Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 5-6 éves kislányotoknak...

5-6 éves kislányotoknak milyen mesekönyveket olvastok? Mik a kedvencek?

Figyelt kérdés

2020. febr. 28. 23:06
 1/7 anonim ***** válasza:
87%

Lányaimnak amiből olvasok:

Az angyali esti mesék, - ennek 4 kötete van, 20 mesét tartalmaz, mind mind tanuló jellegű. Most készülők megrendelni a következő kötetet.

Az én gyerekkori mesekönyvemből A megpatkolt boszorkány.

Van disney mesék kötetünk is esti mesére tehát 5-8 percesre lerövidítve de borzalmasan le van butitva a mese. Mesék kincstára

Benedek Elektől Többsincs királyfi

H. C Andersen A szerencsetündér sárcipője

Pintér Pálné A csodakút tündére.

Telerekesz üzlete és más mesék

Komjáthy Istán Mondák könyve

Persze megvannak a klasszikus Pinnokió, Susi és tekergő, hófehérke, egy bogár élete, dzsungel könyve, oroszlán király stb mesék.

De jobban kedveljük a nem klasszikus meséket.

2020. febr. 29. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
87%

Megvannak az én könyveim, kisgyermekek nagy mesekönyve vagy 100 mesével, amdersen, négyszögletű kerekerdő, mosó masa, gőgös gúnár, sicc, dörmögő, meg egy rakás más könyv, pár a szüleim gyerekkorából(öreg néne őzikéje, iciri piciri), aztán vannak az újak, a vidám mesék a kedvenc, lánytörténetek, mesélj nekem kötetek, a boszi seprűje, dr seuss a kalapos macska(utobbi kettot imadja), verses mesebol egy csomo, heidi, micimackó kötetek, képregények valami lovastáborról, szorongásoldó mesekötetek, alvássegítők, lexikonok(képes), disney aranykötet csak a fel van, nagyon rossz.


Azokat szereti amiben kép is van, még nem kötik le, ha fél oldalt csak úgy kép népkül mesélek, kivéve, ha én találom ki. Van egy macskánk, róla mesélek vicces megtörtént dolgokat, vagy verset mondok, amikre még emlékszem(altató az ő nvével balázs helyett, bóbita).

2020. febr. 29. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
86%

Pálcika cica

Mazsola

Donna Bella

Pettson és Findusz

Bori

Most ezek a slágerek nálunk.

2020. febr. 29. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
88%

5.5 eves kislanyom van, jelenleg csak is kizarolag mancsorjarat, lego mesek johetnek szoba, konyvben is. Igy sokszor magamtol meselek.


Mas meseket meg sem hallgat, igy hiaba a rengeteg szep mesekonyv :( Nekem rossz, hogy ott vannak az andersen mesek, megvettem a teljes disney sorozatot, mirr murr, mazsola es tade stb ha elkezdem meselni inkabb kikuld, hogy o aludna :(

2020. febr. 29. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
37%
Akinek a mesét nem szereti a gyereke, az átöleli közben, torzítja a hangját szereplőként és a vicces részeknél megcsikizi/puszilgatja közben?
2020. febr. 29. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
88%
Nálunk a Gyermekek Bibliája, a Legszebb tündérmeséim, az 5 Boribon-mese - ünnepi kiadás, a Járom az új váramat és az Angelina - Nagyvárosi balerina a nagy kedvenc.
2020. febr. 29. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a vàlaszokat! Nagyon sok jò ötletet adtatok!


Kislànyom 5,5 èves. Egèsz pici baba kora òta minden este olvasok neki. Szinte mindig volt kedvenc. Mostanában viszont kevèsbè látom rajta a lelkesedèst. Sok könyvet hozok ki a könyvtàrbòl, de valahogy nem sikerül eltalàlnom az ízlèsèt.

Emiatt szerettem volna kicsit ötleteket gyûjteni.

Mi ezeket olvassuk:

Bruno könyvek

Disney mesék

Julia Donaldson könyvek (tudom màr kicsit nagy hozzá, de szereti ès így a kistesòval is van közös mese)

Kicsi Mimi mesèk

3-5-8 perces mesèk

A Tulipán csoport mesèk

Mesèk lányoknak

Boldogságvarázslás

2020. márc. 1. 15:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!