Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ha valaki évvesztes, akkor is...

Ha valaki évvesztes, akkor is 3 évesen megy oviba?

Figyelt kérdés

Csak akkor 4 évig fog járni? Vagy akkor 4 évesen kell kezdenie az ovit?

Úgy tudtam, 3 éves kortól kell oviba menni mindenképp


2020. jún. 17. 15:15
 1/10 anonim ***** válasza:
66%
Az óvoda a betöltött 3. év utáni szeptember 1.-től kötelező. Tehát például most azoknak a gyerekeknek lesz kötelező ebben az évben, akik 2016. szeptember 1. és 2017. augusztus 31. között születtek. Viszont vannak olyan gyerekek akiket már a most véget ért tanévben vittek, pedig csak a következő tanévben lesznek óvoda kötelesek. Ők majd 2x járják valamelyik csoportot. Általában a nagycsoportot szokták 2x járni.
2020. jún. 17. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
54%
Én évvesztes voltam, és 4 évig jártam oviba, a nagycsoportot kétszer jártam.
2020. jún. 17. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
73%
igen, és akkor 4 évig lesz ovis
2020. jún. 17. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Tehát aki pl szeptember 5-én vagy 15-én tölti a 3-at, az nem következő év szeptemberben megy oviba, ugye?
2020. jún. 17. 15:47
 5/10 anonim ***** válasza:
84%

A nagylányom októberi, majdnem 4 éves volt, amikor kezdte az ovit, mert előző év augusztus 31-ig nem töltötte be a 3-at.

Tehát aki szeptember 5-én született, az a következő évtől ovi köteles, de ha van hely és felveszik, akkor járhat előbb is, vagy kezdhet év közben.

2020. jún. 17. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
20%

En ugy tudom, ilyenkor felevkor is van beiratas. Pl oktoberi gyerek februarba kezd.

De mehet pl szeptembertol is mert ovi 2,5eves kortol van.

2020. jún. 17. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
80%
Nagyon sok helyen az ovik is dugig vannak mint a bölcsik és csak azt kötelesek felvenni aki aug.31.-ig betölti a 3 at. Az én lányom okt.i azt mondták nem is vigyem beiratni majd csak jövőre. Év közben csak akkor van átvétel ha van rá lehetőségük, helyük.
2020. jún. 17. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
És ilyenkor bölcsibe rakják az emberek a gyereket? Vagy a gyes lejárta után mihez kezdenek? Mert ugye, vissza kéne menni dolgozni
2020. jún. 17. 18:02
 9/10 anonim ***** válasza:
7 es vagyok. Elvileg igen. Nálunk pont ez a szitu, még tavaly igényeltem neki szeptembertől bölcsit holnap derül ki pont, hogy kapott e helyet. Persze tuljelentkezés van itt is. Ha nem , marad a magánbölcsi mert dolgozni meg kell gyes után és a munkahelyem is vár már vissza.
2020. jún. 17. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
0%

Azt kötelesek felvenni, aki aug. 31-ig tölti a 3 évet.

Aki pedig aug 31-ig a 2,5-et, azt felvehetik (feltételes mód), amennyiben van hely és minden oviköteles körzetest felvettek.


"Vagy a gyes lejárta után mihez kezdenek? Mert ugye, vissza kéne menni dolgozni"


Ha van kistesó, akkor az is megoldja a problémát.

2020. jún. 17. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!