Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Feleselés szofogadatlansàg...

Feleselés szofogadatlansàg kigunyolo utànzàs ellen mi a teendö?6 é

Figyelt kérdés

Korabban probaltam nyugodt pillanatainkban, magyaràzni(az aznapi regulazasokon tul), hogy van egy kultura, tarsadalmi norma amibe be kellene illeszkedni.megszolitas elött minimum köszönünk, nem utàlkozunk hanem jot kivanunk idös neninek, nem tartjuk fel az embereket, nem illik a vezeteknevet megkerdezni, ha en azt mondom most en fizetek, akkor nem kaparsz kivenni a kezemböl a kartyat, (neha megengedem hogy ö fizesse ki az aprosagokat vagy ö keresse az àrut amit veszünk hogy oda figyeljen es ne a gurulokicsival akarjon autoversenyezni pl).

Gyakran emlegettem hogy màr gyülölöm hogy az egesz bolt minket néz, tömegközlekedesen is eszre vesznek nem akarom felhivni magunkra a figyelmet etc.


Elsö kerdese erröl kicsikent:

Miert kell beilleszkedni megfelelni masoknak, miert akarod hogy lathatatlan legyek vagy mintha ne is legyek.

Erre rajöttem hogy rossz iranyban peobaltam megertetni vele a tarsdalmi normat:(

Mert azota gyakran hiszi azt magàol ha rànez vki hogy biztos ra haragszik azert hunyorog egy jarokelö, lehet öt mindenki rossznak nezi ö egy rossz ember..:(

Ezek asszociàciok lettek nala azaz hiaba magyarazom hogy a nap miatt hunyorognak màsok ne magadra vedd, a kövi jarokelönel megint hasonlot mond màssal. A bizt ör biztos azert jön hogy öt elkapja. A rendör azert jött a postara mert öt figyeli stb :(es meg sem mukkanni olyankor.


Igy feladtam azt hogy megértse a miérteket.

Nem tudom mit mondjak miert kell beilleszkedni a tarsadalomba es nem kilogni abbol! A -ha különben nem lesznek barataid elfordulnak töled, lasd en sem szivesen kirandulok veled magatartaszavarral -tipusu dolgok megint odavezetnek hogy megfeleltsegi kenyszert alakitok csak ki benne masoknak. Es ugye mint tudjuk az eletben ez elég nagy szorongast szül ha vki masoknak akar mindig megfelelni mert az lehetetlenseg mindig vannak akik szereznek vagy akik utàlnak eppen.nem masoknak kell megfelelni hanem önmagunknak.


Mindezeken tul, màr viszont a szemtelenség anyai szo elutasitasa is kezd ujkeletü lenni. Visszafelesel ellentmond nyelvet nyujt utànoz gunyolva.


A tekintelyelvüség, egyszerü tenyközles, magyarazat nelküli utasitasok pl, azert allj nyugton a sorban, mert en azt mondtam es kész, ez szamara megint erthetetlen. Miert kene ràm hallgatnia ugyan? Ö is teljes ertekü ember, kell hogy lehessen velemenye döntesi szabadsaga stb.

Ami igy is alacsony szintü tehat mindez mellett is alacsony az önertekelese. Pl nelkülem abban is hezital, hogy kéket vagy pirosat kér vmiböl.nem tud kialakulni még benne az egeszseges önervenyesites.


Tehat kivülröl ugy nez ki azzal hogy ellentmond nekem mintha celtudatos akaratos lenne, ugyanakkor millioszor amikor szabad kezek vannak neki hagyva hogy te döntld el jatszoter vagy kirandulas kel vagy zöld polo, tarsasjatekban melyik babuval vagy, visszakerdez hogy anya szerinted ez jo döntes? Anya te mit valasztanal? En is azt akarom amit te.



Igazabol beleöszülök màr.

Tanàcsok szofogadàs tanitasara igy hogy közben ne serüljön az alakuloban levü önbecsülese es ne okozzak szorongasokat benne egy eletre meg megfeleltsegi kenyszereket meg dönteslabilitast, befolyasolhatosagot?


