Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 7 évesnek milyen mesét olvastok?

7 évesnek milyen mesét olvastok?

Figyelt kérdés

Igényli hogy legyen szép kép benne, nem kell minden oldalon.De sajnos pl a pompom meséi a képek miatt nem tetszenek neki.

Mégcsak most kezdte a sulit így nem önálló olvasáshoz keresem.


2019. szept. 20. 11:21
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

6évesnek most a Ruminit olvasom, de ez meseregény kevés képpel.

Előtte Kovács Paula - Nagymama mesél c. könyve tetszett neki nagyon. Ezt antikváriumban találtam, a rajzok nagyon rosszak, viszont a történetek jók.

Ami még képes, Lázár Ervin Bogármese c. könyve.

Ajánlom még a fecebookon a Neveljünk olvasókat csoportot. Nagyon jó ajánlások vannak.

2019. szept. 20. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

A saját gyerekkoromból maradt pár könyv, amit pár tucat újjal egészül ki, nem igényli már annyira a képeket.


Jelenleg 5, Grimm, Andersen lazább történetei, vettem pár filmes mesekönyvet(fel!), egy csomó tündéres mesét, megvan a kisgyermekek nagy mesekönyve, verses mesék, mint a boszi seprűje, bóbita, Altató..


7 évesnek minden mehet ömlesztve, május 35, emil és a detektívek, attól függ, mi érdekli és mit tart szépnek.


Van pl a tündérekről és boszorkányokról nagy méretű képes mesekönyv, sorozat, nekünk ez van meg, tetszik neki, bár ő nem vàlogat.


A legegyszerűbb, ha elviszed egy boltba és választ, ha a képek a fontosak.

2019. szept. 20. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Annie M.G.Schmidt: Titi sorozatában kedves szereplők,képek vannak.Berg Judit Lengemeséit is szerettük,illetve most olvastuk Paulon Viktória Kisrigók könyvét,és nagyon tetszett,a gyerek sokat nevetett rajta,aranyos a grafikája is.
2019. szept. 20. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Már meseregényeket igényel, de kiskora óta sokat olvasok neki

Most a Futrinka utca, Mary Poppins, a Vámpírtündér sorozat a kedvence, de most kezdem neki a Harry Pottert. Én is 7 évesen olvastam először :)

2019. szept. 21. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Tökmag sorozat, Pom-pom nálunk nagy kedvenc, Findusz sorozat, érdekes nálunk Ruminit nem birták (fiúk), Bartos E-nek van a Csodasakk c könyve - imádta már 6 évesen. Makaramuki két könyve.

most a Téti sorozatot kezdtük (sajna az ovisat kaptuk meg ajándékba).

A kép nélküli meséket úgy szoktam olvasni, hogy ők játszanak a szőnyegen, én közben olvasok. Figyelnek mert a végén 2-3 tesztkérdést teszek fel, hogy érették-e. (6 és 7 éves fiúk)

2019. szept. 21. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Andi80018 ***** válasza:
Nálunk nem lényegesek a képek. Mi Rosszcsont Petizünk orrvérzésig, Geronimo Stilton jelenleg. De volt Süsü, Pinokkio, Robin Hood. Jók az enciklopédia szerű, kinyitható képes könyvek is.
2019. szept. 21. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!