Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Vállalnátok így a gyerekeket?

Vállalnátok így a gyerekeket?

Figyelt kérdés

Tudom, nem itt kellene ezt kérdezgetnem, és nem fogok strigulákat húzni, hogy megtartani vagy ne, de hátha akad, aki tudna tanácsot adni, mert teljes tanácstalanságban vagyok jelenleg.


Van 2 ikergyerekem, akiket szeretek és imádok, de nagyon izgágák és elevenek, egy percre nem tudnak megülni, főleg a lány.

Most megint terhes vagyok, szintén ikrekkel, és tanácstalan vagyok, hogy most mi legyen. Az ikrek 2 évések, és nem bírnék el egyedül 4 három éves kor alatti gyerekkel. Fogalmam sincs, hogy mit tegyek, hogy most tarsam meg, ne tartsam meg. Lassan kifutok az időből, el kellene dönteni. Párom mellettem van, bárhogy is döntök.

Az a baj, hogy nem lenne segítségem, mert a férjem tizenkettőzik, a legközelebbi rokon meg 120 km-re lakik.



2020. aug. 2. 19:16
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
91%

Én vállalnám, de ez én vagyok.

Mindenki más,máshogy áll a dolgokhoz,máshogy bírja stb...

2020. aug. 2. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
78%

Hát, jó kérdés. Nagyon nehezen tudnám magam abortuszra rászánni, bár nem ítélem el.

De tudatosan úgy szültem 3 gyereket, hogy tudtam, a 3 pár nagyszülőre bármiben számíthatok.

A te helyzetedben 1 gyerek is bőven elég lenne, ikrek után kézzel-lábbal védekeztem volna.

2020. aug. 2. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
82%
Ha már megfogantak, akkor igen.
2020. aug. 2. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
83%
Én sem ítélem el, aki a saját helyzetének tudatában elveteti a babá(ka)t, de én biztosan megtartanám - ha az anyagi körülmények adottak, persze. (Nyomorba nyilván nem szülnék gyereket.) Nagyon nehéz lesz, persze, de ha ott vagy helyben, úgyis megoldod a felmerülő problémákat... De a helyzetedet tényleg te ismered. Bárhogy is döntesz, kitartást!
2020. aug. 2. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
97%
Ha a párkapcsolatom stabil, lakás, munka stabil akkor megtartanám
2020. aug. 2. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim válasza:
76%

Ha jól értem a helyzetet, akkor nem az a probléma, hogy 4 gyereked lenne, hanem, hogy ennyire közel vannak korban egymáshoz és pont most igényelnének sok figyelmet.


Abszolút nincs senki aki tudna segíteni? Nem feltétlen kell rokon legyen, hanem egy barát(nő), szomszéd néni, vagy esetleg bölcsőde? Ha tényleg nincs, akkor csak azon múlik, hogy meddig tudod a határaidat tolni. Nyilván így vaktában mi nem tudjuk behatárolni, hogy az első ikrek mennyire sok energiát igényelnek Tőled, azt pedig végképp senki sem tudja megjósolni, hogy az óvoda, illetve kisebb tesók hogyan befolyásolják, milyen hatással lennének egymásra.


Szép dolog ennyi gyereket nevelni, de úgy gondom, hogy teljesen egyedül nincs vagy csak nagyon kevés embernek van kapacitása és nem szégyenletes dolog beismerni, hogy nem megy. Ha úgy érzed, hogy ez túl nagy falat, akkor sztem helyesebb döntés 2 gyereket felnevelni tisztességesen, úgy, hogy mindent megkapnak, mintsem 4-et nevelni, úgy, hogy nem tudsz 4 felé szakadni.

2020. aug. 2. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
89%

Nem tudsz felvenni egy házvezetőnőt? Már az nagy segítség, ha vslaki kitakarít, bevásárol, esetleg meg is főz.

De most nagy divat a pótnagyi. Pár órára elviszi lefárasztani a nagyokat.

De ott a bölcsi is, mint lehetséges opció.


Ha tényleg csak a sok feladat a baj, akkor arra van megoldás.

2020. aug. 2. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
61%
Bölcsi munkáltatói nélkül szinte kizárt. Akkora túljelentkezés van, hogy még a magán intézményekben is kérik.
2020. aug. 2. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
82%
3 gyerekeseknek úgy tudom, alanyi jogon jár a bölcsi, nem kell hozzá munkáltatói.
2020. aug. 2. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
55%
Nem leszek népszerű, de én nem vállalnám.
2020. aug. 2. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!