Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A gyereketek csinált ilyet?...

A gyereketek csinált ilyet? Nagyon mérges lettem.

Figyelt kérdés
2 éves kislányom van hogy kidobalja a kaját az etetoszekbol, ma az ebédet dobta ki, tiszta zsír lett minden. Már többször csinálta, olyankor mindig elmagyaraztam, hogy ez butaság, ilyet ne csináljon. De ma eldurrant az agyam, főleg, hogy 2 hetes a másik kislányunk, nem régen szültem, nem sok erőm van ilyenekre és racsaptam a kezére. Hogyan ertessem meg vele, hogy ilyet nem szabad csinálni?
2020. aug. 27. 13:12
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
45%
Nekem nem
2020. aug. 27. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
60%

Igen, csinált. Minden gyerek csinálja kb. 1-1,5 éves kor körül. Utána HA tanítják, megtanulja, hogy ne csinálja.

De nyilván neked túl korán jött a második, így erre nem volt időd.

Erről nem a lányod tehet.

Ahogy arról se, hogy van egy testvére.

Lehet pont figyelemfelhívás is tőle, hogy "hahó, még én is itt vagyok!".

2020. aug. 27. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
61%
Teljesen igaza van a másodiknak.
2020. aug. 27. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
71%
2 éves csinál még ezerféle hülyeséget, az enyém most 3, már nem dobál semmit. Nem baj, hogy rácsaptál a kezére, vagy megtanulja, vagy még nem, de később abba fogja hagyni.
2020. aug. 27. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
85%

3-as, hát abban biztos nincs igaza a másodiknak, hogy minden gyerek csinálja.

Két gyerekünk van, már a második is túl van ezen az életkoron, és egyikük sem csinálta. Egyébként 3,5 év van köztük.


Arra mondjuk nincs tippem, hogyan lehet megértetni a gyerekkel, hogy ilyet ne csináljon (azon kívül, hogy birkatürelemmel ezredszerre is elismétled).

2020. aug. 27. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
78%
Két éves ilyet max dacból csinál már. En is a kettessel vagyok.
2020. aug. 27. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
78%

Enyém csinált ilyet, de korábban, abban a tipikus "ledobok mindent, anya visszaadja és örülök" korban. (Ilyenkor talnulják, hogy a tárgyak állandóak, akkor is ott vannak, ha nem látják.)

Ezen két évesen jó eséllyel túl van. Szerintem ez figyelemfelhívás, számíts még ilyenekre! Megviseli a kistestvér érkezése. Nem hiszem, hogy a kézrecsapás használ. Én kivenném a székből és összeszedetném vele. Ha nyomot hagyott, fel is töröltetném vele. Az étkezést pedig befejezné, ha dobálózik. (Persze erre előtte figyelmeztetném is, meg is indokolnám, hogy aki dobálózik az étellel, az biztosan nem éhes.) Lehet korainak tűnik, de az én két évesem simán értett az ilyen következményekből.

2020. aug. 27. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
92%
Csinalt, rendszeresen 2,5 eves koraig. Sok mindent kiprobaltam (nem bantottam, szerintemez visszafele sul el), nemsegitett semmi mas. Egyszercsak abbahagyta, es azota nemdobalja. Falatonkent tettemele addig az etelt, illetve, ha azt is dobalta, akkor ezek szerint nem volt ehes, kivettem, es varhatott a kovetkezo evesig.
2020. aug. 27. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
70%

Az 1 éves lányom dobálja.


Nem mindig.


Tobbnyire akkor ha nem éhes, vagy nem ízlik neki.

Pl paradicsomot, sajtot, banánt, avokádót sosem dob le (ezek a kedvencei)


A tányért is borigatja, kilocsolja az innivalót.


Hát ez van, nem mondom, hogy boldog vagyok tőle, de nyilván most kell megtanulnia ezeket.


Ha nagyon dobálja, akkor elvesszuk előle az ennivalót.


Javaslom a nedves konyhai törlő kendőt, Lidl-ben vagy euró familyben veszem a legolcsobbat. Azzal törlök le utána mindent.


Én igen, fárasztó lehet, hogy ott egy pici baba is, de ettől nem lesz ügyesebb, önálóbb a nagy, mint a többi egykorú

2020. aug. 27. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
56%
Az én fiam 10 hónapos és csinálja. Mindent ledob. Javasolták hogy hagyjam próbálkozni egyedül enni. Falatkákat teszek a tálcájára,ledobja. Tanítgatom kanállal egyedül azt is tálkástól levágja a földre. És ő még kissebb is mint a tied,még annyira sem érti meg a szót. Dehogynem bosszantó. De elmondom minden nap sokszor neki,hogy nem szabad az étellel dobálózni,az nem játék. Egyelőre süket fülek. Kitartást. Így hogy most szültél biztos nagyon kimerült vagy és így duplán bosszantó az ilyen plusz munka.
2020. aug. 27. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!