Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nem vallásos cserkész szövetsé...

Nem vallásos cserkész szövetség van Budapesten?

Figyelt kérdés
Nem vallásos család vagyunk, de a cserkészet nagyon tetszik a fiamnak.
2020. jún. 16. 19:25
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
84%

A cserkészet vallásos szervezet, az egyik fő eleme a hit, nem véletlen jelmondat, hogy "Isten, haza, embertárs".

De miért baj, ha vallásos csapathoz csatlakozik? Biztos, hogy nem néznék ki emiatt, a mi csapatunkban is van nem keresztény tag.

2020. jún. 16. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:

Volt 2x idáig de nem tetszett neki mert imádkoztak, nem csak cserkészkedés volt. Olvastak bibliából, énekeltek.

Ha akarna járhatna de nem tetszett neki, így nem is erőltettem. Fiamat inkább az a része érdekli ami a természethez közeli.

2020. jún. 16. 19:49
 3/27 anonim ***** válasza:
52%
Tök tudatlan vagyok a témában, de én nem értem, miért kell a kettőt összekötni?? Eddig nem is tudtam, hogy a cserkészet ilyen itthon.
2020. jún. 16. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
77%
Nem lepontozni kell, gondtam hátha valaki elmagyarázza, miért imádkoznak az erdőjárás után, és miért nincs nem vallásos cserkészet, hiszen manapság gyakori, hogy nem nevelik vallásosnak a gyerekeket.
2020. jún. 16. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
82%

Értem. Pedig a kettő (jó esetben) együtt jár, sajnos.

Vagy kössön kompromisszumot a helyzettel akkor, vagy járjon el a kis barátaival kirándulni meg táborozni, vagy nézzetek ilyesmi köröket ahol ez áll a középpontban, más megoldás nem hiszem hogy van.


#3 a cserkészet alapítója ezt ilyennek álmodta meg Angliában, és Amerikában meg egyéb helyeket egy elrózsaszínült, felhígult verziója van csak a cserkészetnek, ahol sütiket árulnak csupán és minden happy. Ha benne lennél, látnád, hogy hit nélkül az alapja vész el az egésznek:) úgy is buli lehet persze, csak az nem cserkészet, hanem inkább vmi szabadidős hobby.

2020. jún. 16. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
62%

Szerintem teljesen érthető miért nem akarja vallásos csoportba küldeni a gyerekét a kérdező. Nem kell, hogy átmossák a fejét mindenféle butasággal, amiben amúgy sem hisznek a kérdezőék.

Bár azt mondjuk meg én nem értem, hogy miért lenne jó cserkésznek lenni. Elavult dolog az is, inkább túrázós, kirándulós programokat keressenek.

2020. jún. 16. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
53%

#6 nem baj, ha nem érted, nem kötelező annak lenni:)

Aki nem örül neki, hogy ennek része a hit, az nyugodtan alapíthat olyan szervezetet, meg közösséget, amilyet szeretne. De a cserkészet így jó, ahogy van, nem kell bele semmiből se több, se kevesebb. Aki benne van, az tudja szerintem, miről beszélek.

2020. jún. 16. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
69%
Szerintem többet értek azzal, ha kirándultok vele, esetleg a kis barátait is vihetitek, vagy azoknak a szüleivel együtt. Én sem vinném vallásos közösségbe úgy, hogy mi nem vagyunk vallásosak. Csak összezavarodna.
2020. jún. 16. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 A kérdező kommentje:

2 órás foglalkozáson 1 órát bibliát olvastak értelmeztek.

Most ez egy természet imádó gyereknek csalódás volt. Nem is foglalkoznak semmi normális kültéri dologgal.

2020. jún. 16. 21:04
 10/27 anonim ***** válasza:
82%
Totál érthető, hogy nem tetszett neki.
2020. jún. 16. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!