Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kisfiam 5 éves, kislányom...

Kisfiam 5 éves, kislányom 2,5. Állandóan piszkálják egymást. Főleg a nagyobb a kicsit. Ritkán a kicsi a nagyot. Mit lehetne tenni, hogy békén hagyják egymást?

Figyelt kérdés

Sokat játszanak békében egymással.

De a nap 70 százalékában piszkálják egymást. A kicsi persze azonnal visít. Már égnek áll a hajam tőlük.

:(


2010. júl. 22. 15:19
 1/8 anonim ***** válasza:
70%

Jaj ne! Azt hittem kinövik az enyémek!! De látom nem!

Egy 28 hónapos, és egy 8 hónapos gyerek anyukája...

2010. júl. 22. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ezek tök normális dolgok. Nekem 2 és 6 éves fiaim vannak. S ezt csinálják ha nem játszanak.
2010. júl. 22. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Próbálj meg olyan játékot adni nekik, amelyik mindkettőt leköti, esetleg együtt is játszhatják. Bár ez nehéz, mivel különböző neműek és korúak. Tehát egy idő után biztosan piszkálni fogják egymást. Ez egy ilyen időszak, törődj bele.
2010. júl. 22. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

mi még a mai napig piszkálódunk a hugommal ő 19 én 25

kitartás!testvéreknél már csak így megy :-DD

2010. júl. 22. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Szóval törődjek bele!?!?


És hogy kezeljem?

Büntetés, rászólás.

Mert enm használ semmi.

Mostanán, ha veszekednek, megkérdezem, hogy szeretitek egymást?

Akkor mondják, hogy igen.

Én mondom: akik szeretik egymást, azok nem bántják a másikat.

És akkor abba hagyják.

De ezt nem mondhatom naponta 1000X!

2010. júl. 22. 16:26
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Büntetés-rászólás ideig-óráig használ.

Ne törődj bele,próbáld meg lecsökkenteni a huzakodásra alkalmat adó időt,mégpedig elfoglaltsággal,játékkal.Játszhatnak együtt,vagy külön külön is.

Az enyémek 7,5 éves fiú,és 3 éves lány.Rájöttem,hogy akkor akaszkodnak össze amikor unatkoznak.Ezért kitöltöm a napjaikat,amik nagyjából egyforma rendszerességgel zajlanak,és a házimunkámhoz is igazodik.

Reggeli után a lakásban játszanak,majd mindennap délelőtt,és délután is bicikliznek,homokoznak az udvaron.(én addig teregetek)Itt nagy a tér,tuti elfoglalják magukat.

Ezután megint lakásban játék (én összedobom az ebédet)

Ebéd után megnéznek közösen egy DVD-t,ami lényeges,hogy mindkettőt lekösse,pl Tom és Jerry,Scooby-Doo.

Ezután egy kicsit odafönn játszanak,majd megint megyünk az udvarra.

A lényeg,hogy ne töltsenek semmivel 1 óránál több időt,mert tuti megunják.

Ha a kicsi végkép nem hagyja a nagyot,akkor ha van időm,akkor leülök vele rajzolni,gyurmázni.De ha épp főzök,vagy takarítok akkor nekem is "segíthet".Így a nagyobbnak is van magánélete....

Utálom én is a napirendeket,meg mindent ami kényszer,de mióta így csinálom,azóta nagyságrendekkel könnyebb az életem,a párom is megjegyezte,hogy esténkén mennyivel nyugodtabbak és jobb kedvűbbek vagyunk mind a hárman...:))

Ja és kb 3 nap alatt hozzászoktak a rendszerhez(amit nem is tudnak,hogy van), én nem is gondoltam,hogy ilyen egyszerű a megoldás.

2010. júl. 22. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Ma tudatosan állítottam össze a napunkat. Hogy tényleg ne legyen idejük egymással sokat foglalkozni. És tényleg nyugisabban telt a napunk.
2010. júl. 23. 23:32
 8/8 anonim ***** válasza:
...
2010. júl. 25. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!