Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kisgyerekes szülők, miért...

Kisgyerekes szülők, miért engeditek csemetéiteket a szabadtéri sporteszközökön játszani? Nem tűnt fel, hogy ezek felnőtteknek való sporteszközök?

Figyelt kérdés

Ezeket a szabadtéri edzőgépeket parkokba, strandokra, játszóterek mellé telepítették az önkormányzatok abból a célból, hogy felnőttek vagy kamaszok rendeltetésszerűen erősítsenek, sportoljanak a segítségükkel a szabad levegőn, pl. egy jóleső kocogás után. Mégis sokszor, nagyon sokszor azt látom, tapasztalom, hogy a gépeket nem lehet használni, mert 3-4-5-6 éves porontyok vonaglanak rajtuk, mászókának, játékszernek használva azokat. Semmi kifogásom az ellen, ha egy 10-12 éves gyerek rendeltetésszerűen edz egy kicsit ezeken a gépeken, de azt tudomásul kellene venni, hogy ezek az edzőgépek nem kicsik játszóteréül szolgálnak! Erre ott vannak - az egyébként általában 10 m-en belül megtalálható - valódi mászókák, hinták, körhinták! A szülők is felháborodnának, ha a felnőttek ezekre másznának fel pl. erősíteni. Ideje lenne rászólni a csemetékre, hogy az edzőgépek nem játékok, azokra utcai cipővel ne álljanak fel, hiszen az ülőkére valaki esetleg tiszta edzőruhában leülne, azokat rendeltetésszerűen használná, és nem szívesen várná ki, míg a négyéves kegyeskedik lekecmeregni róla. Arról nem is beszélve, hogy mivel NEM játékszernek tervezték ezeket a gépeket, a kicsi csemete is megsérülhet ugye, amire pedig anyuci, apuci hogyan is gondolhatott volna? Mi a véleményetek erről?

(Lábjegyzet: külföldön, pl. Spanyolországban a gyönyörű tengerpartra telepített edzőgépeken SOHA nem láttam kisgyerekeket vonaglani, azokat rendeltetésszerűen használták fiatalabb-idősebb mozgásszerető emberek, míg a kisgyerekek békésen játszottak a neki kialakított játszótéren, ahol nem mellesleg nagy táblák figyelmeztettek, hogy 14 év felettiek a játszóteret nem használhatják.)



2019. aug. 9. 20:34
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
88%
Jogos az elvárásod. Van egy 4,5 és egy 2 éves lányom, hagyom hogy játszanak ezeken a gépeken (ha bármilyen sérülés érné őket, az az én felelősségem), de csak akkor, ha nincs ott olyan, aki épp edzene.
2019. aug. 9. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
83%

Igazad van. Bár az én fiam ia kipróbálta ezeket a gépeket, este, senki nem volt ott rajtunk kívúl.

Viszont a kérdésed olyan, hogy a játszótéren miért cigiznek piálnak a kamaszok, mikor az nem arra való? És miért sértődnek be, amikor rájuk szólok, hogy a kisebbemre megy a retkes cigifüstje, és fáradjon egy dohányzásra kijelölt helyre? A többi szülő miért csak egymást közt hőbörög? Na engem ez bosszant fel.

2019. aug. 9. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
71%

Az én három évesem is volt már, hogy ki akarta próbálni, egyet hagytam neki. Kerülöm ahogy lehet: 1. megsérülhet 2. nem akarok tinikkel lógni

De kerülöm alapból a játszóteret is. A város egyik legjobb környékén lakunk, gyönyörű környezet és nem messze tőlünk van egy szép játszótér. Igen, csak a csúszda tetején tinik cigiznek, a csúszda olyan hengeres, így azon mászkálnak, mint az őrültek. Nem szívesen viszem oda a gyereket. Szerencsére van egy kis zárt udvarunk, ide hoztuk el neki a régi kinti játékait, amit a mamák őriztek.

