Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mi a megoldás a dadogása?

Mi a megoldás a dadogása?

Figyelt kérdés

Röviden a történet.

Iskolaba készül a gyerkőc. És kb egy hónapja elkezdett dadogni.

4 éve már, hogy az apjától külön élünk. Megszokott dolog neki ez a kéthetenkénti lathatás. Lényeg az hogy 4 éve szülőkkel élünk.

A magánéletemet sosem hoztam haza. Semmi komolyabb nem volt a 4 év alatt. Rá sem bírtam nézni az ellenkező nemre.

Most megismerkedtem egy férfival akit haza is hoztam bemutatni fel év után. A gyerkőc szereti, de a szüleim nem fogadjak el. Ebből van napi szinten vita és azóta dadog a kicsim.

Megoldás lenne az, hogy elhagyom a pasit? Vagy költözés? Nem tudom mi lenne a helyes. 😢 lelkem melyen érzem, de kell a megerősítés. Ha rossz a téma bocsánat.


2020. jún. 19. 21:27
 1/5 anonim ***** válasza:
23%
Én is szoktam dadogni,szerintem nem nagy baj.
2020. jún. 19. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem kérj szakembertől tanácsot. Gyermekpszichológus, logopédus. Annyit megér. Lehet egyszerűbb a megoldás mint hinnéd és még a kapcsolatodat sem kell feldobod.🙂
2020. jún. 19. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
93%
Jól érzed, hogy valószínűleg ez pszichés. Nem tudod ezt megbeszélni a szüleiddel?
2020. jún. 19. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

A megoldás az, hogy nem stresszelitek a gyereket. Nem a pasival van a baj, hanem a napi szintű vitával.


Engem 3.-4.-ben vittek logopédushoz és rövid ideig pszichológushoz is, de a 8. utánni nyáron mégis szebben beszéltem, mint mikor vittek. Az volt a legnyugisabb nyaram.

2020. jún. 20. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Az ilyen pszichés jellegű problémával jobb ha elviszed szakemberhez.

Bár tapasztalatom szerint csodát ne várj, beszélgetnek vele, aztán vagy elmondja, hogy mi bántja vagy nem.

Az én fiam pl. tépte a haját. Jártunk vele pszichológushoz, ő az első alkalomtól kezdve folyamatosan dumált, mindent elmesélt, mi történt vele a suliba, otthon, bármit, nem volt a bizalommal gond. De ezeket nekünk is elmondta. Aztán mondta is a pszichológus, hogy ebben nincs tapasztalata, vigyük el a Vadaskertbe. Évente egyszer van ilyen csoport. Mire oda kerültünk volna, elmúlt magától.

Soha nem fogom megtudni miért csinálta és miért oldódott meg.

Valószínűleg nálatok is, ha rendeződne ez a vita dolog, akkor megoldódna. Amúgy a költözés nem megoldható? Ha egyébként működik a dolog, én nem adnám fel a párkapcsolatom emiatt. A szüleidnek valószínűleg senki nem lesz jó, és életed végéig nem maradhatsz egyedül. A gyerek is felnő, akkor mi lesz veled magányosan?

2020. jún. 20. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!