Erzekeny kisfiu amugy



#olyankor akaratos amikor nem kene #es bizonytalan önmagaban amikor lehetösege van önalloan dönteni
2020. aug. 14. 08:45
1 2 3 4 5 6 7
 1/65 anonim ***** válasza:
95%

2x elolvastam de nem igazán értem.


Egy biztos, hogy az állandó megfelelési kényszereddel szorongóvá tetted.

Kit érdekel, ha egy 6 éves megkérdezi a vezetéknevem? Miért kéne birkának lennie és beállnia a sorba? Egyáltalán ki dönti el hová kell beilleszkedni?


Miért nem lehet önmaga?

Vidd pszichológushoz és te is kezeltesd magad.

Az apuka hol van? Ő mit szól?

2020. aug. 14. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/65 anonim ***** válasza:
94%

Sztem a végletekig túlbonyolítottad a saját agyadban ezt az egészet és emiatt nem érti már a gyerek sem...


Értelmesek a gyerekek, de gyerekek még, nem olyanok, mint egy felnőtt, nem fog ilyen összefüggéseket meglátni még. Az utolsó mondatod a kulcs amúgy, ha érzékeny és inkább visszahúzódó típus akkor sose lesz egy önérvényesítő harcos alkat, hanem inkább a háttérben fog meghúzódni. Ennek az előnyeit kellene erősítened benne, mert most olyat akarsz ráerőltetni, amilyen ő valószínűleg sose lesz...

2020. aug. 14. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/65 anonim ***** válasza:
87%

"anya szerinted ez jo döntes? Anya te mit valasztanal? En is azt akarom amit te."

Ez egészséges egy darabig, viszont mivel önálló ember , ezt nehéz lesz a megfelelési kényszereddel kombinálni.

A társadalomba való beilleszkedés egy fontos dolog, de mi van , ha kilóg a sorból?

Az neked miért kellemetlen?

"Gyakran emlegettem hogy màr gyülölöm hogy az egesz bolt minket néz, tömegközlekedesen is eszre vesznek nem akarom felhivni magunkra a figyelmet etc."

Az olvastam ki abból amit írtál, hogy azért kell normálisan viselkednie, mert te ezt akarod és ez a társadalmi norma, illetve nem lesznek barátai, ha kilóg a sorból.

" nem illik a vezeteknevet megkerdezni" - miért nem?

Szerintem próbálod még kis gyereknek kezelni, viszont ha egy kicsit több önállóságot kapna és korának megfelelően kezelnéd az lehet, hogy sokat segítene.

2020. aug. 14. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/65 anonim ***** válasza:
91%

Szerintem írtál már ide kérdést, akkor egy konkrét esettel kapcsolatban, és ugyanazt tudom mondani, mint akkor, hogy te magad annyira görcsölsz ezeken a dolgokon, hogy a gyerek azt se tudja, mit csináljon. Túlkombinálsz és túlmagyarázol, egy hatévesnek nem kell a társadalmi beilleszkedésről hegyibeszédet tartani. Miért baj, ha hezitál, hogy kéket-e vagy pirosat? Mi múlik azon? Persze, hogy visszakérdez, hogy te mit választanál, hiszen azt látja, hogy te apróságoknak tulajdonítasz olyan őrületes jelentőséget, hogy melletted egyszerűen nem tud megtanulni priorizálni, és fél, hogy megint valami olyasmit választ, olyan döntést hoz, hogy te ott összeomlasz meg fél napos hegyibeszédbe kezdesz, és azt nem akarja. Meg akar felelni, de neked nagyon nehéz. Hát akkor jön a gúnyolódás, mert az őrületes belső feszültséget, amit ez kelt, valahogy muszáj oldania.

Az én tanácsom az, hogy először a SAJÁT szorongásoddal kezdj valamit, mert a gyerked meg abba őszül bele, hidd el.

