Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szilveszter este program?

Szilveszter este program?

Figyelt kérdés

Férjem Szilveszter este 7-8 óra körül el szeretne menni kettő éves fiunkkal és velem a városba, körülnézni, lesznek árusok, színpad, zene. Szerintem nem jó ötlet, mert pl jelenleg is megy a petárdázás. Én még nem szeretném a kisfiam kitenni ekkora hangzavarnak. Még picinek tartom a fiamat ehhez, én magam nem szeretem ezeket a hangos durranásokat. Meg félek a sok felelőtlen petárdázótól, akik pl az ablakból dobálják ki azokat a s#zarokat!

Eddig úgy tűnik, férjem nem ért egyet velem, azt mondta, akkor én itthon maradok.

Mi a város szélén élünk, egy kertvárosi részen, itt van egy művelődési központ, szokott lenni tűzijáték, pont látni szoktuk az ablakból. Bár a két évesem remélhetőleg aludni fog éjfélkor.

Tudom, fél lehet öltözni, de akkor is már nagyon hideg lesz, ez is visszatartó számomra.

Ti mit tennétek?


2019. dec. 29. 19:33
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
71%
Mi 2 éves korukban még szigorúan tartottuk a napirendet, akármilyen ünnep vagy különleges nap volt, este 7-8 körül szilveszterkor is lefekvéshez készítettük őket, nem útnak indulni. Én emiatt nem mennék, nem a petárda vagy a hideg miatt. A gyereknek még nem élmény, a napirendje viszont felborul - nekem nem érte volna meg.
2019. dec. 29. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
35%

Biztos csak én nem értem, de mi baja lesz a 2 évesnek a hangoktól a városban? Azt hittem pár hetes gyerekről beszélünk. Azt sem értem mi történik, ha egyszer nem napirend szerint fekszik le. Màsnap elseje van, gondolom a szülei otthon lesznek, ráérnek. Én nagyon vàrtam mind a karácsonyt, mind a szilvesztert, hogy lássam a gyerekem arcát a fa előtt, kivancsi voltam mit szól a fényekhez, koccintáshoz, mindenhez. De a hétköznapokon sem feszülök be, ha a bankban van dolgom, beviszem a bankba, vagy ha egy rokonnak szülinapja van, nem fogok felugrani 7kor, mondván fürdetés. Szerintem ez nevetséges és idegesítő. Őszintén nem értem mi baja lehet egy 2 évesnek a tömegtől meg a hangoktól.

Ha pedig józan paraszti ésszel belegondolok, a vandàlok nyilvàn nem a városi rendezvényen a tömegben fognak dobálózni.


Azért meg csak nem kéne megkövezni az apukát, mert egy èvben egyszer a CSALÁDJÁVAL szeretne a megszokotton kívül más programot csinàlni. Nem házibuliba akarja vinni a gyerekét. Inkàbb anyukának kéne kicsit lazábban vennie a dolgokat, mert ebből a konfliktusból is látszik? Hogy apukának a töke tele van ezzel a merev felfogással.


8órakor egy két èves a hangos városban... jó èg :D

2019. dec. 30. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 A kérdező kommentje:

Szerencsére "apuka" nem egyszer az évben viszi a családját programra.

Az, hogy kedves utolsó, számodra nevetséges egy két évesnél napirendet tartani, különösebben nem érdekel, mindenki a saját gyerekével azt csinál, amit akar. Szerintem meg az a szánalmas, hogy a te két évesednek nincs napirendje.

Nem a város zajától féltem a fiamat, hanem a szilveszterrel járó petarda, tűzijáték hirtelen hangos zajától. Kicsit más, mint egy átlagos nap a városban, számodra tényleg nincs különbség?

Kérlek, ne ide böfögj mindenféle butaságot, csak mert nem tudod máshol kiélni a frusztrációdat!

😉

2019. dec. 30. 10:29
 14/25 anonim ***** válasza:
100%

Gyereke válogatja... Van aki nagyon jól tűri, akár kisebb korban is, akár a napirend borulást, akár az erős hangokat.


Az én fiamnál pl fontosabb a napirend. Ő nem kezeli jól, ha este nem tud a megszokott időben fürdeni, pihenni. Nappal egész jól lehet húzni vonni őt is, de az este szent. Az neki mindegy, hogy velünk vagy a nagyiékkal, de mehessen pihenni. Így én biztos nem vállalnám. De mostanra már te is biztos kitapasztaltad, hogy a ti gyereketek mennyire rugalmas.


Én is ismerek olyan 1 évestakinek szeme se rebben egy tűzijáték miatt és az sem zavarja ha nem a szokott időben mehet aludni.

2019. dec. 30. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
76%

Én nem vinnék két évest, az enyém a lakásban is félt ezektől a hangoktól annyi idősen. Sőt a nagy teherautók zajától is szorította a kezét a fülére.

