Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Titeket zavarna, ha mindig...

Titeket zavarna, ha mindig csak az egyik gyereketeket dicsérnék míg a másikat majdnem soha?

Figyelt kérdés

Az egyik gyerek szépségéről, bájáról, tehetségéről mindenki ódákat zeng, míg a másikat a kutya sem dicséri. Persze rajtunk, szülőkön kívül.

Igen, a többet dicsért gyereknek van egy különleges hajszíne és szeret szerepelni.

A másiknak átlagos hajszíne van és ő kevésbé szeret a társaság középpontjában lenni. De egyébként őt is nagyon szép és tehetséges, csak szerény.

De ha jelen van mindkét gyerek, nem úgy illene, hogy mindkettőre mondjanak valami pozitívat?

Ha ti lennétek a szüleik, hogy kezelnétek ezt, hogy ne alakuljon ki benne komplexus?


2020. jún. 18. 18:03
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ki dicséri? Idegen nem érdekelne. Családtagnak meg elmondanám a gyerekek jelenléte nélkül, hogy Katikának nagyon rombolja ám az önbizalmat, ha mindig csak a Zsuzsika van dicsérve.
2020. jún. 18. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
91%
(Egyébiránt nekem vörös hajam van, nem is kicsit, a húgom meg barna és nálunk is mindig a "jaj hogy neked milyen gyönyörű hajad van" volt a duma mindenkitől, a húgomat meg eszre se vették. Nem okozott neki törést és nem nem lettem beképzelt. Iskolában igencsak szívás volt vörös hajúnak lenni, a gyerekeknek nem gyönyörű volt, hanem rohejes és csúfolni való....)
2020. jún. 18. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
26%
Miért kéne mindketött megdicsérni Egyszere?
2020. jún. 18. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
13%
Ugyan, ne foglalkozz vele, a gyerek szerintem észre sem veszi.
2020. jún. 18. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
A lényeg az,amit otthon kap. Nálunk apám mindig csak a nővéremet dicsérte. Okos volt,cserfes,szép haj..én kevesbé. Sajnos szorongok és jó adag komplexusom van,sosem fogadtam el magam igazán,pedig anya dícsért. Csak apám szart le. Ha mindkét szülő ugyanúgy kezel 2 gyereket, nem lesz gond.
2020. jún. 18. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

4es

Gondolod? Vannak emlékeim kisovis koromból is amik fájnak.. "ez a szép,okos nagylányom, ez meg a kicsi". Ez volt a bemutatás. Rosszul esett. Mikor kisebb voltam,bénának hívott..

2020. jún. 18. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
19%
4-es vagyok, igen gondolom. Kit érdekel az idegen néni véleménye? A szülőké annál inkább.
2020. jún. 20. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!