2020. aug. 14. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/65 anonim ***** válasza:
100%
Akkor válasszál helyette te, ennyi és nem kell neki mindenről kiselöadást tartani, 6 éves, az ő szintjén kellene vele beszélni, bár nem tudom képes leszel-e rá, mert ebben a kérdésben is túl bonyolultan fogalmazol, egy netes fórum nyelvezete nem ilyen, fárasztó olvasni, az egyetemen voltak ilyen előadók, azt is utáltam, de legalább a helyükön voltak.
2020. aug. 14. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/65 A kérdező kommentje:

Azert tartok attol ha nem illeszkedik be mert még oviban is söt bölcsiben is a deviànsok felr huz.


Pl bölcsiben a legjobb baratja egy harapos kisgyerek volt.többször hoztam hata lila veralafutasos fogkirajzolodos harpasnyomokkal.

Egyszer fürdetesnel màr el is bögtem magam rajta. Folyamat sokkolt es lesokkolt. A gondozok pedig nem oldottàk meg. Sok kört lefutottam akkoriban a bölcsiben erröl.

Aztan az ovi.

Azokkal baratkozik akik esz nelkül benne vannak a rohangalasban a csoportbol kiszökésekben á veletlen sem a csendben epitös vagy rajzolos gyerekekkel.


Oké gyerek egyszer van gyerekkor meg minden.


De suliban meg a legjobb baratja a drogos bukott lógós banda lesz??


Nos. ezert tartom fontosnak beilleszkedni AMIG mèg nevelhetö kezelhetö. Es nem 15 ev mulva sirni azon hogy börtönben van.eleve a tévesen alakuloban levö önbizalomhianya is okozza hogy azt hiszi ö rossz es a rosszak köze tartozik az az ö közege :(

Pedig rengeteg is probalom dicserni. Latod ma amiert olyan szofogado voltal mennyi helyre eljutottam veled!! Tudtam veled nyugodtan menni vasarolni is a parkba is bnömhöz is(kisgyerekes anya,baratok a gyermekével)es csuda jo napunk volt!

Vagy mikor magatol fogja meg a kezem is atkelés elött is mondom, hogy repes az anyai szivem most üszke vagyok rad hogy ügyesen jössz velem!

Probalom benne erösiteni hogy ö jo!

Es ez kevés!



(Csak erzekeltetes miatt irtam szélsöségesen fentebb a börtönös sztorit.)

2020. aug. 14. 09:36
 7/65 anonim ***** válasza:
100%
Ellened lázad, szinte biztos. Mindenáron más irányba akarod terelni és ezért dafke olyanokhoz húz, akiknek te nem örülsz.
2020. aug. 14. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/65 A kérdező kommentje:

"Miért baj, ha hezitál, hogy kéket-e vagy pirosat? Mi múlik azon?"


Pszichologusok szerint elnyomott, vagy önbizalomhianyos gyerekekre jellemzö ez.ezert tartom bajnak azt, hogy labilis. Hosszutavu következmenyei vannak ennek is.


A kisfiamnak leiras szerint az énképe es önbizalma még képlékeny es alakuloban van.

2020. aug. 14. 09:38
 9/65 anonim ***** válasza:
94%

Neked az a bajod, hogy van a fejedben egy kialakult kép a gyerekedről, hogy milyennek kellene lennie.

Karba tett kézzel ülni az iskola padban, szépen, kihúzott háttal állni egy évnyitón és a sorban is, a legjobb barátja legyen egy lehetőleg az első pillanattól eminens kisfiú, akinek hófehér fogai és élére vasalt inge van.

Mert neked ez az elvárásod és ha esetleg nem olyan a viselkedése akkor neked már az nem felel meg.

2020. aug. 14. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/65 anonim ***** válasza:
87%
De rohadt fárasztó lehetsz élőben, szegény gyerek. Van esélye, hogy, a drogos bandával fog lógni, melléd azért kell is néhány spangli, hogy elviselje ezt a fennkölt dumát naphosszat.
2020. aug. 14. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!