Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan változtassunk ezen?...

Hogyan változtassunk ezen? (alvás)

Figyelt kérdés

6 éves és 3 éves lányunk van.

Szeptembertől dolgozni fogok, ők pedig iskolába és oviba mennek.

Korábban is kell majd kelteni őket, de katasztrófa az alvás.

Az esti rutin megvan, mese, puszi és elalszanak.

De 6 estéből 4 vándorlással végződik.

Általában a nagyobb alszik rosszul, de mióta a kicsi is fogja, hogy lehet felni, stb azóta mindent bevet ő is.

Hogy lehet raszoktatni őket, hogy aludjanak éjszaka?

Van éjjeli fény, a szobájuk pedig a miénkbol nyílik.


2019. aug. 8. 07:53
 1/4 anonim ***** válasza:
78%

Ùgy, hogy nem engeded a vándorálst nekik.


Egyszerüen, ha felkel oda mész, és vissza dugod az ágyba, ha átjön akkor rögtön vissza kíséred az ágyába. Persze ez elöször nem fog neki tetszeni, de szeptemberig pont megoldható a probléma.


Nekem is szoktak a gyerekek próbálkozni, hogy este mikor mi tv-t nézünk lejönnek, hogy nem tudnak aludni, akkor vissza kisérem öket, de ha másnap vagy harmadnap is beprobálkoznak akkor mérgesek leszünk rájuk és leszidjuk öket, és akkor totál egyedül kell vissza menniük az ágyukba. Ìgy másnap már nem jönnek.

2019. aug. 8. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
54%
Volt erről valamelyik adón egy műsor. A gyerek kijön, szülő kézenfogva visszakíséri, ölelés, puszi, ágybateszi. Kijön megint, visszakísér, puszi, fekvés. Megint kijön csak visszakísér és fekvés. Ha megint kijön akkor újra és újra. Közben beszélgetni nem lehet max jóéjt kívànni. Nem tudom hogy működik-e, lányom mégcsak fél éves.
2019. aug. 8. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Én is azt csináltam, amit előttem írtak, hogy ha átjött azonnal visszakísértem. Lefektettem, betakartam, puszi, jóéjt és kijöttem. Ha megint átjött, akkor megint ugyan ez. Megtanulta, hogy felesleges próbálkoznia. Csak akkor jön, ha pisilni kell vagy szomjas.
2019. aug. 8. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
két fiam van, akisebbik jó alvó 5,5 éves, a nagy 6,5 éves sosem aludt februárig át egy éjszakát sem. Akkorra borultam és merültem ki teljesen. Elbeszélgettem vele hogy ez mennyire veszélyes az egészségemre hogy 6-7 éve nem alszom, próbáljon visszaaludni ha felkel éjjel és csak akkor jöjjön át ha tényleg gond van. Aznap éjjeltől nem jött át csak ha beteg volt. Megértette.
2019. aug. 10. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!