Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Valóban tudnia kéne ezeket...

Valóban tudnia kéne ezeket egy 3 évesnek?

Figyelt kérdés
Oviban már többször mondta az óvónő, hogy csak az én fiam nem öltözik egyedül. Pulóvert nem sikerül néha levenni meg a cipzárt felhúznia, többit már tudja, de az óvónő azt is elvárná, hogy kiforditsa és összehajtsa a ruháit. Azt is mondták, hogy nem akar ceruzával színezni meg mindig csak egy színt használ ami problémára utal. Egy barátnőm óvónő és teljesen kiakadt ezen, hogy egy kiscsoportos gyerektől ezeket elvárják. Azt mondta ha erőltetik a színezést vagy bármit majd később ez miatt lesz szorongó, gátlásos. Kinek van igaza szerintetek? Gyakoroljuk itthon ezeket, de nem mindig sikerül neki a pulóver levétel pl.ez tényleg ilyen nagy probléma egy 3 évesnél?
2020. jún. 2. 19:31
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
92%
Az enyém se tudott ilyeneket, és 4 éves koráig neki is csak a kék volt a szín, semmi más nem létezett.
2020. jún. 2. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem nem kellene még tudnia. Ez nem verseny.
2020. jún. 2. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
88%

Abszolút nem probléma.

Jézusom, hisz még csak 3 éves!

Egyébként otthon játékosan fejlesztgetheted a készségeit és tanítgathatod, de hidd el, abszolút nem elvárt hogy mindezt önállóan is meg tudja csinálni.

2020. jún. 2. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
71%
Biztos minden szülőnek ezt mondja.
2020. jún. 2. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
82%

Persze,hogy tudnia kell. A piritost is meg kell csinálnia,meg az ebédet is.

Csak nem most.

Némelyik óvónő fordítva ul a lovon és tisztelet a kivételnek,iszonyat lusták.

Aztán a gyerek még öltözzön 3 évesen,mert nekik úgy könnyebb az élet.

Az én fiam 3 és fél éves,a nadrág le és felvétel megy neki. A póló meg nem.

A rajzolast meg utálja. Bármi mást szívesen csinal. Fest,gyurmazik,ragaszt de a színezés nem az ő asztala.

Ez van.

Mindent nem fog szeretni a gyerek és kész.

2020. jún. 2. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
79%

Bölcsiseimből indulok ki (3, 3 és fél évesek) most mennek oviba. Nagyon ügyesen vetkőznek egyedül, kivétel 2-3 gyerkőc, de ők több területen picit el vannak maradva a társaiktól.

Az is lehet, hogy szimplán nincs kedve egyedül öltözni, vetkőzni a gyermekednek. Nálunk is van ilyen, nincs ezzel semmi gond.

Szülőtől hallottam, hogy beiratkozáskor kaptak az ovitól egy listát, hogy mire megy a gyerek, mit kellene tudnia...🤷😲

Elhiszem, hogy oviban sokan vannak, kevés az óvónő, de akkor rakjanak össze egy olyan napirendet, ahol mindenre van elég idő. Ne a gyereket meg a szülőt izélgessék.

2020. jún. 2. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
91%
Az oviban nem nagyon öltöztetik őket, elvárják, hogy csinálják meg egyedül. Persze emiatt elég hamar önállósodnak is. Viszont a rajzolás, színezés még tényleg nem is elvárható.
2020. jún. 2. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
88%

Én még emlékszek arra, hogy mikor mi ovisak voltunk, kiscsoportban az ovónők adták fel a kabátot meg a cipőt is ránk, ha az udvarra mentünk, mert sokaknak csak a levetkőzés ment. (Aztán ovi végére kb a csoport fele már a fűzőt is be tudta kötni.)

Pulóverre nem emlékszek.

De a színezés aztán úgy hülyeség, ahogy van. Most 19 éves vagyok, de max számítógépen GIMP-ben színezem ki a beszkennelt rajzaim. Papíron soha, annyira utálok színezni. Egy 3 éves miért kellene színezzen, ha nem szeret?

2020. jún. 3. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Dolgoztam már oviban, suliban is. Az óvónőtök elakadt valahol a szocializmus dogmáinál, vagy mert idős, vagy a szülei hatására. Magyarán: nem várható el a három évesektől, hogy tudja, azonban ösztönözni érdemes, kedvesen és türelemmel, hogy próbálkozzon egymaga, és ha még mindig nem megy, akkor a felnőtt kell, hogy segítsen neki. Az önálló törekvését, pláne sikerét dicsérni kell.
2020. jún. 3. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Az előző vagyok, elfelejtettem témára bontani, mire gondolok. Az öltözködésről írtam.

Ellenben a rajzolás, óvodás korban nem igazán készség, képesség kérdése, hanem vágyé, és végképp nem technikai kérdés. Tilos tanítani rajzolni. Az óvodás rajz olyan, mint felnőtteknél az írásnak a grafológus általi elemezhetősége. Az óvodás nem azt rajzolja, amit lát, hanem az ismereteiről és érzelmeiről rajzol (szinkretizmus). A rajza pedig pszichológiai szemmel épp úgy elemezhető, mint a felnőttek írása.


El lehet képzelni, mennyi "értelme" volna, ha a felnőtteknek megtanítanák, hogy "Kovács úr, kérem, ne így kanyarítsa az R betűit! Ja, és tartsa az egyenes sort, kérem!"

Gondolom, nem kell ecsetelnem, miről szól a grafológia, azaz íráselemzés. Az írás ösztönös, a lélek vetül ki benne.

Akárcsak az óvodások rajzában. Utóbbi tökéletes lenyomat arról, hogyan érzi a helyét a gyerek a családjában, milyenek a viszonyok, arányok, miért lelkesedik, mi nyomasztja (szorongás, trauma), mi tetszett neki a napokban stb.

2020. jún. 3. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!