Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ugye nrm lehet komoly baja a...

Ugye nrm lehet komoly baja a gyermekemnek?

Figyelt kérdés
A lányom 4 éves. Sajnos nagyon rossz evő. Én mindent megprólálok. A kedvenceit főzöm. De szinte alig eszik meg valamit. Ha mégis az is pár falat. Orvosnál voltunk. Szerinte válogatós de azért voltunk labor vizsgálaton ma. Csak hétfőre lesz eredmény. Viszont addig kibírni nagyon nehéz. Pirospozsgas. Jókedvü. Sportoló gyermek. Gondolom ha valami baja lenne a sportot sem bírná. Tényleg csak válogatás? Milyen problémát jelezhet még a nemevészet?
2020. jan. 3. 20:15
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
89%
Ha energikus és jókedvű, akkor valószínűleg nincs baja.
2020. jan. 3. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
80%
Òvodàs korban sok gyereknek kicsi az ètvàgya, èletkori sajatossàg. Ha betegsege lenne, akkor lenne màs tünete is. Elhízottakkal teli vilàgban inkàbb örülni lehet, ha valaki nem ,,zabàl"
2020. jan. 3. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
81%

Oviba jár? Ott szépen eszik? Ha csak otthon válogat, akkor dőlj hátra és ne aggódj.

A fiam sem eszik meg szinte semmit. Ha igen, két falatot. 3 éves. Viszont a bölcsiben eszik, így nem zavar ha otthon nem hajlandó.


Tipp: én úgy tudom rávenni a fiamat az evésre (pl Bölcsi szünetekben), hogy semmi csábító édesség vagy keksz nincs elől. Ha kér akkor sem kap. “Nincs itthon”. És a nap végére igenis megeszi a lekváros kenyeret.

2020. jan. 3. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
Jajjj köszönöm szépen a válaszokat
2020. jan. 3. 20:22
 5/23 anonim ***** válasza:
87%
A kisebbik fiam ia fényevő, de az oviban eszik. Nem erőltettem soha semmit, már kezd itthon is jobb étvágyú lenni.
2020. jan. 3. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
80%

Nem lesz semmi baja, ne aggódj!

Én se akartam semmit megenni gyerekkoromban, most 120 kg vagyok :D

2020. jan. 3. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
30%

Válogatós...persze.


3 "válogatós" gyerek van a környezetemben, egyiknek az életében sincs rendszer. Issza a cukor lötyit egész nap, persze, hogy nem éhezik meg. Anyukák fejre állnak, követi a lakásban, egy-egy falatot adott a szájába, ha elfogadta és szó szerint ment utána a pici gyereknek, ahelyett, hoyg kötelező lett volna leülni az asztalhoz és együtt enne a család 5 étkezést naponta, kiseebbeket, nagyobbakat.


Mindhárom általam látott családban ez a gond, rendszertelen, rossz kajálás, egy mártír anyukával, aki áldozatokat hoz a gyerekért, ahelyett, hogy nevelne és határokat szabna.

2020. jan. 3. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
84%

Köszönjük Emese. Mindig olyan kva okos az, akinek nincsenek ilyen problémái, és meg van róla győződve, hogy a saját nagyszerűségének köszönhető, hogy BEZZEG az ő gyereke eszik.

Képzeld el, zsenikém, nekem kettő van. Egyik se vedel semmi cukrosat, nem kapnak nasit, legfeljebb ha már ebédeltek értékelhető mennyiséget. Asztalnál történnek az étkezések. Mindennek ellenére a lányom soha semmit nem akart megenni, inkább képes volt éhen maradni, csak ne kelljen ott ülnie és enni, annyira sajnálta rá az időt. Tökmindegy volt neki, hogy leültünk együtt, a mi kajánk se érdekelte, semmi. 2 éves kora után kezdett valamennyire enni, érdemben azóta, mióta ovis. A most 1 éves fiam pedig kezdettől egy zabagép, imád szinte minden kaját, kér a mienkből is, a nővére után egy élmény etetni.

Tudod, mit csináltam másképp? SEMMIT. Csak ő jó evő, a másik meg nem, ennyi. Pont az kell amúgy a nem evő gyerekek szüleinek, hogy az ilyen okosok még nekialálljanak ecsetelni, hogy ez az ő hibájuk. Kepzeld, aki kergeti a gyerekét a kajával a lakásban, az sem így kezdte, hanem általában már ennyire kétségbeesett, mert máshogy nem eszik egy falatot sem. Az én lányom képes volt szó szerint egész nap nem enni, legfeljebb 3 falatot, de azt is csak már estefele egésznapos koplalás után.

Fogalmad sincs a problémáról, de azért muszaj beleokoskodni, hogy érezd, hogy te bezzeg nagyszerű szülő vagy.

Kérdező, ne aggódj, éhenhalni nem fog. Ha aktív, akkor nagy baj nincs.

2020. jan. 3. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
74%

A 7-es egy zseni 😂

A lányom fényevő, a fiamat nem győzöm etetni. 9 hónaposan többet eszik egy-egy étkezésre, mint a 4 éves nővére. És nem, nem kergettem a nagyot sem egy falatért, édességből se eszik soha egy "egész adagot" (pl: fél keksz, negyed rudi), nincs cukros lónyál se itthon. Ezt rakd össze! ;)

2020. jan. 3. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
Nekem édességgel is kergetnem kellett, még a dörmit is úgy kellett beleimádkoznu, hogyha mást nem, legalább azt a piskótát(vagy házi csokissütit) egye.
2020. jan. 4. 04:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!