Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A kisfiam mindig turja az...

A kisfiam mindig turja az orrát ez mire utalhat?

Figyelt kérdés
Ne szóljon le senki csak hallottam ilyet h lehet h ferges.. ez lehetséges ? Nem azt mondom egesznap de azért elég sokszor csinálja ezt és hiába veszem el a kezet és mondom h nem szabad ha nem engedem neki akkor képes hisztizni... lehet h ez csak egy gyerek szokás majd leszokik róla de amint meghallottam h lehet ferges inkább kerdezoskodok itt h valakinek a gyerekének volt e ilyenje
2019. aug. 6. 23:28
 1/8 anonim ***** válasza:
94%
Ez megnyugtatja, semmi koze a fergesseghez.
2019. aug. 7. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
67%
Kap rendesen levegőt? Az én lányom képes volt vérzésig kaparni kiskorában az orrát, mert száraz volt a levegő a hàzban.
2019. aug. 7. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
94%
Sok gyerek fikázik, kb az összes. Nem férgességre utal. Emlékszem a fiam addig túrta az orrát, amíg vérezni kezdett, aztán utána abbahagyta, mert attól félt, hogy ki fog folyni a vére, hiába mondtam neko, hogy ez nem lehetséges. De legalább befejezte az orrtúrást.
2019. aug. 7. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Az én fiam akkor csinálja ha zavarban van.
2019. aug. 7. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat :) megnyugodtam :) ő is már addig csinálja meg nem vérzik .. eddig eszembe se jutot ilyen csak tegnap mondtak és megijedtem de köszönöm a nyugtatast:)
2019. aug. 7. 15:08
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Nagy eséllyel szorong valami miatt. (Elég ritka a szervi ok, ilyen esetben.) Kérdezd a pedagógusát, vajon mitől szoronghat, de nyilván nem lát rá a ti életetekre, ugyanis az ok, a forrás sokféle lehet. Lehet, hogy ti ,a szülei okozzátok a szorongását, lehet, hogy az óvodában a gyermekeke, vagy valamelyik felnőtt ott. Esetleg máshol történ vele valami, amitől szorong.


Nem súlyos dolog az orrpiszkálás (bár nem cél, hogy véres legyen), az emögött álló szorongás se lehet súlyos (esélyesen), mégis jó, ha rá tudsz jönni az okára: figyeld, mit és miért rajzol (ez eléggé beszédes kb 6 éves korig), és figyeld, mit és hogyan játszik (ez is árulkodó jel az ovisoknál).

2019. aug. 7. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ ! Hat jaratom öt tsmt tornára és most nagyon rajta van hogy beszéljen .. egesznap erőlködik .. nagyon meg akar szólalni ... lehet gondolom ez lehet az ok ... :/
2019. aug. 13. 17:25
 8/8 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező, majdnem mindig fontos a gyermek életkora (esetleg neme is) a gyerekekkel kapcsolatos kérdéseknél. Babáknál hónap pontosan kell kb a 3. szülinapig, onnantól fél év pontossággal 7 éves korig, utána elég év pontosan is elég. Megkérdezhetem a korát?


A felvetésedre: Esélyesen az is következménye egy (vagy több) korábbi érzelmi sérülésnek (ritkább esetben traumának), vagy (ritkán) veleszületett (testi / agyi) fejlődési rendellenességnek az, ha még nem beszél, viszont szorong, amikor beszélni szeretne (pl dadog). De legalábbis esélyesen van összefüggés mindezek között. (Látatlanban ennél többet nem lehet mondani, főleg nem egy rövid leírás alapján.)


Bár nem lehet tudni a leírásodból még, hogy pontosan melyek a tünetek. (Hogyan erőlködik, milyen a szókincse, hány éves, mióta jársz vele tsmt-re, stb)

2019. aug. 17. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!