Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Játszótéren odajön hozzánk...

Játszótéren odajön hozzánk egy kisgyerek és elveszi a fiam autóját hogy azzal most ő játszik meg az övé. Némely szülő ilyen béna hogy így nevel gyereket?

Figyelt kérdés
Legszívesebben adtam volna egy taslert annak a gyereknek, szemtelen és pofátlan hogy csak úgy odajön nem is ismerjük egy az és kisajátítja magának a mi általunk vitt játékot. Az ilyentől én rosszul vagyok, miért nem lehet azt a gyereket normálisan megnevelni hogy előbb kérdezze meg egyáltalán játszhat e vele.
2020. máj. 18. 16:54
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
92%
Minden gyerek így kezdi... Inkább az a szülő hibája, hogy nem figyelte, mi történik és nem avatkozott közbe.
2020. máj. 18. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
94%
Hát ez egy jó kérdés. De ha az anyja nem neveli meg, akkor én biztos szelíden elvenném tőle és közölném vele, hogy nem, nem a tied. Akkor úgyis sírva megy anyuhoz aki így talán kénytelen lenne foglalkozni a porontyával. De sajnálnám a gyereket mert ezek sose az ő hibájukból alakulnak így.
2020. máj. 18. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
96%
Mekkora a gyerek? Nyilván a szülő hibája, hogy hagyja. De pl. egy 2 éves még nem nézi, hogy igazából mi az övé és mi nem. A szülő dolga megtanítani erre. Ha ő ezt nem teszi meg, nyugodtan magyarázd meg neki, hogy ez nem így megy, a játék a kisfiadé, nem veheti csak úgy el tőle, meg kell előbb kérdezni. Ha szülő ezután nem kapcsol, akkor ott tényleg baj van. A tasler nyilván túlzás.
2020. máj. 18. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
4 éves lehet kb.
2020. máj. 18. 17:16
 5/18 anonim ***** válasza:
60%

Egyáltalán nem biztos, hogy rosszul nevelték attól, hogy egyszer előfordul. Ha rendszeres, akkor igen. Ha viszont egyszer csinál ilyet, erre rögtön rászólnak, és elmagyarázzák neki, hogy ez nem így megy, akkor nincs semmi gond.


A kis unokahúgom édes, cuki, kedves... tényleg tündér. Egyszer ő is elvette a játszótéren egy másik gyerek kisautóját kb. kétéves korában. Elmondtuk neki, hogy egyrészt az eleve nem az övé, másrészt még ha az övé lenne, akkor sem vesszük ki Pityuka kezéből, ha ő épp játszik vele. Visszaadta, megértette, többet nem volt ilyen.


Kisgyerekek tudnak érdekeset alkotni, nem kell erre nevelni őket. Ne ítéld el rögtön a szülőket.

2020. máj. 18. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
84%
Nagyon max. 3 évesen még belefér (népi megfigyelésem szerint olyan 2 évesen sokaknál szokott lenni egy olyan időszak, amikor mindent begyűjt, bárkié), 4 évesen viszont már ciki, nekem gyanús lenne, hogy van valami viselkedészavara és/vagy elhanyagolt érzelmileg. Sajnos ilyenkor, ha nincs ott a szülő, hogy elnézést kérve visszaadassa vagy legalább bármit kommunikáljon róla, hogy "de kisfiam, az nem a tiéd, előbb kérdezd meg", akkor muszáj neked konfrontálódnod, hogy "kisfiú az nem a tiéd, add vissza szépen".
2020. máj. 18. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
76%

4 éves gyerektől ez teljesen normális élettani viselkedés forma. Ebben a korban az óvodában is ez megy. Ez nem rosszul neveltség kérdése. Az már más tészta, hogy a szülőnek ilyenkor közbe kellene lépnie, és elmagyarázni, hogy nem vesszük el más játékát.

Kérdező azért te sem vagy kismiska, hogy lekevernél egyet egy négy évesnek, mert úgy viselkedik, mint ez a korosztály.

2020. máj. 18. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
44%
Felenk a játszótéren mindenki játszhatott mindenki jatekaval.
2020. máj. 18. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
89%
Játszhat is, csak ne a másik kezéből vegye ki. De ezt simán meg lehet beszélni még a legkisebb gyerekkel is, megütni semmiképpen sem kell. De még neveletlennek titulálni sem.
2020. máj. 18. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
69%

Szerintem ciki a szülőre nézve, négy évesen pláne.

És hülyeség, h oviban is ez megy, meg korának megfelelő viselkedés... Oviban pont hogy szocializálódni tanul meg, azt, hogy a játékot elérjük, stb

2020. máj. 18. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!