2019. aug. 9. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
Hát pedig ezeken a gépeken a 2 éves és a 4 éves simán meg is sérülhet, becsípődhet a keze, stb. Jogos, hogy szénné kéne büntetni, aki játszótéren cigizik, piál, kutyát visz be, szemetel, stb. Szerintem minden városban a közterület-felügyeletnek és a helyi rendőrségnek jobban oda kellene figyelnie azokra a szabálysértésekre, amik a különböző csoportok normális együttélésének a feltételeit sértik meg, mert így mindenkiben egy csomó frusztráció halmozódik fel. És igen, rögtön büntetni kellene, ellenben nagyon egyértelműen ki kellene táblázni nemcsak azt, hogy mit, hol,kinek szabad vagy tilos valamit csinálni, hanem azt is, hogy a szabályok megszegéséért mi jár. És kőkeményen, következetesen büntetni. A második húszezer vagy harmincezer forintnál már biztos, hogy mindenki elgondolkodna egy kicsit, hogy megéri-e. Persze a köztereseknek százszor könnyebb az autósokat büntetni - nincs autóm - ott a rendszám, lefotózza, hogy öt centire rálóg a járdára,kész a könnyű bevétel, nem is kell konfrontálódnia.
2019. aug. 9. 21:03
 5/22 anonim ***** válasza:
94%
Hát igen, a közterület felügyelő nem megy oda mindenkihez, hogy hé, ne csináld, mert megbüntetlek, lefotózza, aztán megy postán a csekk.
2019. aug. 9. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
74%

Jogos elvárás, mint ahogy az is, hogy a játszótereken ne kamasz gyerekek üldögéljenek miközben stikában cigiznek és dobálják tele a homokozót csikkekkel.

Sajnos nagyon kulturáltan országban élünk alapvető problémák vannak a fejekben.

Csak nézd meg az autóvezetőket, vagy akár a boltban vásárlókat. Mindenki azt hiszi egyedül van és ő érte van az edzőpark/játszótér/buszsáv stb.


Természetesen tisztelet a kivételeknek, de nyilván akinek nem inge nem veszi magára.

2019. aug. 9. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
82%

Olyan furák egyesek... Nyugodtan emberszámba lehet venni a gyereket is. Próbáltál már szólni nekik? Garantálom neked, hogy ha megkéred őket biztosan átengedik a gépet. Vagy mennek tovább játszani vagy őszinte csodálattal nézik milyen baromi ügyesen csinálod. Nem kell kifogásokat keresni.

Nálunk pl csak este használják ezeket a gépeket, játszóteres időben szinte senki nem használja öket. Igen, oda engedem én is. Volt már rá pl, hogy a kamaszok tornáztak, egyből át is adták a terepet. Normál hangnemben kell kommunikálni egymással, kicsiknél és a kamaszoknál! is.

Egyébként semmivel sem veszélyesebbek ezek a gépek, mint felmászni egy diófára...

2019. aug. 9. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
35%
*kicsiknél és a kamaszoknál is beválik. Aki nem ért a szép szóból, az másból se
2019. aug. 9. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
De a szülő dolga, hogy megtanítsa a gyereket a szabályokra. Ha a szülő (mint itt a többség) odaengedi a gyereket az edzőgépekre, akkor a gyerek azt hiszi, hogy ez természetes. Nem, nem az. De a szülő nem vállalja fel a konfrontációt, nem mondja azt, hogy "Gyere, kicsim a játszótérre, ezek felnőtteknek való gépek, a mászóka neked való." Hanem inkább konfrontálódjon egy idegen, akinek nyilván nem az a gond, hogy szóljon egy gyereknek, hanem az, hogy a telefonját zombi módra nyomogató anyuci, apuci esetleg kikel magából, hogy márpedig az ő kis csemetéjének mindent szabad. Szülők, ha a gyereknek meg tudjátok tanítani, hogy nem nyúlhatnak apa vagy nagypapa cigarettájához, söréhez, mert ott van nekik helyette a nyalóka meg a szörp, hogy nem vezethetik apa autóját, de ott van helyette a nekik tervezett lábbal hajtós kisautó, kismotor, akkor ugyan, miért nem lehet megmondani, hogy kicsim, ezeket a gépeket ne nektek tervezték, ne mássz fel rá, nézd, ott a mászóka, a kis házikó, a mérleghinta a játszótéren!
2019. aug. 9. 22:13
 10/22 anonim ***** válasza:
95%

Mint szülő és mint a sporteszközöket használó is egyetértek veled, kérdező. Szerencsére ahova én járok futni, (Győr) ott ez egyáltalán nem jellemző. Max akkor használják a gyerekek, ha nincs ott senki, akinek kéne.

Egyébként én szólnék a gyereknek, ha így járnék.

2019. aug. 9. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!