Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nagyinál alvás után. Mit tegyek?

Nagyinál alvás után. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Igazából tapasztalatokra, véleményekre lenne szükségem. 4 éves a fiam és mostanában kezdett 1-1 éjszakát a nagyszülőknél aludni. Ott csak vele foglalkoznak, itthon van egy kisebb tesója, lesik minden kívánságát. A problémám az, hogy amint hazajön, onnantól semmi nem jó, napokig csak a nyűgösködés megy, kiállhatatlan lesz, nagyon furcsán viselkedik.

Nálatok volt ilyen esetleg? Mikor múlik el? Örülök neki, hogy ott jól elvan és szeretik, de itthon így elég gáz 😆

Köszönöm szépen előre is, ha írtok!



2020. aug. 8. 06:26
 1/8 A kérdező kommentje:
Ami még kimaradt: ha hazajön, a tesójával is nagyon undok, nehezen viseli el, pedig már elég jól kijönnek egymással.
2020. aug. 8. 06:27
 2/8 anonim ***** válasza:
46%
Amikor megszokja a testvérét-már ha okos vagy, és a kicsit nem ajnározod.
2020. aug. 8. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
88%

Nálunk szerencsére egyik gyerek sem undok, ha a nagyinál alszik egy-egy napot.

Ha viszont egy hétig ott alszik valamelyik gyerekünk, és hazajön, olyankor kifejezetten sokat játszik a tesóival és egész nap azt hallgatom mindhármójuktól, hogy úgy hiányoztál.

2020. aug. 8. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
40%
Aludjon ott a kicsi is.
2020. aug. 8. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
90%
Nálunk is így volt, ahogy nálatok. 1 nap alatt visszarázódott, azt meg kibírtuk valahogy. Onnantól, hogy a kistesó is elég nagy lett, együtt mentek a mamához, de a viselkedése akkor is más volt az első itthoni napon (a kicsié nem). Én annak tudom be, hogy a mamánál több édességet, nasit kapnak, máshogy főz, mint én, de lehet, hogy más oka is van. A mama egyébként szigorúbb, mint én sok tekintetben, ettől függetlenül szeretnek ott lenni.
2020. aug. 8. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is tök hülyék lesznek anyósoméknál alvás után, pedig már iskolások mindannyian. Egyszerűen anyósom folytonos feszkóban van, és rájuk ragasztja. Szerencsére másnapra kialusszák.

Nálatok nyilván az is bejátszik, hogy tetszik neki, hogy ott egyedül van, és nehéz visszaszokni, mint ahogy nekem is fura a nyüzsi, amikor hazajönnek újra. :D

2020. aug. 8. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
76%

Beszéld meg velük, hogy tudod hogy kényeztetni akarják, de nagyon nehéz az egész családnak a látogatások után.


Kicsit legyenek szigorúbbak, vagy sajnálod, de nem alhat ott.

2020. aug. 8. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is ez van, ha tesómmal van. Én nem bánom, ha ő elkényezteti, szerintem ez valahol természetes, hogy ha ott van, akkor egész nap vele játszik. Örülök neki, hogy ennyire szeretik egymást. Ha hazajön és bolond a gyerek, akkor "lemeccselem" vele. 4 éves, simán megérti, hogy én nem vagyok 24 órás szórakoztatóközpont, a tesóm meg igen.
2020. aug. 8. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!