Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2 éves gyereknél születése...

2 éves gyereknél születése óta nyaki nyirokcsomók. Több darab mindkét oldalon. Voltunk vérvételen, nem találtak különösebben semmit. Viszont engem érdekel, ez tényleg annyira gyakori gyerekeknél? Normális?

Figyelt kérdés
2019. okt. 11. 17:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Mármint, hogy vannak nyaki nyirokcsomói? Igen, normális.
2019. okt. 11. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Tudom, de úgy is oké a dolog, hogy neki több kisebb van mindkét oldalon amik folyamatosan születése óta jelen vannak?
2019. okt. 11. 18:06
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Neked isvannak nyirokcsomóid az egész testedben. Mi a kérdés?
2019. okt. 11. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Akkor így nem tudom. Nekem furcsa volt az a sok kis tapintható illetve látható csomó a nyakán,a háziorvos is furcsán nézett rám mikor ezzel elvittem a kisgyereket, de én még nem találkoztam hasonlóval és nem is hallottam hasonlóról, aggódtam, mert sok kicsi van neki. Lehet hülyének nézel, de fogalmam sem volt, hogy ez normális isnlehet.. ez van. A mi családunkban a csomók inkább ijesztőnek tűnnek mint normálisnak.
2019. okt. 11. 18:41
 5/11 anonim ***** válasza:
93%
Bár felnőtt vagyok de nekem is vannak. Többet vírus hozott ki, aztán kicsit visszahúzódtak de ott vannak tapinthatóan. Én annyi instrukciót kaptam, hogy évente menjek el egy nyaki ultrahangra ahol megnézik, minden oké e velük.Az sokkal többet ér mint a vérvétel.mivel gyerekről van szó, így lehet őt fél évente vinnem. De nem kell túl aggodni, van ilyen.
2019. okt. 11. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Akkor ez lesz, megpróbálok eljutni vele egy ultrahangra.
2019. okt. 11. 20:21
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Az én kislányomnak is ilyen volt 2 éves kora körül. Akkor egyszer rákérdeztünk a gyerekorvosnál és mondta, hogy ez teljesen normális, minden babának ilyen. Most már 3,5 éves és szerintem már nem kitapinthatóak.
2019. okt. 11. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Hidd el megnyugtat nekem a doktornő azt mondta rengeteg embernek kint vannak van akinek gyöngysorszerűen tapintgató.Alkati dolog.
2019. okt. 11. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, megnyugtató. :)
2019. okt. 11. 20:54
 10/11 anonim ***** válasza:

Alkati dolog? Nekem a nyakamban vannak kitapintható nyirokcsomók, elküldtek kivizsgálásra, kiderült, hogy limfóma. Egyelőre nem csinálnak vele semmit, mert semmi panaszt a világon nem okoz, de járok 3 havonta kivizsgálásra. Apukám ebben halt meg, anyai ágon is előfordult, azért ez nálunk tuti genetikus. Folyamatosan taperálom a gyerekek nyakát is, de nekik nincs.

Azért én elvinném egy nyaki ultrahangra, ott majd megmondja a doki, hogy kell-e aggódni. Nekem a vérképem tökéletes. Az elején ráparáztattak, hogy a vérképből nem látszik a rák. Aztán utána meg azt mondták, hogy akkor kell aggódni, ha a vérkép is rossz. Össze-vissza beszélnek.

Amúgy nyakon sok mindentől lehet, pl. a gyerekeknél gyakori a felső légúti megbetegedés, ilyenkor a nyirokcsomók is megnőnek, és ha gyakran beteg a gyerek, vissza sem húzódnak. Egy ismerősömnek a jód túlzott fogyasztásától lettek, majd az ultrahangos doki fogja megmondani a tutit, hogy kell-e további kivizsgálás.

2019. okt. 12. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!