5 éves korától járunk le kis tüzijátékozni, hagymácskát dobálni, bőven elég az is. 6-7 körül szoktunk kimenni. Nem írtad melyik város, Bpen még 7 évesen se vinném a forgatagba, mi jártunk régebben, de én se mennék semmi pénzért. A sok részeg ember közé, a tömegbe. Nem egy nagy móka, pláne nem egy kisgyereknek.

A napirend felborulása meg némely gyereknél visító hisztit eredményez, nálunk is ez volt - vagy a fáradtság vagy az éhség miatt, így igyekeztünk általában a napirendet tartani.

2019. dec. 30. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
29%

Én egy szóval sem írtam olyat, hogy nincs szükség napirendre, de egy évben egyszer kipróbálni egy esti programot nem a vilàg vége főleg úgy, hogy másnap mindenki otthon van... a legrosszabb, ami történhet az az, hogy megijed, sír egy picit és hazamentek. Nyugodtan le lehet pontozni, de azért lesz tápos a gyerek, mert ennyire féltve van még a zajtól is.

Abszolút nem vagyok frusztrált, de úgy csinálsz, mintha egy 12 órás repülőutat kéne megtennetek, hogy aztàn részt vegyetek egy dzsungel túrán egy kétévessel, holott csak a városon belül mozognátok, ahonnan hiphop haza lehet érni, ha mégis balul sül el.


Azt meg, hogy előttem a férjedet szidják, mint a bokrot, azt észre sem veszed, de azt, hogy èn azt mertem írni, hogy egy évben egyszer tervez ilyen kiruccanást (ugyanis egyszer van szilveszter........) azt kitűnően félre tudtad érteni :D

2019. dec. 30. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 A kérdező kommentje:

Kedves 16-os! Nem, nem lesz tápos azért a fiam, mert óvni szeretném olyan dologtól, ami bizony nem mindennapi, és igen nagy hangzavarral jár! Szánt szándékkal nem akarom kitenni ilyennek, hiszen még csak két éves, azt gondolom, hogy ő még pici ahhoz, hogy a közvetlen közelében érje váratlanul egy hangos durranás, vagyis hát elég sok, nyilván ijesztő egy ilyen picinek, és elképzelhető, hogy sírni fog. Lehet, hogy jövőre már nem, vagy két év múlva, de most még csak két éves, az alapvető emberi normákat, tulajdonságokat, szokásokat stbstb mind most tanulja, ismerkedik velük.

Tiszteletben kellene tartani azt, hogy minden gyerek más : van, aki rugalmasabb, és különösebb nyűg nélkül veszi a napirend borulást, (pl enyém is ilyen) és van, akinek könnyebb pl az esti készülődés, ha ismert szokások szerint alakul, és ezáltal kiszámíthatóbb.

Ne felejtsük el, hogy két éves kisgyerekről van, nem hat évesekről, akik már meg tudják fogalmazni az érzéseiket. Egy két évestől félelem jeléül max sírást kapunk, és nem fogjuk tudni nekik megmagyarázni, hogy " ne sírj Pistike, egy évben egyszer kibírod, hogy anyád idehozott a nagy üvöltöző tömegbe plusz durrogtatnak szünet nélkül, nem baj, ha pillanatokra megáll a szíved az ijedtségtől, bírd ki, hogy fürdés idő van de mi most a fagyban nézelődünk, talán nem leszel emiatt tápos... "

Szegény kisgyerek, mit gondolhat, miért teszi ki ilyennek az anyja...

2019. dec. 30. 22:00
 18/25 anonim ***** válasza:

Kérdező jól leírtad Te ezt, jól látod a lényeget. Régen se hiszem, hogy ez lett volna a jellemző, nem volt ilyesmi az én gyerekkoromban se, hogy Dzilveszterkor sz utcákat jártjk volna, sőt a puffogtatás se rémlik. Elvileg az én korosztályom nem is volt még tápos.

Viszont most egyre több az sni-s, viselkedészavaros, hiperaktív gyerek. Én simán ennek is betudom, sok szülő egyáltalán nincs tekintettel a gyerekre. Húzzák vonják mindenféle programra, nem baj ha nem tud az idegrendszere lecsillapodni, még a végén tápos lesz alapon. Otthon is ingerek érik ingerek hátán. Régen alig voltak programok a gyerekeknek, tv-ben mese műsor is alig, nem jártuk a plázákat, mert nem is voltak. Kevés játék otthon, sok mozgás a szabad levenőn és nem is volt ennyi viselkedészavaros gyerek. Este 7kor már àgyban voltak, az év utolsó napja se volt kivétel szerintem. Lesz még bulizni elég ideje.

2019. dec. 30. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
82%
Mi a fenének tett fel kérdést ha úgy is eldöntötte már, hogy nem megy ki a gyerekkel?!
2019. dec. 31. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 aaaaaaa ***** válasza:
34%
Jó ég :D
2019. dec. 31. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!