szülei nem...
2018. nov. 17. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!